چگونه در دیسکورد تماس تلفنی برقرار کنیم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا می‌دانستید با استفاده از خدمات دیسکورد امکان برقراری تماس صوتی و ویدئویی وجود دارد؟

در حقیقت یکی از ویژگی‌های اصلی که موجب محبوبیت دیسکورد شده قابلیت برقراری تماس است. یکی از دغدغه‌های اصلی بنیانگذاران دیسکورد ارائه بستر با کیفیت تماس تلفنی از طریق اینترنت (VoIP) به گیمرها به منظور تعامل هر چه بهتر هنگام انجام بازی‌ها گروهی بوده است.

حتی زمانی که همراه دوستان در حال حمله نباشید باز هم امکان استفاده از دیسکورد برای برقراری تماس‌های صوتی و ویدئویی وجود دارد. (برای مثال در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف است.) تماس با دیسکورد بسیار ساده است و فقط قبل از شروع باید پیکربندی این سرویس را انجام دهید.

گام اول: دوستان را اضافه کنید

برای برقراری تماس در دیسکورد، باید با شخصی که قرار است با او صحبت کنید، «دوست» باشید. برای این منظور باید درخواست دوستی خود را از طریق نرم‌افزار کامپیوتر یا اپلیکیشن گوشی به این روش ارسال نمایید:

کامپیوتر

1- با کلیک روی لوگوی دیسکورد که در سمت چپ و بالای صفحه قرار گرفته وارد صفحه خانه (Home) نرم‌افزار شوید. در نواری که در سمت چپ صفحه ظاهر می‌شود روی Friends کلیک کنید و سپس دکمه سبز رنگ Add Friend را بزنید. در اینجا باید تگ دیسکورد آنها را داشته باشید (برای مثال DoostTag#0000). برای دسترسی به روش‌های بیشتر جستجوی کاربران، از اپلیکیشن موبایل دیسکورد استفاده کنید.

2- در سرور دیسکوردی که با شخص مورد نظر مشترک هستید، ابتدا روی نام کاربری و سپس روی آواتار او کلیک کنید. در آخر دکمه سبز رنگ Send friend request را بزنید.

مطلب پیشنهادی
با لپ تاپ خود در فرودگاه وقتی طبیعت تماس می گیرد چه کاری انجام دهید؟

موبایل

در پایین صفحه اپلیکیشن روی آیکن شخصی که در حال تکان دادن دست است ضربه بزنید. سپس روی آیکن شخصی که علامت به علاوه (+) داشته و در قسمت بالا و سمت راست صفحه تعبیه شده ضربه بزنید. با استفاده از سه روش می‌توانید افراد را اضافه کنید:

وارد کردن تگ دیسکورد آنها، به کارگیری قابلیت Nearby Scan و در آخر ویژگی Find Your Friends. در دو روش آخر دوستان‌تان باید مشارکت لازم را انجام دهند.

2- در سرور دیسکوردی که با شخص مورد نظر به اشتراک گذاشته‌اید، روی آواتار کاربری آنها ضربه زده و سپس Add Friend را بزنید.

گام دوم: برقراری تماس

شروع تماس در دیسکورد نسبتا آسان است، به خصوص این که برای این کار هیچ تفاوتی میان تماس‌های صوتی و تصویری نیست. در یک روش تماس فقط از طریق صوت شروع می‌شود و در روش دوم ویدئوی برای هر دو نفر فعال می‌شود.

کامپیوتر

روی آیکن لوگوی دیسکورد که در بالا و سمت چپ تعبیه شده کلیک کنید و سپس در نوار سمت چپ گزینه Friends را بزنید. به صورت پیش فرض دوستانی که آنلاین هستند نمایش داده خواهند شد. روی آیکنی که سه نقطه عمودی شکل داشته کلیک و سپس یکی از دو گزینه Start video call یا Start voice call را انتخاب کنید. به جای این کار می‌توانید پیام‌های مستقیم با یک دوست را باز کرده و سپس روی یکی از دو آیکن تلفن یا دوربین ویدئو که در قسمت بالای صفحه پیام تعبیه شده‌اند کلیک کنید.

