مرکز تعالی دات نت

بررسی اجمالی
پلتفرم دات نت مایکروسافت نشان دهنده یک تغییر پارادایم در روش توسعه برنامه های کاربردی برای اینترنت است. این شامل استانداردهای باز است که کسب و کارها را قادر می سازد تا با حداقل سرمایه گذاری از طریق اینترنت با یکدیگر همکاری کنند. Hanu Software Solutions Inc. (HSS) متخصص در استفاده از دات نت برای توسعه چارچوب ها و برنامه های راه حل است.

HSS یک مرکز اختصاصی تعالی (COE) ایجاد کرده است که از تخصص شرکت در پلتفرم دات نت به نفع مشتریان خود استفاده می کند. تیم HSS COE برتری فنی را از طریق بهبود معماری سیستم، قابلیت‌های توسعه برنامه‌های کاربردی، و اجزای سازمانی قابل استفاده مجدد ارائه می‌دهد و همچنین بر ایجاد راه‌حل‌های تجاری با استفاده از فناوری‌ها و استانداردهای دات‌نت موجود و در حال ظهور تمرکز دارد.
مرکز تعالی دات نت در Hanu Software Solutions

زمینه
علی‌رغم تمام توجهی که به بازده سرمایه‌گذاری‌های فناوری اطلاعات داده شده است، پیشرفت کمی در پیوند دادن همه عناصر فناوری اطلاعات به آنچه که یک کسب‌وکار در تلاش است انجام دهد، حاصل شده است. مدیریت سرمایه‌گذاری‌های فناوری اطلاعات و نشان دادن ارزش فناوری اطلاعات برای یک کسب‌وکار، چالش‌برانگیزتر از همیشه است و به نظر می‌رسد بیشتر کسب‌وکارها در حال از دست دادن جایگاه خود هستند. اغلب، مدیریت از مدیران ارشد فناوری اطلاعات می‌خواهد تا همان مؤلفه‌های فناوری اطلاعات را که ارزشی برای کسب‌وکار ایجاد می‌کنند، توجیه کنند.

این مقاله راهبردهایی را شرح می دهد که HSS برای به حداکثر رساندن کارایی خود در ارائه راه حل های دات نت به مشتریان خود توسعه داده است.

HSS به‌عنوان یک سازمان خدمات نرم‌افزاری که کسب‌وکارش فناوری اطلاعات است، یاد گرفته است که چگونه عملیات خود را با مراکز تعالی فناوری محور (COE) هماهنگ کند.
COE چیست؟

اصطلاح مرکز تعالی (COE) یک عبارت عمومی است که در بسیاری از انواع مؤسسات، عمدتاً در آموزش، پژوهش و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود. صنعت IT این عبارت را انتخاب کرد و شروع به استفاده از آن برای تعریف مجموعه ای از ابزارها، منابع و مهارت های مورد استفاده برای انجام وظایف توسعه و نگهداری خاص توسط یک تیم متمرکز که در یک مکان واحد کار می کرد، کرد.

گاهی اوقات “COE” بیشتر به یک اصطلاح بازاریابی تبدیل می شد، با محتوای کمی برای IT. این به این دلیل بود که سازمان‌های خدمات فناوری اطلاعات سازمان‌هایی پروژه محور با برنامه‌ها و اهداف تعریف‌شده هستند، برخلاف سایر بخش‌هایی که ممکن است چشم‌انداز، طول عمر و منابع لازم برای حفظ یک سیستم تحویل طولانی‌مدت متمرکز بر یک موضوع مشترک را نداشته باشند.
ایجاد حس کسب و کار

HSS از ابتدا دارای استراتژی ارائه راه حل های ارزش افزوده و مقرون به صرفه به مشتریان خود به صورت مداوم بوده است. همانطور که شرکت رشد کرد، HSS نیاز به مجموعه ای مشترک از فرآیندها و رویه ها را دید که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا راه حل هایی را به سرعت ایجاد کنند و از دانش پروژه در سراسر پروژه ها استفاده کنند، به طوری که شرکت بتواند خدمات و راه حل های در حال بهبود مستمر را ارائه دهد. این نیاز همچنین ایجاب می‌کند که تمامی مجموعه‌های ابزار تخصصی، زبان‌ها و دانش نحوه استفاده از آن‌ها در یک سیستم ساختاریافته و تعریف‌شده در دسترس مهندسان HSS باشد و آنها را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های جدید را به‌طور انعطاف‌پذیر، سریع‌تر و با هزینه‌های کمتر توسعه دهند. وارد مرکز تعالی HSS شوید.
عناصر یک COE HSS
HSS ساختاری را برای تمام COE های خود ایجاد کرده است که از عناصر کلیدی زیر تشکیل شده است:

مطلب پیشنهادی
بررسی اره رومیزی Proxxon 37070 FET

1. زبان ها و فناوری ها

2. ابزار

3. فرآیند

4 نفر

زبان ها و فناوری ها
هر COE شامل زبان های برنامه نویسی مختلف، فناوری ها، کتابخانه های توسعه و کامپایلرهای مرتبط با حوزه فناوری خاص آن COE است. برای مثال، .NET COE از فناوری های زیر استفاده می کند:

· زبان ها: C#.NET، VB، VB.NET، ASP، ASP.NET، C++.NET، JavaScript، VB Script، XML، XSL، XPath و AJAX.

