گزارش تکان دهنده از کاهش درآمد فعالین اقتصاد دیجیتال در ایران

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بیش از یک ماه از محدودیت‌های گسترده اینترنتی می‌گذرد و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی محبوب، ضربه سهمگینی بر بدنه اقتصاد دیجیتال زده است. دامنه این آسیب‌ها و ضررهای مالی به بازار تبلیغات آنلاین هم گسترش پیدا کرده است.

آسیب ناشی از اختلال و محدودیت‌های اینترنتی بر بازار تبلیغات آنلاین به اندازه کاهش ۵۳درصدی کمپین‌های تبلیغاتی و ۳۱درصدی تعداد تبلیغ‌دهندگان بوده است.
آمارها نشان می‌دهند انتشار رپورتاژ آگهی در وب‌سایت‌های خبری هم کاهش ۴۹درصدی داشته و عدم تمایل کسب‌وکارها باعث شده است درآمد وب‌سایت‌ها از این طریق تا بیش از ۵۵درصد کاهش پیدا کند.
ویترین بازار آنلاین- تبلیغات دیجیتال- خالی شده، اما این پلتفرم‌ها سال گذشته ۱۰درصد از کل هزینه تبلیغات کشور را در اختیار داشتند. ۳۰هزار کسب‌وکار در اینستاگرام فعالیت دارند و ارزش فروش در این شبکه اجتماعی محبوب، سالانه حدود ۴۱هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. جالب آنجاست که بیش از ۷۰درصد محصولات فروخته‌شده در فروشگاه‌های اینستاگرامی کالاهای تولید داخل بوده‌اند.
بیش از یک ماه از محدودیت‌های گسترده اینترنتی می‌گذرد و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی محبوب، ضربه سهمگینی بر بدنه اقتصاد دیجیتال زده است.
دامنه این آسیب‌ها و ضررهای مالی به بازار تبلیغات آنلاین هم گسترش پیدا کرده است؛ در همین راستا پلتفرم «تپسل» که یک شبکه هوشمند و هدفمند تبلیغات آنلاین در موبایل فعال است، به تازگی گزارشی منتشر کرده که بر اساس آن تعداد کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین ۵۳‌درصد و میزان تبلیغ دهندگان تا ۳۱‌درصد کاهش یافته است.
ضرباتی که در یک ماه اخیر به کسب و کارها وارد شده، به قدری سنگین بوده اند که حالا اثر آن‌ها روی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین، تبلیغات اینستاگرامی و رپورتاژ آگهی‌ها هم به وضوح قابل مشاهده است.

مطلب پیشنهادی
انتخاب بهترین لپ تاپ با بودجه ای که دارید

The post گزارش تکان دهنده از کاهش درآمد فعالین اقتصاد دیجیتال در ایران appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.