بهبود عملکرد تراشه A15 Bionic در iPhone 14

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اپل قرار است در ماه سپتامبر میزبان رویداد جدیدی باشد که در آن به معرفی سری جدید گوشی آیفون یعنی iPhone 14 و iPhone 14 Pro به همراه ساعت هوشمند Apple Watch Series 8 می‌پردازد. همچنین، در گزارشی تازه مشخص شد تراشه A15 Bionic بکار رفته در مدل استاندارد آیفون 14 در مقایسه با نسخه فعلی از عملکرد بهتری برخوردار است. در ادامه همراه لیون تک باشید.

پیش از این گفته شده بود که تفاوت عملکرد بین دو نسخه استاندارد و پرو iPhone 14 زیاد خواهد بود. زیرا اپل تصمیم گرفته برای مدل پرو از تراشه جدیدتر A16 Bionic و برای مدل استاندارد از همان A15 Bionic استفاده کند. البته، خبر جدید نشان می‌دهد عملکرد A15 در این گوشی بهتر از این چیزی خواهد بود که انتظارش را داریم.

بهبود عملکرد تراشه A15 Bionic در iPhone 14

بر همین اساس، کاربری به اسم ShrimpApplePro در توییتر به تازگی ادعا کرد تراشه A15 Bionic بکار رفته در مدل جدید آیفون در مقایسه با مدل‌های فعلی iPhone 13 از عملکرد بهتری برخوردار است. از طرفی، اپل استراتژی خود مبنی بر قرار دادن تراشه یکسان در سری iPhone 14 را کنار گذاشته و برای مدل‌ بالاتر از تراشه قوی‌تر و جدیدتری استفاده می‌کند.

البته، همانطور که بالاتر هم اشاره شد این تصمیم باعث نشده تا عملکرد مدل استاندارد گوشی iPhone 14 با مشکل مواجه شود و حتی شاهد کارایی بهتری نسبت به مدل‌های فعلی نیز هستیم. یکی از دلایل افزایش عملکرد نسخه جدید احتمالاً به 6 گیگابایت رم (بجای 4 گیگابایت در آیفون 13) ارتباط دارد.

مطلب پیشنهادی
لپ تاپ و فای انقلاب

علاوه بر این، انتظار می‌رود تراشه بروز شده ضمن برخورداری از عملکرد بهتر، مصرف انرژی پایین‌تری داشته باشد. مجموع این تغییرات باعث می‌شود تا کارایی iPhone 14 مجهز به تراشه A15 Bionic در مقایسه با مدل‌های فعلی iPhone 13 بهبود یابد. تاکنون شایعات زیادی راجع به این سری منتشر شده و در آخرین گزارش مشخص شد مدل iPhone 14 Pro به دوربین بهبود یافته، نمایشگر دوگانه، تراشه A16 Bionic و غیره مجهز خواهد بود.

نظر شما چیست؟

The post بهبود عملکرد تراشه A15 Bionic در iPhone 14 appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.