· خدمات وب: SOAP، XML RPC، و WSDL.

· فناوری های توزیع شده: COM/COM+/DCOM/CORBA، RPC و NET Remoting.

ابزار
مجموعه ابزار توسعه HSS یک عنصر مهم از پیشنهاد فروش منحصر به فرد شرکت است، یعنی توانایی آن در ارائه راه حل برای بسیاری از چرخه های عمر، بودجه ها و زمان بندی های مختلف. HSS به توسعه راه حل جدید از ابتدا برای هر پروژه جدید اعتقاد ندارد. مجموعه ابزار آن شامل:

· ابزارهای مهندسی: کنترل‌های رابط کاربری گرافیکی، اجزای قابل استفاده مجدد، لایه دسترسی به داده‌های عمومی، SQL داده‌های SQL، SQL scriptor، مقایسه SQL، و بسیاری موارد دیگر.

· ابزارهای مهاجرت: VB به VB.NET، VB.NET به C Sharp، ASP به ASP.NET، PHP به ASP.NET.

· ابزارهای اتوماسیون فرآیند: مدیریت نقص، VSS، داشبورد، شمارش خطوط، پروژه MS.
HSS همچنین از ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل، ابزارها و کنترل ها استفاده می کند.

روند

فرآیند در HSS مهم است. فرآیندهایی که HSS استفاده می کند در سیستم مدیریت کیفیت آن (QMS) مستند و تعریف شده است. همه مهندسان توسعه HSS این فرآیندها را دنبال می کنند. QMS بهترین شیوه های صنعت را اجرا می کند و بر اساس استانداردهای کیفیت ISO و بر اساس مدل بلوغ قابلیت موسسه مهندسی نرم افزار (CMM) است و شامل موارد زیر است:

· فرآیندهای مدیریت پروژه به طور رسمی مستند شده، از جمله برنامه ریزی، برنامه ریزی، نظارت بر پیشرفت، گزارش، ارتباطات، مسائل، مدیریت تحویل و بسیاری موارد دیگر.

· فرآیندهای مهندسی به طور رسمی مستند شده، از جمله مدیریت پیکربندی، توسعه نیازمندی ها، طراحی، ساخت و آزمون واحد (UT)، آزمایش سیستم، و توسعه مستندات کاربر.

· اندازه گیری و کنترل کمی فرآیند، از جمله اندازه گیری بهره وری، ردیابی واریانس برنامه، گزارش تراکم نقص، و ردیابی تغییرات تلاش.

مهندسان HSS بهترین روش زیر را در طول چرخه عمر پروژه نرم افزاری دنبال می کنند تا برنامه های توسعه و همچنین نوسانات زمان بندی را کاهش دهند:

مطلب پیشنهادی
سبک هنر، جنبش ها و تأثیر هنر غرب

1. بازرسی – در هر مرحله از توسعه یا نگهداری، HSS یک بررسی دقیق و فنی از طراحی نرم افزار و اجرای کد انجام می دهد. شناسایی و رفع خطاها در این مرحله اولیه از ورود اشکالات به کد جلوگیری می کند و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند و از اشکالات در نرم افزار ارائه شده جلوگیری می کند.

2. قابلیت استفاده مجدد کامپوننت – HSS کتابخانه ای از بیش از 100 مولفه نرم افزاری پرمصرف معمولی در برنامه های NET ایجاد کرده است. این مؤلفه‌ها آزمایش شده و آزمایش شده‌اند، طرح‌های اثبات شده‌ای دارند و عاری از اشکالات مهم هستند. قطعات را می توان بدون تغییر یا با تغییراتی دوباره استفاده کرد. در مرحله طراحی یک پروژه جدید، مهندسان HSS اجزای مناسب برای برنامه جدید را شناسایی می کنند. فقط کد منحصر به فرد برنامه از ابتدا طراحی و نوشته شده است. ساختن نرم افزار موجود و با کیفیت بالا به این روش در یک برنامه جدید باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مشتری HSS می شود و به اطمینان از کیفیت در برنامه کاربردی کمک می کند.

3. تغییر صفحه کنترل – HSS QMS از توسعه دهندگان نرم افزار می خواهد که الزامات تعریف شده برای یک برنامه را به شدت رعایت کنند. در پروژه های متوسط ​​تا بسیار بزرگ، یک مکانیسم کنترل مرکزی مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که هر تغییر به درستی در نظر گرفته شده و هماهنگ شده است. به همین دلیل است که در چنین پروژه هایی، HSS یک هیئت کنترل تغییر ایجاد می کند. این شامل اعضای تیم های طراحی، توسعه و آزمایش است. گاهی اوقات شامل اعضای تیم مشتری نیز می شود. هدف آن این است که اطمینان حاصل شود که هر تغییر پایه به درستی توسط همه طرف های ذینفع در نظر گرفته می شود و هر تغییری قبل از اجرا مجاز است. CCB نهادی است که تمام درخواست‌های تغییر عمده را بررسی می‌کند و آن را تأیید، رد می‌کند یا برای اطلاعات بیشتر به تعویق می‌اندازد. استفاده از این برد از “خزش ویژگی”، یک مشکل معمولی در صنعت توسعه نرم افزار جلوگیری می کند و برنامه توسعه را در مسیر و با ویژگی هایی که مشتری انتظار دارد، حفظ می کند.

