صحبت‌های نماینده مجلس درباره واقعی نبودن حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت

زمان مطالعه: 2 دقیقهیکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست و سازمان تنظیم مقررات باید شیوه کنترل عملکرد اپراتورها در ارائه بسته‌های اینترنت را اعلام کند تا مردم به راحتی با نرم‌افزارهای کنترلی این موضوع را پیگیری کنند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

لطف‌‌الله سیاه کلی، درباره برخی گلایه‌های مردم مبنی بر کاهش سرعت اینترنت و اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنت همراه، گفت: «وظیفه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین ضوابط مربوط به اینترنت و ارزیابی عملکرد اپراتورها براساس این ضوابط و تعرفه‌های تعیین شده و جلوگیری از کم فروشی و سوءاستفاده است.»

ادعای یک نماینده مجلس: حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: «برداشت این است که حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت واقعی نیست بنابراین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید درباره این موضوع شفاف‌سازی کند.»

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات باید شیوه کنترل عملکرد اپراتورها در ارائه بسته‌های اینترنت را اعلام کند تا مردم به راحتی با نرم‌افزارهای کنترلی این موضوع را پیگیری کنند، ادامه داد:

در خرید و فروش کالا و خدمات باید دو طرف معامله از میزان، مبلغ و… اطلاعات داشته باشند که متاسفانه در حوزه اینترنت مصرف‌کنندگان اشرافی بر میزان اینترنت ارائه شده از سوی اپراتورها ندارد. مکانیزم مربوط به ارزیابی حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت باید بصورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد تا مصرف‌کنندگان به راحتی بتوانند به موضوعاتی مانند حجم بسته‌های اینترنت همراه خریداری شده یا سرعت اینترنت دسترسی داشته باشند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دوباره زمزمه افزایش قیمت تعرفه اینترنت ثابت و همراه به گوش می‌رسد. بعد از گران شدن قیمت اینترنت در اوایل سال جاری، کاربران همچنان از کیفیت ارائه شده راضی نیستند، این در حالی بود که عیسی زارع پور گفته بود با افزایش قیمت‌ها، کیفیت خدمات ارائه شده به کاربران هم افزایش پیدا می‌کند.

مطلب پیشنهادی
دومین دوره رویداد رفرش (Refresh)

The post صحبت‌های نماینده مجلس درباره واقعی نبودن حجم بسته‌ها و سرعت اینترنت appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.