محدوده وظایف و مسئولیت های معماران منظر

به عنوان عضوی از جامعه، معمار منظر تعدادی از وظایف مهم را انجام می دهد. مسئولیت های اصلی یک معمار منظر شامل برنامه ریزی و مدیریت فضاهای باز در محیط های روستایی، حومه و شهری است. دامنه کلی وظایف آنها شامل طراحی محیط های طبیعی و انسان ساخته است. این مناطق برای استفاده عمومی یا خصوصی در نظر گرفته شده است. معماران منظر با خلاقیت و مهارت فنی خود می توانند مناطق باز پایدار، دلپذیر و نوآورانه ای را ایجاد کنند که مردم می توانند از آنها به عنوان مناطق تفریحی لذت ببرند. برخی از مناطقی که معماران منظر طراحی و نظارت می‌کنند، توسعه‌های مسکن، میدان‌ها، باغ‌وحش‌ها، دفن‌ها، باغ‌های گیاه‌شناسی و مجتمع‌های تجاری و صنعتی هستند که عملکردهای خاصی دارند که نیازهای روزمره جامعه را برآورده می‌کنند.

کارگران حرفه ای در طول حرفه خود ممکن است در طیف گسترده ای از پروژه ها شرکت کنند. آنها با همکاری مهندسان و پیمانکاران منظر، روی پروژه هایی با اندازه های مختلف مانند طراحی شهرک های مسکونی، تولید طرح باغ ها و پارک ها و برنامه ریزی مکان های ورزشی کار می کنند. اینها تنها نمونه‌هایی از پروژه‌هایی هستند که معماران منظر برای شرکت در آنها فراخوانده می‌شوند. معماران منظر باتجربه نیز ممکن است وظیفه تکمیل ساخت و ساز معدن و همچنین ساخت بزرگراه را داشته باشند. برای تکمیل به موقع این پروژه ها، اغلب لازم است که با نقشه برداران، محیط بانان و برنامه ریزان شهری نیز کار شود.

شرح شغل می تواند شامل مجموعه ای از وظایف باشد. به غیر از مسئولیت های اصلی، ممکن است از آنها خواسته شود که وظایف دیگری را نیز انجام دهند که با توجه به مجموعه مهارت های خود هنوز هم می توانند انجام دهند. برخی از این موارد عبارتند از:

مطلب پیشنهادی
فردای پر امید مهندسی سازه

• توسعه مفاهیم، ​​روش ها و سیاست ها برای طراحی و برنامه ریزی منظر در سطوح مختلف اعم از محلی، منطقه ای و ملی.
• تدوین روش هایی برای بازسازی یا نگهداری مکان های تاریخی.
• ارزیابی اثرات بصری و زیست محیطی برای پیشرفت های جدید یا به منظور بازنگری مجدد سیاست های موجود برای اصلاحات احتمالی.
• اجرای طرح ها و رویه های نظارتی برای حفاظت از مناطق حفاظت شده مانند پارک های ملی.
• اطمینان از ایمنی و پایداری پروژه های توسعه ای بزرگ مانند سدها، مزارع بادی و جاده ها.

یکی از مهمترین وظایف یک معمار منظر اطمینان از عملکرد منطقه ای است که قرار است توسعه یابد و در عین حال کیفیت های زیبایی شناختی خاصی به دست آورد. در فرآیند آماده سازی برای پروژه توسعه منظر، معمار منظر یک مطالعه جامع از پارامترهایی مانند خاک، زهکشی، آب زیرسطحی و آب و هوا انجام می دهد. گیاهان و جانوران محلی نیز در نظر گرفته شده است.

در مرحله برنامه ریزی، وظیفه آنها ارائه راه حل بر اساس محور اصلی پروژه و در نظر گرفتن تمام عوامل موجود موثر بر نتایج است. علاوه بر تولید نقشه های کاری، معمار منظر باید مشخصات کار مربوطه، برنامه زمانی و برآورد هزینه را نیز در اختیار سهامداران قرار دهد.

این متخصصان می توانند نقش مدیران پروژه را به ویژه پروژه طراحی محوطه سازی در مقیاس بزرگی بر عهده بگیرند. جدای از انجام وظایف استاندارد، آنها همچنین نیاز به مدیریت تیمی از متخصصان دارند که همگی درگیر این تعهد هستند. برخی از این متخصصان دیگر معماران، برنامه ریزان و مهندسان عمران هستند.

مطلب پیشنهادی
NATMO Asia – تغییر منظره با طراحی مدرن آسیایی

Source by Jim Gilbertson

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.