4. Nightly Software Build and Smoke Test – هر شب HSS Build Group یک بیلد جدید از یک برنامه می سازد و یک سری آزمایش را اجرا می کند که عملکرد اصلی آن را تأیید می کند. ساخت بیلدهای شبانه مهندسان را قادر می سازد تا خطاهای ادغام را تقریباً بلافاصله پیدا کرده و رفع کنند. همچنین HSS را قادر می‌سازد تا اجرای ویژگی‌ها را بر اساس زمان‌بندی ردیابی کند، زیرا به صورت روزانه ویژگی‌هایی را که پیاده‌سازی شده‌اند نشان می‌دهد.

5. فهرست و برنامه ریسک – HSS به عنوان بخشی از QMS خود، فهرستی از 10 ریسک برتر برای هر پروژه توسعه، همراه با طرحی برای رسیدگی به هر ریسک در صورت تحقق، تهیه می کند. مهندسان HSS خطرات را به صورت هفتگی ارزیابی می‌کنند، خطرات جدید را برطرف می‌کنند و خطرات جدید بالقوه را شناسایی می‌کنند و تأثیر آن بر برنامه و کیفیت نرم‌افزار را به حداقل می‌رسانند.

مطلب پیشنهادی
چه کسی پشت نقاشی های هنر انتزاعی شماست؟

مردم

منابع انسانی با کیفیت سرمایه اساسی در هر سازمانی است. HSS هر COE را با کارمندانی که در مجموعه ابزارها، زبان‌ها و محصولات استفاده شده توسط آن COE مهارت دارند، تشکیل می‌دهد. این شرکت فارغ التحصیلان مهندسی را استخدام می کند که دارای تجربه، آموزش دیده و دارای گواهینامه در مجموعه مهارت های بین المللی شناخته شده IT هستند. برای مثال، افرادی که در COE دات نت هستند MCP و MCSD گواهینامه دارند.

HSS بهترین استعدادهای مهندسی را از بهترین دانشگاه ها استخدام می کند و آنها را در شش هفته آموزش دقیق کلاسی و حین کار قرار می دهد. HSS همچنین آموزش مداوم برنامه نویس پیشرفته را برای همه کارکنان ارائه می دهد.

معنای این امر برای مشتریان HSS این است که راه‌حل‌ها، محصولات و نرم‌افزار آنها توسط منابع تایید شده توسعه می‌یابد، بنابراین مشتریان نباید نگران افرادی باشند که در پروژه‌های خود مستقر شده‌اند. این همچنین به این معنی است که مشتریان HSS توصیه‌های ارزش افزوده برای برنامه‌ریزی بلندمدت دریافت می‌کنند و می‌توانند نقشه‌های راه فناوری اطلاعات را با اطمینان خاطر که توصیه‌های HSS بر اساس آخرین دانش است، توسعه دهند.

NET COE: ارائه راهکارهای چابک در پلتفرم مایکروسافت
HSS COE برای دات نت در امتداد پلتفرم و مجموعه ابزارهای مایکروسافت تراز شده است و راه حل های حیاتی کسب و کار را برای انواع فناوری و حوزه های تجاری ارائه می دهد. این COE دارای تجربه جمعی IT 200 نفر-سال و تجربه دات نت بیش از 75 نفر-سال است. سایر حقایق کلیدی عبارتند از:

پرسنل 45
سال 2002 شروع شد
تعداد پروژه های اجرا شده 30
محل Gurgaon، هند
اجزای NET COE
این نمودار بلوک های ساختمان COE دات نت را نشان می دهد. سیستم مدیریت کیفیت HSS (QMS) مرکزی است که فعالیت ها، ابزارها و منابع سایر عناصر را کنترل می کند.

Faster.NET – چارچوب توسعه HSS برای راه حل های دات نت
ادامه کار بهبود با NET COE HSS را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های .NET مقیاس‌پذیر و بر اساس تقاضا را به مشتریان در صنایع مختلف ارائه دهد. شرکت این را Faster.NET می نامد. عناصر کلیدی آن عبارتند از:

· اجزای نرم افزاری از پیش مونتاژ شده و قابل استفاده مجدد

· مجموعه ابزار مهندسی قابل استفاده مجدد که نیازی به سفارشی سازی برای هر پروژه ندارد و در نتیجه سرعت توسعه را بهبود می بخشد

· مجموعه ای قابل استفاده مجدد از معماری ها یا Solutions Blue Prints (SBP) که باعث صرفه جویی در زمان توسعه معماری نرم افزار از ابتدا می شود.

Source by Anil Singh

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.