همکاری اسپیس ایکس و اپل برای ارائه اینترنت استارلینک روی گوشی‌های آیفون

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک، رییس اسپیس ایکس در خبری تازه اعلام کرد که شرکت او در حال مذاکره با اپل است تا بتوانند اتصال ماهواره‌ای را برای گوشی‌های آیفون از طریق سرویس اینترنت استارلینک ارائه کنند. سری iPhone 14 سرانجام در هفته‌‌ای که گذشت بصورت رسمی معرفی شد و طبق گفته سازنده، گوشی جدید آن‌ها فعلاً قادر است تا از ارتباط ماهواره‌ای برای مواقع اضطراری استفاده کند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

همانطور که احتمالاً در جریان هستید، ایلان ماسک در ماه گذشته با شرکت مخابراتی T-Mobile برای از بین بردن نقاط کور تلفن همراه در سراسر ایالات متحده آمریکا وارد مذاکره شد تا گزینه‌های ارتباطی بیشتری از جمله اتصال ماهواره‌ای را برای تمام نقاط این کشور فراهم کند.

همکاری اسپیس ایکس و اپل برای ارائه اینترنت استارلینک روی گوشی‌های آیفون

ماسک جزئیات مذاکره اسپیس ایکس با اپل را در روز گذشته در توییتر خود به اشتراک گذاشت و فاش کرد که بخشی از این توافق شامل ارائه اینترنت استارلینک به کاربران آیفون است. وی همچنین در توییت اخیر خود ضمن تمجید از تیم آیفون، ابراز امیدواری کرد تا اپل انتظارات او را برآورده کند:

ما گفتگوهای امیدوارکننده‌ای با اپل در رابطه با اتصال استارلینک به گوشی‌های این شرکت داشته‌ایم. تیم فضایی استارلینک سازگار شوند می‌تواند عملکرد بهتری را در مقایسه با برج‌های سلولی صرفاً شبیه‌سازی شده استارلینک به ارمغان بیاورد.

پروژه استارلینک روز به روز گسترش پیدا می‌کند و مناطق بیشتری از جهان را تحت پوشش خود درمی‌آورد. در مقطع فعلی، برای استفاده از اینترنت استارلینک به ایستگاه‌های زمینی و دیش مخصوص احتیاج دارید، اما هدف ماسک این هست تا بدون استفاده از دیش یا ایستگاه زمینی و ارتباط مستقیم با سیگنال‌های فضایی بتوان گوشی‌های تلفن همراه را به آن متصل کرد.

مطلب پیشنهادی
ساخت خودرو توسط زر ماکارون | رقیب عجیب سایپا و ایران خودرو

به گفته ایلان ماسک، برای دسترسی تلفن‌های همراه به اینترنت استارلینک، از ماهواره‌های حاوی آنتن‌های بزرگ و ویژه‌ای برای پخش باندهای فرکانسی گوشی استفاده شده است. پرتاب این ماهواره‌ها هنوز آغاز نشده و هم‌اکنون در بخش تأسیسات بوکا چیکا تگزاس در حال توسعه است.

The post همکاری اسپیس ایکس و اپل برای ارائه اینترنت استارلینک روی گوشی‌های آیفون appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.