هشدار رئیس انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی درباره دائمی بودن فیلترینگ اینستاگرام

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیش از اتفاقات اخیر، بسیاری عقیده داشتن اجرایی شدن طرح صیانت می‌تواند باعث آسیب بزرگ به کسب و کارهای مجازی شود. اکنون و با فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد، عضو هيئت‌ مديره انجمن صنفی كسب و كارهای اينترنتی در ایران می‌گوید زندگی یازده میلیون نفر در کشور کاملا به اینستاگرام وابسته است و فیلترینگ دائمی این شبکه آن‌ها را از انتفاع، ساقط می‌کند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

رضا الفت‌نسب، عضو هيئت‌ مديره انجمن صنفی كسب و كارهای اينترنتی با اشاره به اینکه مسئولان پس از بحران كنونی، اين موضوع را روشن نمی‌‌كنند كه روند قطعی پلتفرم‌ها ادامه‌دار خواهد بود يا خير، افزود: «وضعيت برای كسب و كارهای اينترنتی نگران‌كننده است.»

فیلترینگ اینستاگرام آسیب بزرگی به کسب و کارهای مجازی وارد می‌کند

آقای الفت‌نسب با اشاره به ادامه این وضعیت هشدار داد که با توجه به اين كه امروزه كسب و كارهای زيادی بر بستر اينستاگرام شكل گرفته، گفت:

فيلتر شدن و قطعی آن افراد شاغل در اين بخش را از انتفاع ساقط كرده و درآمدهای اين افراد را قطع خواهد كرد. چرا‌ كه بر‌ اساس اعلام آمارها از سوی دبير شورای عالی فضای مجازی، حدود دو ميليون و ۵۰۰ هزار كسب و كار در ايران روی اين بستر مشغول فعاليت هستند و تبليغات و فروش دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که با ورود بسیاری از کسب‌ و‌ کارهای آفلاین به اینستاگرام پس از همه‌گیری کرونا، این شبکه خيلی نسبت به سال‌های گذشته هم مهم‌تر شده و به نظر می‌‌رسد امنيت اقتصادی در صورتی كه اين وضعيت ادامه‌دار شود دچار خدشه خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
مدت زمان تجربه بازی‌ها، تأثیری روی سلامتی شما ندارد!

آمارهای موجود نشان می‌‌دهد سهم تجارت آنلاين از ۱.۳ درصد كل تجارت كشور در سال ۱۳۹۶ به پنج درصد در سال ۱۴۰۰ رسيده است. این گزارش حاکی است فارغ از اعتماد بالای کاربران ایرانی به اینستاگرام، «واتس‌آپ، امروز به قدری محبوب و فراگير شده كه… به تاروپود تمام فعاليت‌های اقتصادی» در ایران رخنه كرده است.

The post هشدار رئیس انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی درباره دائمی بودن فیلترینگ اینستاگرام appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.