کمی توسکانی در پروونس

ممکن است، این فقط تشنگی و گرسنگی ناشی از دوچرخه سواری در ساعت ناهار بوده است، یا شاید سفر اخیر ما به ایتالیا بوده است. صرف نظر از این، هر دوی ما فکر می کردیم که از پروونس به توسکانی منتقل شده ایم. زمین‌های تپه‌ای، تاکستان‌های بی‌پایان، درختان قبرس، باغ‌های زیتون و روستاهای کوچک، همگی به‌شدت یادآور توسکانی هستند. با سابقه عمیق نفوذ روم، تصادفی نیست که منطقه لوبرون در پروونس شبیه توسکانی است. حضور روم در منطقه ای که اکنون پرووانس امروزی نامیده می شود، در 2 قبل از میلاد آغاز شد. فرمانروایان رومی به شدت بر معماری و پروژه‌های ساختمانی تاریخی (قنات‌ها، تئاترها، عرصه‌ها) در منطقه تأثیر گذاشتند. اسنادی از فعالیت‌های مذهبی سازمان‌یافته در اوایل قرن سوم، در شهرهای پروانسالی تحت اشغال رومیان وجود دارد. در طول قرن چهاردهم، (1309 – 77) هفت پاپ فرانسوی، کلیسای کاتولیک را از آوینیون رهبری کردند. دهکده ها و قلعه های مستقر در پروونس که برای اهداف دفاعی ایجاد شده اند شبیه به آنچه در توسکانی یافت می شود.

Luberon در بخش Vaucluse پروونس واقع شده است. تپه‌های متحرک Petit Luberon به زمین‌های بسیار شیب‌دار در نزدیکی Mont Ventoux افسانه‌ای منتقل می‌شوند. در بین تپه‌های لوبرون، دهکده‌های کشاورزی کوچک، مراکز کشاورزی بزرگ و شهرهای باستانی قرار دارند. در سرتاسر منطقه تاکستان‌هایی از جمله قلعه معروف Châteauneuf-du-Pape وجود دارد. در لوبرون، مانند بقیه پروونس، هر روز هفته بازار وجود دارد.

ما سفر دوچرخه‌سواری خود را در روستای زیبای لورمارین آغاز کردیم، جایی که یک بازار صبح جمعه قابل توجهی وجود دارد. بازار لورمارین طیف گسترده ای از غذا، پوشاک و محصولات محلی را در اختیار خریداران قرار می دهد. با این حال، شهر کوچک است، و بازار شلوغ است، حتی در اوایل ماه مه. فروشندگان شامل تاکستان های محلی، میوه و سبزیجات، گل، غذاهای دریایی، پنیر، نان، محصولات پخته شده، پوشاک، سفال، پارچه و غیره است. این نویسنده تنها می تواند تصور کند که جمعیت در فصل اوج، در زمان بازدید از هر سال، چگونه است. کافه مملو از بازدیدکنندگان بازار بود که در حال خوردن ناهار بودند.

مطلب پیشنهادی
5 شغل برتر سبز – افراد بیشتری که مشاغل یقه سبز را خارج از دانشگاه دنبال می کنند

Vaucluse Tourisme اطلاعات رایگان شگفت انگیزی برای انواع فعالیت ها از جمله دوچرخه سواری، پیاده روی، ورزش های آبی، ماهیگیری و سایر فعالیت ها ایجاد کرده است. مسیرهای دوچرخه سواری به وضوح علامت گذاری شده اند، با درجه سختی به خوبی توضیح داده شده اند و حتی جزئیات مکان های WC در طول مسیر را ارائه می دهند. مسیر کامل لوبرون یک مدار 236 کیلومتری است. ما فقط یک بخش رفت و برگشت کوتاه از Grande Luberon را تکمیل کردیم. با توقف های کوتاه در Cucuron (آب منحصر به فرد در میدان اصلی)، La Tour d’Aigue (بقایای یک قلعه قرن یازدهمی) و Ansouis. علیرغم محبوبیت این منطقه، یافتن جاده های کوچک و مناظر وسیع آسان بود. با این حال، اگر میل به غذا خوردن در یک رستوران در زمان ناهار دارید، مطمئن باشید و رزرو کنید.

آخرین توقف ما در آن روز در دهکده کوچک Ansouis بود که قلعه آن بر فراز تپه قرار داشت و روستا در کنار آن قرار داشت. این دهکده کوچک، قلعه و کلیسا همگی به شدت تحت تأثیر سبک های ایتالیایی آن دوران هستند. ما خوش شانس بودیم که به طور تصادفی به Chateau d’Ansouis رسیدیم و درست به موقع برای تور راهنما (آنها هر بعدازظهر به جز سه شنبه ها دو تور ارائه می دهند). این قلعه قرن دوازدهمی بر پایه‌های یک قلعه دفاعی سابق ساخته شده است. این بنای چشمگیر قرن ها توسط نسل های خانواده صبران اشغال شده بود. با این حال، اکنون به یک خانواده خصوصی پروانسالی فروخته شده است که با دقت در حال بازسازی بخش ها هستند. این قلعه از تراس های زیبا مناظر زیبایی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی
بارسلونا درج شده – آنتونی گائودی – آثار کامل معماری توسط راینر زربست

سفر کوتاه یک روزه ما به منزله تأیید این بود که حق با ما بود، شباهت‌های این بخش از پروونس و توسکانی اشتباه نیست. قرن ها اشغال رومیان، تأثیرات مذهبی، آب و هوا و مناظر مشابه، منطقه ای را ایجاد کرده است که به طور قابل توجهی شبیه به منطقه زیبای ایتالیا است. با این حال، به گفته شوهرم، یک تفاوت خاص وجود دارد – هیچ ژلاتوی استثنایی در پروونس وجود ندارد.

Source by Carolyne Kauser-Abbott

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.