وزیر ارتباطات: زیرساخت‌های اینترنت را برای کسب‌ و کارهای مجازی فعال می‌کنیم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه، 2 مهر در همایش توسعه گردشگری ایران ضمن اشاره به این موضوع که زیرساخت‌های اینترنت را برای کسب‌وکارها فعال و موانع را برطرف می‌کنیم، خاطرنشان کرد پیگیر اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها بوده که با اجرای این طرح ۸۰ درصد مردم به سرعت بالای اینترنت دست پیدا می‌کنند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

همایش توسعه گردشگری «ایران کهن، با خلاقیت و نگاه دانش‌بنیان»، شنبه نهم مهرماه ۱۴۰۱ در باغ هنر منطقه فرهنگی‌گردشگری عباس‌آباد برگزار شد. در این مراسم عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور تعدادی از استارت‌آپ‌های گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: «فناوری اطلاعات می‌تواند تمام حوزه‌ها از جمله گردشگری را متحول کند. فناوری اطلاعات با سرعت شتابان در حال تحول است و به این دلیل که ذات آن تحول‌زاست می‌تواند با فناوری‌ها سرعت تحول را به بخش‌های مختلف منتقل کند.»

وزیر ارتباطات: زیرساخت‌های اینترنت را برای کسب‌و کارهای مجازی فعال می‌کنیم

یکی از موارد مهمی که وزیر ارتباطات به آن اشاره کرد مربوط به مشکلات زیرساخت و فراهم ساخت بستری برای کسب و کارهای آنلاین بود تا از متضرر شدن آن‌ها جلوگیری شود:

دولت فناوری اطلاعات را راهبردی می‌بیند و در این مسیر به دنبال توسعه زیرساخت‌ها برای فعالیت کسب‌وکارهای مجازی هستیم. پیگیر اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها هستیم که با اجرای این طرح ۸۰ درصد مردم به سرعت بالای اینترنت دست پیدا می‌کنند.

وی با بیان این‌که سفر به یُمن رشد و توسعه فناوری اطلاعات تسهیل شده است، افزود: «کسب اطلاعات از مقصد، شناسایی بهترین و کوتاه‌ترین مسیر، اطلاع از آب‌هوا و راه‌ها، اطلاع از تجارب دیگران، اطلاع از اقامتگاه‌ها به‌عنوان بخشی از ظرفیت‌هایی است که فناوری اطلاعات فراهم کرده است.»

مطلب پیشنهادی
نحوه پخش و اشتراک گذاری آهنگ های اسپاتفای در دیسکورد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت:

ظرفیت‌هایی جدیدی در این حوزه به وجود آمده است که ارائه‌های استارت‌آپ‌ها نیز نشانگر این بود در این حوزه عقب نیستیم و با دنیا رقابت می‌کنیم. فناوری اطلاعات هم سفر را تسهیل می‌کند و هم می‌تواند موجب افزایش فروش صنایع‌دستی و اشتغال‌زایی شود.

به دنبال حذف موانع سر راه کسب و کارهای مجازی هستیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که توسعه زیرساخت‌های نسل پنجم را نیز شروع کرده‌ایم، گفت: «این جهش در تولید و خدمات محتوا نقطه عطفی ایجاد می‌کند، محتوا و سرویس این جریان جدید باید توسط بخش خصوصی فراهم شود. در حوزه‌ گردشگری نیز به دنبال این هستیم که این مسیر به شکل سازمان یافته دنبال شود. »

او به تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت اشاره کرد و افزود:

به دنبال این هستیم موانع سر راه کسب‌وکار فضای مجازی و هوشمندسازی در کشور برداشته شود. باید خودمان را برای این جهش در گردشگری هوشمند آماده کنیم و در حال فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به امضای تفاهم‌نامه با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی در این‌باره اشاره کرد و افزود: امیدواریم از ظرفیت‌های مغفول مانده گردشگری در کشور استفاده شود.

جزئیات تفاهم نامه مشترک وزارت ارتباطات و میراث گردشگری

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در سخنانی اظهار کرد: «دغدغه‌های ناشی از کرونا کمرنگ شده، احیای گردشگری شروع شده و به همین علت عنوان شعار امسال تفکری دوباره در گردشگری انتخاب شده است.» احمد خورشیدسوار، مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در امور فناوری‌های نوین و استارت‌آپ‌ها نیز گفت: «هرچه از میزان صدور مجوزها کاسته شود علاقه و شوق را میان جوانان برای فعالیت بیشتر خواهد شد.»

مطلب پیشنهادی
HP G61-320US - بررسی لپ تاپ 15.6 اینچی (دوام باتری 4.25 ساعت، ویندوز 7)

محمدحسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی‌گردشگری عباس‌آباد هم از حرکت به سمت احداث اکو پارک شهری در این منطقه خبر داد. در ادامه این همایش که همزمان با هفته گردشگری برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امضا شد.

استفاده از اماکن تاریخی و موزه‌های «پست» در راستای معرفی ظرفیت‌های مشترک، معرفی و بهره‌برداری از امکانات، اراضی و ابنیه‌های تحت اختیار «پست» در راستای انجام فعالیت‌های گردشگری بر اساس اساسنامه پست و قوانین جاری، همکاری در برگزاری فراخوان‌های مربوط به جذب سرمایه‌گذار و مجری طرح‌های گردشگری و صنایع‌ دستی با رعایت قوانین و مقررات، حمایت از سرمایه‌گذاران و مجریان طرح‌ها برای حفظ امنیت سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها مطابق با ظرفیت‌های موجود و در چارچوب قوانین و مقررات از همکاری و مشارکت در زمینه معرفی و ترویج برند ملی «پست» و «وزارت میراث‌فرهنگی» در کشور، ترویج ظرفیت‌های «وزارت میراث‌فرهنگی» اعم از رویدادهای مندرج در تقویم رویدادهای مرتبط در کشور از طریق درج تصاویر و اطلاعات مربوطه در طراحی تمبرهای کشور با رعایت مقررات مربوطه، ‌همکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه ارائه خدمات تجارت الکترونیک و سایر موارد مورد نیاز طرفین در صورت تامین منابع مالی در استفاده از بانک‌های اطلاعاتی طرفین برحسب نیاز و توافق در راستای موضوع تفاهم‌نامه در برگزاری همایش و نمایشگاه‌های تخصصی و رویدادهای بین‌المللی برای معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های طرفین از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

The post وزیر ارتباطات: زیرساخت‌های اینترنت را برای کسب‌ و کارهای مجازی فعال می‌کنیم appeared first on لیون تک.

مطلب پیشنهادی
کیف های لپ تاپ چرمی ارزان - با قیمتی کمتر شیک به نظر برسید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.