وزیر ارتباطات: استفاده از فیلترشکن مجاز نیست، اما جرم انگاری نشده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

درحالی که بیشتر فیلترشکن‌ها هم‌اکنون از کار افتاده‌اند و وضعیت اینترنت هم چندان جالب نیست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه استفاده از فیلترشکن ها دسترسی هکرها را به دستگاهها و گوشی های تلفن همراه تسهیل می کند، خاطرنشان کرد فروش فیلترشکن غیر مجاز است اما متاسفانه جرم انگاری نشده است. در ادامه همراه لیون تک باشید.

عیسی زارع پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره عدم برخورد با فروشندگان فیلترشکن ها گفت: «همانطور که بارها کارشناسان اعلام کرده اند، استفاده از ابزارهای موسوم به فیلترشکن حتما آسیب جدی برای دستگاه ها و گوشی ها و لپ تاپ ها و رایانه اینگونه ادوات دارد زیرا راه رخنه هکرها را به گوشی های مردم‌تسهیل می کند و به عنوان کارشناس به مردم توصیه می کنم تا جایی که می توانند، از این ابزارها استفاده نکنند.»

وزیر ارتباطات: استفاده از فیلترشکن مجاز نیست، اما جرم انگاری نشده است

وزیر ارتباطات اظهار داشت: «باید گفت که فروش فیلترشکن غیر مجاز است اما متاسفانه جرم انگاری نشده است؛ البته تلاش هایی صورت می گیرد که جرم انگاری شود البته این جزو وظایف من نیست و نهادهای مربوطه باید دنبال کنند اما استفاده از اینها با ایجاد ناامنی در ادوات و ابزارها همراه می شود.»

همچنین، بعد صحبت‌های وزیر ارتباطات در برخی از رسانه ها این اظهارات وزیر ارتباطات به غیر قانونی بودن استفاده از وی پی ان تفسیر شده بود که وزارت ارتباطات اعلام کرد این صحبت‌ها به گونه دیگری نقل شده است.

وزیر ارتباطات در ادامه از تدوین بسته حمایتی دولت برای حمایت از کسب و کارهای مجازی خبر داد و گفت:

این بسته شامل مواردی از جمله معافیت‌های مالیاتی است که جزئیات آن در هفته آینده اعلام خواهد شد. سال گذشته دولت جمعی از وزیران را در قالب کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مامور برطرف کردن موانع سر راه توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور کرد و مصوباتشان مانند مصوبات هیات وزیران است؛ هم اختیارات ریاست جمهور در قالب اصل ۱۲۷ و هم اختیارات هیات وزیران در قالب اصل ۱۳۸ به این کارگروه تفویض شده است.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: «خوشحال هستم اعلام کنم روز گذشته این کارگروه در ششمین جلسه، مصوبه بسیار خوبی را برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی کشور مصوب کرد. این مصوبه از معافیت‌های مالیاتی برای کسب و کارهایی که در داخل کشور در بستر فضای مجازی فعالیت می‌کنند تا تسهیلات بانکی، تسهیل صدور مجوز، حمایت‌های تبلیغاتی و بندهای گوناگون که در قالب ۱۵ ماده روز گذشته – ۲۶ مهر- به تصویب رسید و بعد از ابلاغ رسمی در یک نشست خبری جزئیات آن اعلام می شود.»

مطلب پیشنهادی
مشخصات فنی و قیمت مانیتور گیمینگ Odyssey Arc

بسته حمایتی در راه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: «با اجرای این بسته حمایتی که در موضوعات مختلف است، جان تازه‌ای در کسب و کارهای مجازی کشور دمیده و بخش زیادی از نگرانی‌های آنها برطرف می‌شود.»

زارع پور همچنین با تاکید بر اینکه در یک ماه گذشته به هیچ وجه اینترنت سراسری قطع نشده بود و محدودیت‌های مقطعی اعمال شده و خسارت مشترکین جبران می‌شود، اظهار داشت:

چند روز است که محدودیت ها به جز در مورد دو پلت فرم که بنا به تصمیم نهادهای امنیتی بسته است، برداشته شده است و تصمیم درباره ادامه فعالیت این دو نیز در مجموعه متولی کار انجام می شود که وزیر ارتباطات عضوی از آن است.

زارع پور افزود: «حتی در مورد ارایه دهندگان خدمات ماهواره ای نیز اعلام کرده ایم که از فعالیت شرکتی که قواعد جمهوری اسلامی و قواعد بین المللی را بپذیرد، استقبال می کنیم.»

The post وزیر ارتباطات: استفاده از فیلترشکن مجاز نیست، اما جرم انگاری نشده است appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.