اولین نتایج بنچمارک مک بوک ایر 2022 منتشر شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اپل اوایل ماه ژوئن مدل‌های بازطراحی شده مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی را به همراه جدیدترین تراشه M2 به کاربران معرفی کرد. تراشه جدید از عملکرد بهتری برخوردار بوده و همچنین موجب افزایش طول عمر بیشتر باتری می‌شود. اخیراً هم نتایج بنچمارک‌های بیشتری از این دو دستگاه منتشر شده که از طریق آن می‌توان عملکرد آن‌ها را بررسی کرد. در ادامه همراه لیون تک باشید.

بر اساس جدیدترین نتایج بنچمارک Geekbench 5 که توسط Mr. Macintosh در توییتر ارسال شده، می‌توانیم به عملکرد مک بوک ایر مجهز به تراشه M2 با 16 گیگابایت حافظه یکپارچه نگاهی داشته باشیم. مک بوک ایر 2022 موفق شد در این بنچمارک به امتیازهای 1899 و 8965 در دو بخش آزمون تک و چند هسته‌ای دست پیدا کند.

اولین نتایج بنچمارک مک بوک ایر 2022 منتشر شد

نتایج بدست آمده نشان می‌دهد عملکرد این دستگاه کم و بیش مشابه مک بوک پرو M2 است. در نتیجه، عملکرد این دو محصول تقریباً در یک سطح قرار می‌گیرد. با این حال، از آنجایی که M2 MacBook Pro دارای سیستم دفع حرارت بهری است، می‌تواند در کارهای سنگین و پردازش‌های چند وظیفه‌ای (به دلیل دمای پردازنده پایین‌تر) بهتر عمل کند.

بنچمارک مک بوک ایر 2022
نتایج عملکرد مک بوک ایر 2022 در بنچمارک Geekbench 5

علاوه بر این، بنچمارک M2 MacBook Air نشان می‌دهد این دستگاه می‌تواند مدل پایه مک برو مجهز به پردازنده 8 هسته‌ای Intel Xeon W را شکست دهد. البته این تمام ماجرا نیست، قیمت مک بوک ایر در مقایسه با مدل یاد شده 5000 دلار هم کم‌تر بوده که نشان می‌‎دهد این دستگاه تا چه اندازه می‌تواند ارزش خرید داشته باشد.

مطلب پیشنهادی
نسخه اندروید بازی Apex Legends Mobile هم‌اکنون در دسترس است

در این مرحله، ما هنوز بصورت دقیق با قطعات سخت افزاری داخلی مک بوک ایر 2022 آشنا نیستیم. با این حال، در مقاله بررسی عملکرد اس اس دی مک بوک پرو 2022 مشخص شد حافظه اس اس دی این محصول تنها به یک تراشه NAND مجهز شده است، درحالی که مدل M1 با ظرفیت 256 گیگابایت حافظه داخلی دارای دو حافظه فلش NAND است.

The post اولین نتایج بنچمارک مک بوک ایر 2022 منتشر شد appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.