آزمون استعداد تحصیلات تکمیلی مهندسی – GATE

این آزمون استعداد تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی (GATE) یک آزمون سراسری هند است که در هشت منطقه در سراسر کشور توسط کمیته GATE متشکل از هیئت علمی از موسسه علوم هند، بنگلور و هفت موسسه فناوری هند به نمایندگی از هیئت هماهنگی ملی – GATE، وزارت آموزش، وزارت آموزش و پرورش، اداره و اجرا می شود. توسعه منابع انسانی (MHRD)، و دولت هند.

مناطق و موسسات اداری مربوطه GATE عبارتند از:

منطقه 1 – موسسه علوم هند بنگلور
منطقه 2 – موسسه فناوری هند بمبئی
منطقه 3 – موسسه فناوری هند دهلی
منطقه 4 – موسسه فناوری هند گواهاتی
منطقه 5 – موسسه فناوری هند کانپور
منطقه 6 – موسسه فناوری هند خاراگپور
منطقه 7 – موسسه فناوری هند مدرس
منطقه 8 – موسسه فناوری هند رورکی

برخی از مؤسسات، GATE را به عنوان مدرک اجباری حتی برای پذیرش دانشجویانی که خود تأمین مالی می کنند در برنامه های تحصیلات تکمیلی مشخص می کنند. نامزدهای واجد شرایط GATE در رشته های مهندسی نیز واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی پژوهشی جوان در آزمایشگاه های CSIR هستند. برخی از سازمان های دولتی صلاحیت GATE را به عنوان یک شرط برای درخواست پست دانشمند/مهندس تجویز می کنند. GATE معمولاً در دومین یکشنبه فوریه هر سال انجام می شود. پذیرش در تمام برنامه های تحصیلات تکمیلی با بورسیه MHRD / دستیار در مهندسی / فناوری / معماری / داروسازی در هند برای کسانی که واجد شرایط GATE هستند باز است.

بورسیه های تحصیلی:

داوطلبی واجد شرایط بورسیه وزارت توسعه منابع انسانی (MHRD) / دستیار در مهندسی / فناوری / معماری / داروسازی / علوم در کالج ها / موسسات مهندسی در کشور در صورتی است که واجد شرایط GATE باشد. برای استفاده از بورسیه

مطلب پیشنهادی
فازهای مختلف SDLC و روش های آن چیست؟

“نامزد باید پذیرش در چنین برنامه تحصیلات تکمیلی را، طبق رویه غالب موسسه پذیرش، تضمین کند. صلاحیت GATE به خودی خود پذیرش را تضمین نمی کند. نامزدهای واجد شرایط GATE در رشته های مهندسی نیز واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی پژوهشی جوان در CSIR هستند. آزمایشگاه ها

بعد از آزمون گیت:

Cracking GATE برای دریافت پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی و بهره مندی از مزایای بورس تحصیلی برای تحصیل در کالج های مهندسی دولتی مختلف هند مهم است.

“پس از واجد شرایط بودن در GATE، واجد شرایط برای ادامه برنامه دکترا در شاخه منتخب علوم مانند ریاضیات، آمار و برنامه های کامپیوتری است.

“نمره خوب در GATE به دنبال کردن برنامه M. Tech در هر یک از مؤسسات پیشرو هند کمک می کند.

“پس از واجد شرایط بودن در GATE، یک نفر واجد شرایط برای جایزه JRF (همیار پژوهشی جوان) در آزمایشگاه های CSIR می شود.

مزیت اصلی GATE این است که فرصت عضویت در هر مؤسسه آموزشی معتبر ملی و ادامه یادگیری و تحقیق را دارد.

Source by Rohit Kumar Mehra

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.