ایران رتبه دوم فیلترینگ در جهان را به خود اختصاص داد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

درحالی که دولت بیشتر برنامه‌های محبوب از جمله اینستاگرام، واتساپ و همچنین بازی‌های آنلاین را فیلتر می‌کند، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نیز ضمن پشتیبانی از این اقدام اعلام کرد که فضای مجازی باید مانند تمام دنیا قانون‌مند شود. همچنین، طبق بررسی‌های صورت گرفته کشور ایران رتبه 2 فیلترینگ در جهان را به خود اختصاص داده است. در ادامه همراه لیون تک باشید.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جلسه غیرعلنی با وزیر کشور و فرمانده کل انتظامی کشور گفت: «نظر مجلس آن است که بر اساس واقعیت‌های جامعه مردم باید بتوانند از فضای مجازی استفاده کنند اما هنوز تصمیم‌گیری قطعی درباره رفع فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی اتخاذ نشده است».

ایران رتبه دوم فیلترینگ در جهان را به خود اختصاص داد

حالا که بحث فیلترینگ در کشور داغ شده، بد نیست بدانید بر اساس گزاش وبسایت comparietech، کشور ایران در رتبه دوم محدودیت‌های اینترنتی قرا دارد. همانطور که می‌دانید، در حال حاضر دسترسی به وی‌پی‌ان‌ها و برنامه‌های پرکاربرد نسبت به ماه قبل با محدودیت‌های جدی‌تر مواجه شده است.

تنها وی‌پی‌ان‌های مورد تایید دولت قابلیت استفاده دارند که عملاً آنها را بلااستفاده می‌کند. بسیاری از پیام‌رسان‌ها نیز به دلیل اینکه مقامات برنامه‌ها و خدمات داخلی را به عنوان جایگزین معرفی می‌کنند، ممنوع شده‌اند. تا سال ۲۰۱۳، نزدیک به ۵۰ درصد از ۵۰۰ وب سایت بازدید شده در سراسر جهان، از جمله یوتیوب، فیس‌بوک، توئیتر و گوگل پلاس مسدود شده‌اند و ایران را به یکی از کشورهایی تبدیل کرده‌اند که فعالیت رسانه‌های اجتماعی را ممنوع کرده‌اند.

گفتنی است، تنها کشوری که در آمریکای جنوبی رسانه‌های مستقل و اخبار را به شدت کنترل و سانسور می‌کند ونزوئلا است. تنها ۴ کشور در جهان وی‌پی‌ان‌ها را به طور کامل ممنوع کرده‌اند آن هم چین، ایران، کره شمالی و عراق هستند.

مطلب پیشنهادی
آیا میز لپ تاپ می تواند به کاهش خطر باروری مردان کمک کند؟

به گزارش statista، طبق مطالعات آنلاین شرکت امنیت و حریم خصوصی Surfshark در مورد ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل، در حال حاضر حدود ۲ درصد از کشورهای مورد بررسی، دسترسی به رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌های ارتباطی را مسدود کرده‌اند. چین، کره شمالی، ایران و ترکمنستان. این محدودیت عمدتاً مربوط به شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند توییتر و فیس‌بوک است . باید توجه داشت که چین اکوسیستم ملی خود را از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ارتباطی دارد.

The post ایران رتبه دوم فیلترینگ در جهان را به خود اختصاص داد appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.