وضعیت نگران کننده بازار موبایل کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بعد از حواشی مربوط به عدم واردات گوشی‌های بالای 600 دلار، بنظر می‌رسد طی ماه‌های آینده وضعیت بازار دچار تلاطم شود. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل ضمن گلایه از وضعیت بسیار بد بازار تلفن همراه خاطرنشان کرد که از خرداد ماه امسال برای واردات موبایل تخصیص ارزی انجام نشده از این رو وی بابت تنظیم و تامین بازار در شهریور و مهر ابراز نگرانی کرد. در ادامه همراه لیون تک باشید.

امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در مورد آخرین وضعیت تخصیص ارز برای واردات تلفن همراه اظهار کرد: «هنوز هیچ گونه تخصیص ارزی چه برای واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار و چه برای موبایل‌های پایین‌تر از ۶۰۰ دلار، صورت نگرفته است و ما همچنان منتظر تصمیم وزارت صمت هستیم.»

وضعیت نگران کننده بازار موبایل کشور

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی افزود: «در حال حاضر موبایل‌هایی وارد کشور می‌شود که فرایند تخصیص ارزشان از قبل انجام شده است، بنابراین تا پایان مرداد ذخیره موبایل برای تنظیم بازار داریم اما با توجه به اینکه از خردادماه هیچ گونه تخصیص ارزی برای واردات نداشته‌ایم، نگران تنظیم و تأمین بازار در شهریور و مهر ماه هستیم.»

وی در مورد علت عدم تخصیص ارز به این محصول گفت:

پرس و جوی ما از مسئولان دولتی نشان می‌دهد که دولت به دنبال بهینه سازی منابع ارزی کشور است و غیر از این پاسخ مشخص دیگری به ما نداده‌اند. واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار معمولاً از طریق رویه‌های مسافری انجام می‌شود که بعضاً هم با سو استفاده همراه است؛ در این بخش واردات رسمی قابل توجهی نداریم و بازار دست واردکنندگان رسمی نیست. در بخش موبایل‌های زیر ۶۰۰ دلار نیز فقط تا پایان مرداد ذخیره داریم.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت‌ها در یک بلاتکلیفی عجیبی قرار دارند، افزود: «این شرکت‌ها نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند و از طرفی در حال زیان‌دهی نیز هستند.»

مطلب پیشنهادی
کارت گرافیک‌های سری Arc اینتل چه زمانی به بازار عرضه می‌شود؟

The post وضعیت نگران کننده بازار موبایل کشور appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.