تاثیر بازاریابی اینترنتی بر شکوفا شدن کسب و کارهای کوچک

زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از مهمترین موارد در دنیای امروزی ، بازاریابی به وسیله ی فضای مجازی می باشد. در سال های گذشته طیف وسیعی از بازاریابی های به صورت عملی صورت میگیرد. مشکلات بسیاری چنین بازاریابی هایی که شامل تفاوت در گفتار بازاریاب ، مشکلات زمانی و مکانی و … بود از یک سو سبب افزایش قابل توجه هزینه های انجام بازاریابی و از سویی دیگر نیز سبب عدم امکان دسترسی به بازارهای موجود در شهرهای دور میشد که برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک امکان ارسال بازاریاب به این مناطق ناممکن بود.

اما در سال های اخیر، گسترش استفاده از اینترنت در کشور سبب شده است که بازاریابی اینترنتی بسیار شکوفا شود و با استفاده از ظرفیت پنهان در فضای مجازی ، حتی کسب و کارهای خرد نیز به راحتی اقدام به عرضه ی محصول به اقصی نقاط کشور و گاها خارج از کشور کنند. در این پست در مورد چگونگی پیاده سازی این نوع از تبلیغات مجازی مطالبی را می آوریم .

برخی از راه های بازاریابی اینترنتی :

روش های مختلفی برای بازاریابی وجود دارد که این روش ها بسته به نوع کسب و کار متفاوت می باشد . از جمله ی این روش ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

– بهینه سازی در موتور های جستجو :

روزانه میلیون ها سرچ در گوگل و سایر موتورهای جستجو از ای پی های کشور عزیزمان ایران صورت میگیرد که این مقدار به گفته ی خود گوگل به صورت ساله 10 تا 15 درصد افزایش پیدا میکند. رسیدن به رتبه های بالا در کلماتی که به کسب و کار شما مربوط است می تواند کاربران بسیاری را به وبسایت شما اورده و تعامل بیشتری بین شما و مخاطبانتان ایجاد شود.

مطلب پیشنهادی
آموزش گام به گام تغییر DNS در ویندوز 10

از این رو قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل میتواند بهترین نوع بازاریابی برای شما باشد. این بازاریابی با استفاده از تکنیک های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا اصطلاحا سئو امکان پدیر است. استفاده از مشاوره سئو می تواند در این زمینه کمک بسیاری به کسب و کار شما کند. مشاوره ی سئو در وحله ی اول فاکتورهای مختلفی را برای ارتفا رتبه شما بیان خواهد کرد و سپس با بررسی دقیقتر وبسایت شما فاکتورهای مورد نیاز را برای افزایش رتبه ی شما ارائه خواهند کرد.

هزینه های مشاوره ی سئو نسبت به نوع کسب و کار و همینطور میزان رقابت در آن بستگی دارد. پس از انجام مشاوره ی سئو اقدامات لازم از قبیل انجام لینک سازی و تولید محتوا باید صورت گیرد.

– تبلیغات در گوگل :

یکی از شناخته شده ترین راههای تبلیغات ، استفاده از گوگل ادورز می باشد. این قابلیت سبب میشود که با پرداخت هزینه ای که توسط گوگل مشخص می شود، رتبه ی یک گوگل را در 30 تا 40 درصد سرچ ها بدون نیاز به سئو در اختیار داشته باشید. هزینه ها نسبت به کلمات متفاوت است و ممکن است در برخی از کلمات هزینه چنان بالا باشد که کاربر امکان ثبت تبلیغ یا ادامه ی ماندگاری ان را نداشته باشد .

– شبکه های اجتماعی :

راهکار دوم تبلیغات در فضای مجازی استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی می باشد. این راهکار ممکن است در کوتاه مدت پاسخگو نباشد ولی در بلند مدت مشتریان بسیاری را از اقصی نقاط کشور و جهان به سمت شما خواهد کشاند.

مطلب پیشنهادی
از ویژه برنامه دورهمی و خندوانه تا بازگشت جواد رضویان با عید حسابی

– تبلیغ در سایت های مشابه و هدف :

راهکار دیگر استفاده از تبلیغات متنی یا بنری در وبسایت های مختلف است. بدین ترتیب می توانید سایت های مشابه به فعالیت خود را پیدا کرده و با برقراری ارتباط نسبت به امکان انجام تبلیغات در انها اقدام کنید.

– تبلیغ با استفاده از سایت های میانجی :

برخی از سایت های بسیار پربازدید ، هزینه های بنر ثابت بسیار بالایی دارند. نسبت هزینه به نتیجه در این سایت ها به گونه ای است که امکان استفاده از انها برای کسب و کارهای کوچک ممکن نیست . در نتیجه برای تبلیغ در چنین فضاهایی می توان از سایت های میانجی مثل یکتانت و … استفاده کرد. این سایت ها به ازای کلیک مخاطب هزینه ها را مدیریت می کنند. ویژگی های مختلفی را میتوان برای چنین تبلیغاتی تعریف کرد ، همچون ترک کردن کاربران، استفاده از قابلیت هایی ویژه همچون افزایش مشاهده ی تبلیغ در صورت افزایش انجام کارهایی که مد نظر سفارش دهنده ی تبلیغ می باشد (همچون خرید یا کلیک روی تماس و …) .

به طور کلی این نوع سایت ها با هزینه ای معقول (در صورتی که هزینه ی کلیک های هرز کاسته شود) می توانند گزینه ای مناسب برای استفاده در سایت های بزرگ و شناخته شده باشند.

کمک به گوگل شناساندن کسب و کارهای کوچک :

همانطور که اشاره شد افزایش رتبه در گوگل می تواند ورودی زیاد یا ورودی های هدف مندی را وارد سایت شما کند. برای مثال در صورتی از خدمات سئو سایت در تبریز که توسط کافه سئو ارائه میشود برای کسب و کار خود در این شهر استفاده کنید ، پس از ارائه ی پروپوزال و براساس زمان بندی اشاره شده، کلمات به مرور افزایش رتبه پیدا خواهند کرد و کسب و کار شما بیشتر از پیش به بیننده ها و سرچ کننده ها نمایش داده خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
HP G61-320US - بررسی لپ تاپ 15.6 اینچی (دوام باتری 4.25 ساعت، ویندوز 7)

نکته ی بسیار مهم در استفاده و تمرکز در وبسایت های به جای شبکه های اجتماعی ، این است که شما صاحب وبسایت می باشید، در حالی که در شبکه های اجتماعی شما مالک نیستید و هر لحظه ممکن است پروفایل شما به دلایلی حتی نامعلوم مسدود شود. از این رو اگر هم قصد فعالیت در فضای وب را دارید، بهتر است استفاده از وبسایت متعلق به خودتان را نیز در کنار ان فراهم کنید تا مشکلی برای کسب و کار شما ایجاد نشود.

نتیجه گیری :

استفاده از بازاریابی های اینترنتی علاوه بر اینکه هزینه های ناشی از بازایابی های حضوری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، در افزایش قابل توجه بازدیدکنندگان شما نیز میتواند تاثیر گذار باشد و تاثیری قابل توجه برکسب و کار شما بگذارد. بخصوص اگر کسب و کاری دارید که کمتر در سطح نت وجود دارد . برای مثال فروش محصولات سنتی یک شهر می تواند مخاطبان و خریداران بسیاری را به سمت شما روانه کند و شرایطی ویژه برای کسب و کار شما ایجاد نماید.

The post تاثیر بازاریابی اینترنتی بر شکوفا شدن کسب و کارهای کوچک appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.