خنک کننده مایع Alphacool سازگار با پلتفرم AM5 معرفی شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برند Alphacool در تازه‌ترین خبر اعلام کرد که سری جدید محصولات خنک کننده آن‌ها با تمام کامپیوترها و سیستم‌‎های All in One مجهز به پردازنده Ryzen 7000 و پلتفرم AM5 سازگار خواهند بود. پردازنده‌های نسل بعدی تیم قرمز بزودی معرفی می‌شوند و به همین دلیل تمام شرکت‌ها سعی دارند با معرفی جدید محصولات خود نظر کاربرانی که قصد ارتقای سیستم دارند را به خود جلب کنند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

اگر با اسمبل سیستم سر و کار داشته باشید حتماً برند Alphacool را می‌شناسید؛ این شرکت به دلیل استفاده از مس خالص در خنک کننده‌های مایع خود در میان کاربران کامپیوتر برندی شناخته شده است. سازنده بیان کرد رادیاتورهای جدید آن‌ها بالاترین میزان رسانایی حرارتی را ارائه می‌دهند.

خنک کننده مایع Alphacool سازگار با پلتفرم AM5 معرفی شد

از آنجایی که فلز مس یک دفع کننده عالی برای گرما محسوب می‌شود، در نتیجه شرکت‌های مختلف سعی کرده‌اند طی چند سال گذشته برای خنک کننده‌های مایع خود از مس استفاده کنند. مورد دیگری که Alphacool به آن اشاره کرده مربوط به عملکرد بی صدای فن‌ها است.

سازنده به منظور جلوگیری از مشکلاتی مانند نشتی، سفت شدن بیش از حد قطعاتی مانند پیچ‌ها، ارتباط اجزا با صفحه فلزی را محدود کرده است. این شرکت نه تنها گزینه‌های متعددی را برای خنک کننده خود (اشاره به رادیاتور 240 و 360 میلی متری) ارائه می‌کند، اکنون با پشتیبانی از سوکت AM5 طیف بیشتری از کاربران را به سمت محصولات خود جلب خواهد کرد.

بر اساس این اطلاعیه، جدیدترین سری خنک کننده‌های Alphacool همزمان با عرضه پردازنده‌های جدید AMD در ماه سپتامبر در دسترس قرار گرفته و بصورت کامل با پلتفرم AM5 سازگار خواهند بود. در خبرهای قبلی نیز دو شرکت گیگابایت و کورسیر از نسل جدید اس اس دی‌های خود مبتنی بر رابط PCIe Gen 5 و سازگار با پردازنده‌های Ryzen 7000 رونمایی کردند.

مطلب پیشنهادی
سیستم موردنیاز نسخه کامپیوتر Saints Row

The post خنک کننده مایع Alphacool سازگار با پلتفرم AM5 معرفی شد appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.