صحبت‌های وزیر ارتباطات درباره دسترسی به اینترنت استارلینک در ایران

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در هفته آخر شهریور، ایلان ماسک اعلام کرد که با دولت آمریکا درباره رفع تحریم صادرات تجهیزات اینترنت استارلینک به ایران صحبت می‌کند. پس از آن، وزارت خزانه‌داری این کشور رسماً مجوز مربوط به را صادر نمود. با این حال، موانعی سر راه استفاده از اینترنتی ماهواره‌ای در کشور قرار دارد که باعث می‌شود چندان به صحبت‌های مدیرعامل اسپیس ایکس خوش‌بین نباشیم. همچنین، عیسی زارع پور نیز بر این باور است استفاده از اینترنت استارلینک در ایران به این زودی‌ها امکان پذیر نمی‌شود. در ادامه همراه لیون تک باشید.

زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی ضوابطی مشخص کرده و اپراتورها باید بیایند ضوابط را طی کنند، افزود: «بعید می‌دانم به این زودی بتوانند اینجا سرویسی فراهم کنند؛ سرویس‌شان کامل نیست.»

صحبت‌های وزیر ارتباطات درباره دسترسی به اینترنت استارلینک در ایران

او در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد در روزهای اخیر پهنای باند اینترنت کاهش پیدا نکرده است. وزیر ارتباطات همچنین در اینباره توضیح بیشتر داد و گفت:

به خاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که این روزها در کشور وجود دارد، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود، ولی ما کاهشی در زمینه پهنای باند اینترنت انجام ندادیم و پهنای باند مورد نیاز کشور را به صورت روتین تامین می‌کنیم.

گفتنیست از روز گذشته اینستاگرام به طور کامل از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و واتساپ نیز با اختلال شدید مواجه است. از ساعاتی پیش نیز DNS های وطنی با تارگت کردن دامنه گوگل، موتور جستجوی اول اینترنت را مسدود کرده اند و این در حالیست که سایر موتورهای جستجو از جمله bing بدون مشکل کار خود را دنبال می کنند.

مطلب پیشنهادی
شروع ثبت نام جاماندگان یارانه از امروز 31 اردیبهشت 1401

The post صحبت‌های وزیر ارتباطات درباره دسترسی به اینترنت استارلینک در ایران appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.