نگاهی به قیمت و مشخصات فنی خودرو TF21

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خودرو TF21 به عنوان جدیدترین خودروی ملی شناخته می‌شود که توسط ایران‌خودرو هم‌اکنون مراحل توسعه خود را طی می‌کند و اگر مشکلی رخ ندهد احتمالاً اواسط سال آینده نمونه اولیه این محصول را به بازار عرضه می‌کند. یکی از موارد مهم که مشتریان به آن توجه می‌کنند مربوط به قیمت و مشخصات فنی آن است که در ادامه قصد داریم به همین موضوعات بپردازیم. همراه لیون تک باشید.

طبق گفته‌های مدیرعامل ایران‌خودرو، خودرو TF21 قیمتی حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دارد و سال آینده وارد بازار می‌شود. ایران‌خودرو اعلام کرد که برنامه تولید TF21 ایران خودرو حدود ۱۸ ماه طول می‌کشد و بدین ترتیب در اواسط سال ۱۴۰۲ شاهد نمونه اولیه آن خواهیم بود و اواخر همین سال یا ابتدای ۱۴۰۳ به دست مشتریان می‌رسد. خودرویی که گفته می‌شود جایگزین سمند و پژو 405 خواهد بود.

مشخصات فنی خودرو TF21

خودرو TF21 با پیشرانه TU5P (پلاس) تولید و عرضه می‌شود. این موتور که در حال حاضر زیر کاپوت تارا قرار دارد، مدل ایرانی‌شده EC5 پژو است که در پژو ۳۰۱ استفاده شده و همین طور نسخه بهینه‌سازی‌شده و ارتقایافته TU5 است که قبلا در پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و پژو پارس ایران خودرو به کار رفته بود.

پیشرانه TU5 پلاس می‌تواند حداکثر قدرت ۱۱۵ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر را تولید کند. البته این پیشرانه ۱.۶ لیتری در تارا ایران خودرو ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور دارد. حداکثر سرعت خودرو موتور TU5P به ۱۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و در ۱۲.۵ تا ۱۳ ثانیه، ۰ تا ۱۰۰ را پر می‌کند. با توجه به اینکه خودرو TF21 در سگمنت B قرار دارد، مصرف سوخت آن در هر صد کیلومتر، حدود ۷ لیتر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی
اولین لپ تاپ ایسر - تاریخچه اخیر

به دلیل اینکه ایران خودرو در نظر دارد پیشرانه TU5 را حذف کند و به جای آن پیشرانه‌های جدیدتر و کم‌مصرف‌تر را جایگزین کند، سری دوم TF21 با موتور ملی IK3 تولید می‌شود. موتور IK3 سه سیلندر در دو نوع KP5 با سیستم تنفس طبیعی، حجم ۱.۵ لیتر، قدرت ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۵ میلیمتر و نوع KP2 با توربوشارژ، حجم ۱.۲ لیتر، قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۸۶ نیوتن متر طراحی و تولید می‌شود.

The post نگاهی به قیمت و مشخصات فنی خودرو TF21 appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.