مدت زمان تجربه بازی‌ها، تأثیری روی سلامتی شما ندارد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دانشگاه آکسفورد می‌گوید مدت زمانی که بازی های ویدیویی، تأثیری روی سلامتی شما ندارد.

تحقیقات تازه دانشگاه آکسفورد که به تازگی انجام شده، ادعا می‌کند ارتباطی بین سلامت روان افراد و مدت زمان تجربه بازی‌های ویدیویی ندارد. در این تحقیق که طی شش هفته به روی حدود 40,000 نفر با انجام هفت بازی ویدیویی مختلف انجام شد، از پلیرها درخواست کردند که احساسات متفاوتی مثل رضایت از زندگی، خوشحالی، خشم، ترس یا عصبانیت را پس از بازی کردن اعلام کنند.

این تحقیق دنباله تحقیقات دیگری در سال 2020 از همین دانشگاه بود که بیان می‌کرد گیمرها سلامت روان بالاتری از دیگر افراد دارند. پروفسور اندرو کی، مدیر ارشد این تحقیقات گفت:

«ما ارتباط خاصی بین سلامت و رضایت افراد با انجام بازی های ویدئویی نیافتیم. با این حال کسانی که صرفاً بازی کردن را دوست دارند با کسانی که احساس نیاز به بازی دارند، تجربه متفاوتی خواهند داشت. ما اطلاعات بازیکنان را با رضایت خودشان از سوی کمپانی‌هایی مثل سونی، مایکروسافت و نینتندو جمع آوری کردیم تا این تحقیقات را انجام دهیم. نتایج این تحقیق می‌تواند به پدر و مادرها، کمپانی های بازی سازی و مشاوران سلامت روان کمک کند.»

اندرو کی همچنین عنوان کرد این مدت زمان تجربه بازی های ویدیویی نیست که روی سلامت روان اثر دارد، بلکه دلیل آن است. به عنوان مثال کسانی که با دوستان شان برای تفریح بازی می‌کنند، حس رضایت و خوشحالی بیشتری دارند و این به مقدار و ساعت بازی ارتباطی ندارد.

تحقیقات جدید دانشگاه آکسفورد بار دیگر نشان داد ذهنیت افراد نسبت به یک مسئله و انجام آن، تأثیر به سزایی روی ذهن دارد و با طولانی یا کوتاه کردن کاری، نمی‌توان تغییر مهمی ایجاد کرد. این تیم تحقیقاتی گفته است برای به دست آوردن نتیجه بهتر باید تحقیقات بیشتر و گسترده‌تری انجام شود. بنابراین در آینده باید منتظر نتایج تازه ای باشیم.

مطلب پیشنهادی
بررسی لپ تاپ گیمینگ Dell Inspiron 15 5000 - آنچه باید در مورد این رایانه بازی مقرون به صرفه بدانید

نظر شما در مورد تحقیق جدید صورت گرفته روی بازی‌های ویدیویی چیست؟ شما در طول روز یا هفته چند ساعت پای کنسول یا رایانه شخصی خود مشغول بازی‌ها هستید؟

The post مدت زمان تجربه بازی‌ها، تأثیری روی سلامتی شما ندارد! appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.