برای تماس‌های گروهی ابتدا باید یک گروه گفتگو ایجاد کنید. ساده‌ترین راه کلیک روی آیکن چت که یک علامت به علاوه (+) روی آن قرار دارد در صفحه Friends است. همچنین می‌توانید پیام‌های مستقیم‌تان با یک دوست را در گروه باز کنید، سپس روی آیکن شخصی که علامت به علاوه دارد و در بالای صفحه قرار دارد کلیک نمایید. بعد از شروع یک گفتگوی گروهی، روی آیکن تلفن یا ویدئو که در بالا قرار دارد کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی
خودفروشی الکترونیک آرتز به چه قیمتی؟

موبایل

در پایین صفحه اپلیکیشن صفحه را به سمت راست بکشید، سپس روی آیکن شخصی که در حال تکان دادن دست است ضربه بزنید. لیست دوستان شما ظاهر خواهد شد. اگر روی آیکن تلفنی که در کنار نام دوستان‌تان قرار دارد ضربه بزنید تماس صوتی برقرار خواهد شد. (بعد از شروع تماس می‌توانید قابلیت تماس ویدئویی را فعال کنید.)

برای تماس‌های گروهی ابتدا باید یک گروه گفتگو ایجاد کنید. برای این منظور، صفحه را به سمت راست بکشید، سپس روی آیکن شخصی که در حال تکان دادن دست است ضربه بزنید. در بالای صفحه، روی آیکن چت که علامت به علاوه (+) دارد ضربه بزنید.

همچنین می‌توانید یک گفتگوی گروهی را از صفحه Direct Messages یا در پیام‌‌های مستقیم با شخصی که می‌خواهید در گروه باشد، آغاز کنید. بعد از باز شدن گفتگوی گروهی، روی آیکن تلفن یا ویدئو که در بالای صفحه تعبیه شده ضربه بزنید.

آنچه که باید درباره تماس‌های دیسکورد بدانید

تماس‌‌های دیسکورد کیفیت بسیار خوبی دارند و رضایت اکثر کاربران را جلب کرده‌اند. اما همواره بهتر است هنگام استفاده از یک سرویس با جزئیات مهم آن آشنا باشید. بهتر است موارد زیر را در مورد دیسکورد بدانید:

تماس‌های صوتی و ویدئویی دیسکورد فاقد قابلیت رمزگذاری سراسری هستند. برای داشتن این سطح از امنیت، باید از اپ‌هایی مثل واتساپ، پیام‌رسان فیس‌بوک، سیگنال و … استفاده کنید.

تماس‌های دیسکورد فاقد محدودیت زمانی هستند، بنابراین تا هر مدت زمان که بخواهید می‌توانید تماس را ادامه دهید. هر چند امکان ورود به فضای تماس و منتظر ماندن برای اتصال شخص مقابل وجود ندارد؛ سیستم بعد از مدت زمانی کوتاه شما را اخراج می‌کند.

مطلب پیشنهادی
دومین دوره رویداد رفرش (Refresh)

امکان به اشتراک‌گذاری صفحه نمایش یا استریم بازی برای تماس با مشارکت‌کنندگان در حالت پیش فرض روی وضوح 720 پیکسل و نرخ نمایش فریم در هر ثانیه هم عدد 30 فریم است. برای فعال کردن وضوح‌های بالاتر و استفاده از نرخ نمایش تصویر 60 فریم بر ثانیه نیازمند عضویت Disord Nitro هستید.

همانند سایر اپلیکیشن‌های محبوب تماس اینترنتی، امکان استفاده از تصاویر پس‌زمینه برای تماس‌ها وجود دارد، اما کاربران معمولی دیسکورد تنها 8 گزینه پیش فرض و یک حالت تصویر محو در اختیار خواهند داشت. برای استفاده از تصاویر پس زمینه دلخواه باید عضو سرویس Nitro باشید.

اگر دوستان‌تان قادر به شنیدن صدای شما نیستند، ابزارهای ورودی‌ و خروجی انتخاب شده برای دریافت و انتقال صدا را بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است دیسکورد آنها را تغییر دهد. ضمنا از فعال نبودن ویژگی Push-to-talk یا «بگیر و صحبت کن» هم مطمئن شوید. اگر این ویژگی را فعال کرده‌اید اطمینان حاصل کنید که کلیدهای دسترسی سریع صحیح باشند.

The post چگونه در دیسکورد تماس تلفنی برقرار کنیم؟ appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.