اهمیت مواجهه اولیه با هنر

سن مدرسه به طور گسترده ای به عنوان زمان مناسب برای شروع آموزش کودک در هنر و موسیقی پذیرفته شده است. اگرچه هنر در این سن مفید است، تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند در سنین بسیار زودتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد از هنر بهره ببرند. علوم اعصاب نشان داده است که مغز انسان ساختار پیچیده ای است که در زمانی که کودک هنوز در رحم است شروع به رشد و پاسخ به محرک ها می کند. آشنایی کودکان با هنر بلافاصله پس از تولد می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد که رشد اولیه دوران کودکی را افزایش می دهد.

معماری اولیه مغز کودک بر اساس تجربیات اولیه آنها شکل می گیرد. برای کودک اشیا و صداهایی که حواس پنجگانه را تحریک می کنند برای رشد شناختی بسیار مهم هستند. تحریک حواس را می توان با قرار دادن کودک در معرض موسیقی و هنر انجام داد. نوزادان از طریق گفتار شروع به درک مفاهیم اساسی زبان می کنند، خواندن برای نوزاد به این روند کمک می کند. از آنجایی که کتاب های کودک نیز مملو از تصاویر رنگارنگ هستند، خواندن با کودک نیز تحریک بصری ایجاد می کند. تحریک کودک با تصاویر یا اشیاء رنگی روشن و همچنین با موسیقی فعالیت مغز را افزایش می دهد. این افزایش در فعالیت، درک سایر مهارت ها را در مراحل بعدی زندگی ارتقا می دهد. نوزادانی که وقت خود را صرف تماشای الگوها و اشکال می کنند، ناحیه ای از مغز را تحریک می کنند که برای رشد بعدی مهارت های ریاضی بسیار مهم است. نکته کلیدی این است که به رشد کودک به عنوان یک سری عناصر سازنده نگاه کنید. اگر کودک در سنین پایین با هنر و موسیقی احاطه شود، این بلوک ها پایه بهتری خواهند داشت.

مطلب پیشنهادی
استفاده از NodeJS و JSON در توسعه اپلیکیشن موبایل

همانطور که کودک رشد می کند، شیوه تجربه هنر نیز رشد می کند. از یک سالگی کودک می تواند شروع به آزمایش نقاشی و خاک کند که به رشد مهارت های حرکتی کمک می کند. در مرحله کودکی، کودکان شروع به تجربه احساسات پیچیده می کنند که اغلب باعث ناامیدی و استرس می شود. نقاشی و طراحی می تواند به عنوان رهایی از استرس و راهی برای بیان آن احساسات باشد. استفاده از هنر برای بیان افکار و احساسات به کودک کمک می کند تا توانایی های شناختی کلی خود را افزایش دهد. افزایش این توانایی‌ها منجر به رشد مهارت‌های ملموسی مانند دامنه توجه، مهارت‌های یادگیری، حفظ اطلاعات و توانایی درک و به کارگیری مفاهیم انتزاعی می‌شود. قرار گرفتن در معرض موسیقی نیز با افزایش توانایی های شناختی مرتبط است. نشان داده شده است که کودکانی که تشویق به بازی با آلات موسیقی ساده می شوند، درک بهتری از مهارت های اساسی فضایی دارند. قرار گرفتن زودهنگام با موسیقی به ایجاد همان ارتباطات در مسیرهای عصبی کمک می کند که برای کسب مهارت های ریاضی ضروری هستند. نواختن آلات موسیقی فواید جسمانی مانند مهارت های حرکتی و هماهنگی بهتر نیز دارد.

واضح است که قرار گرفتن زودهنگام و مداوم با هنر و موسیقی به رشد کودک کمک می کند و در نتیجه بعداً در محیط مدرسه موفق می شود. اهمیت قرار گرفتن در معرض هنر از زمان تولد و به بعد به طور طولانی مورد مطالعه قرار گرفته است. ایجاد آگاهی برای والدین در مورد اهمیت هنر در رشد اولیه کودکی به نفع کل جامعه خواهد بود. امیدواریم این شواهد از برنامه‌های آموزشی حمایت کند که به والدین یاد می‌دهد چگونه هنر را در زندگی فرزندان خود بگنجانند.

مطلب پیشنهادی
ویلاهای کو سامویی – توسعه چاونگ سیلا، جزیره کوه سامویی، تایلند

Source by Jonathan Yeo

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.