معماری یونان و امپراتوری یونان

اولین تمدن بزرگ در اروپا در اطراف دریای اژه ایجاد شد و ثابت کرد که تأثیر زیادی بر تمام تمدن های اروپایی بعدی داشته است. معماری یونان باستان خاستگاه اساسی معماری اروپایی بود. از طریق تأثیر آن بر معماری امپراتوری روم و به طور غیر مستقیم، اروپای قرون وسطی.

خود معماری یونانی به تنهایی توسعه نیافته است. در دوره ماقبل تاریخ دورتر، سبک‌های بومی منطقه‌ای متمایز، در جزایر شرق و شمال دریای اژه، به ویژه کرت، قابل تشخیص است. جغرافیای منطقه دریای اژه باعث تحریک ناوبری شد. بازرگانان دریانوردی از شرق مدیترانه از طریق سواحل جنوبی آسیای صغیر به دریای اژه جذب شدند و دانشی از اشکال خاور نزدیک و مصر به ارمغان آوردند. تمدن مهمی در جزیره کرت توسعه یافت و در نتیجه به نوبه خود به سرزمین اصلی گسترش یافت. تحریک جوامع مجاور دریای اژه.

در قرن چهاردهم قبل از میلاد، مرکز قدرت و نفوذ به سرزمین اصلی یونانی‌زبان منتقل شد، اما در پایان قرن دوازدهم قبل از میلاد در این آشفتگی و فقر فرو ریخت.

در این دوره یونانیان از سرزمین اصلی در سراسر دریای اژه به مناطق ساحلی آسیای صغیر و به قبرس مهاجرت کرده بودند. در دوره احیا که به دنبال یک حرکت گسترده تر در خارج از کشور بود، یونانیان را به شمال آفریقا (سیرنایکا)، به سواحل دریای سیاه و بالاتر از همه به جنوب ایتالیا و سیسیل برد. این جوامع به توسعه معماری کلاسیک یونانی کمک کردند و اغلب تغییرات منطقه ای متمایز را شکل دادند، که سیسیل و ایتالیا به نوبه خود بر اشکال توسعه یافته در ایتالیا در شهرهای اتروسکی و در نهایت رم تأثیرگذار بودند.

مطلب پیشنهادی
10 دلیل برای استفاده از Revit برای طراحی خرده فروشی

متعاقبا، استقرار برتری مقدونیه بر یونان دریای اژه توسط فیلیپ دوم و تسخیر امپراتوری ایران توسط پسرش اسکندر، حوزه سیاسی یونان را بسیار گسترش داد. سلطه فکری و هنری.

معماری یونانی توسط مصر و خاور نزدیک برانگیخته شد، خود بود محرک از معماری رومی و بعداً اروپایی. برای تمام هنرها، ادبیات و علم، یونانیان ویژگی‌های قابل توجهی از عقل و قضاوت زیبایی‌شناختی را به ارمغان آوردند. معماری یونان باستان به طور کامل سطوح دستاورد آنها را نشان می دهد.

تمدن یونان و دریای اژه را می توان به طور کلی به دوره ماقبل تاریخ تقسیم کرد. هزاره قبل از میلاد و قبل از آن، و تاریخی یا کلاسیک، که پس از یک دوره فقر و قهقرایی در حدود 1000 قبل از میلاد ظهور کرد.

معماری آمریکایی به عنوان یک نیروی مهم در فرهنگ غربی در طول قرن نوزدهم ظهور کرد و دستاوردهای دوران مدرن بدون مطالعه دقیق آثار آمریکای شمالی به طور کامل قابل درک نیست.

ساختمان تلگراف، پکن (1958)، توسط لین لو-یی، CAAC ساختمان، پکن (1960)، توسط موسسه طراحی معماری پکن، ساختمان ترمینال فرودگاه هانگژو (1971)، توسط ژجیانگ موسسه طراحی معماری استان، ساختمان ترمینال ارومچی فرودگاه (1973)، توسط دفتر طراحی بخش ساختمان، ایستگاه راه‌آهن لانژو، لانژو (1978)، و بسیاری دیگر از بلوک‌های اداری تجاری دهه‌های 1960 و 1970 به شکل ساده و بدون جزئیات چینی هستند.

Source by Rocky Torres

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.