ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک در یک خبر جنجالی بصورت رسمی اعلام کرد از خرید توییتر منصرف شده است. این خبر درحالی منتشر شد که بنظر می‌‎رسد مدیر تسلا اکنون وارد یک دعوای حقوقی بزرگ شده باشد، زیرا مدیران توییتر نیز ضمن واکنش به این موضوع تصمیم دارند بابت این اتفاق از ماسک شکایت کنند. در ادامه همراه لیون تک باشید.

ماسک روز گذشته با ارسال نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر خاطرنشان کرد که به توافق خود مبنی بر خرید توییتر خاتمه داده، زیرا این شرکت مفاد این توافقنامه را نقض کرده است. بطور خاص، ماسک به بند 6.4 این قرارداد اشاره دارد که در آن توییتر را موظف می‌کند هر گونه اطلاعاتی را که در این بند ذکر شده باید به ماسک ارائه دهد.

ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شد؟

همانطور که احتمالاً در جریان هستید، ماسک بارها از موضع جدی خود در برابر بات‌ها و اسپم‌ها در این شبکه اجتماعی صحبت کرده بود. همچنین، توییتر بارها تأکید کرد که کم‌تر از 5 درصد حساب‌های فعال ممکن است در دسته بات‌ها طبقه بندی شوند. با این حال، مدیرعامل تسلا درباره آمار ارائه شده توسط مدیران توییتر کمی تردید دارد.

در ماه ژوئن، ماسک با ارسال نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر خواستار دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعداد حساب‌های جعلی یا بات بود. در آن زمان، ماسک عدم تمایل توییتر مبنی بر شفاف‌سازی هرچه بیشتر در این زمینه را «نقض آشکار مادی» توافق انجام شده بین طرفین خوانده بود.

نامه فسخ قرارداد که امروز منتشر شده به شرح زیر است:

بر این اساس و با توجه به دلایل ذکر شده، آقای ماسک بدینوسیله از حق خود برای فسخ قرارداد ادغام شرکت‌ها طبق مفاد موجود در تفاهم‌نامه صرف‌نظر کرده و این نامه به منزله اخطار رسمی فسخ توافق نامه است.

ماجرایی که تازه شروع شده است…

البته این پایان ماجرا نیست، در قسمت دیگر این قرارداد گفته شده هر کدام از طرفین در صورت منصرف شدن مجبور به پرداخت غرامتی به ارزش 1 میلیارد دلار هستند. اکنون ماسک باید در دادگاه ثابت کند توییتر بندهای ذکر شده در تفاهم‌نامه را رعایت نکرده، در غیر این صورت مجبور به پرداخت غرامت خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
نحوه بازی آنلاین ماین کرافت به صورت کراس پلی با دوستان

در سوی دیگر، مدیران توییتر نیز اعلام کردند که از موضع خود عقب نشینی نکرده و از ایلان ماسک بابت این کار در دادگاه شکایت خواهند کرد. حال، باید دید چه اتفاقی بر سر این پرونده جنجالی خواهد آمد؟ نظر شما چیست؟ آیا حق با ایلان ماسک است؟

The post ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شد؟ appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.