برنامه های آموزش حرفه ای برای توسعه مهارت

توسعه مهارت برای افرادی که به دلیل سطح تحصیلات محدود در معرض فرصت های شغلی کمتری هستند، مهم است. و بهترین راه برای توسعه مهارت ها آموزش حرفه ای در زمینه های مختلف است. چنین ماهیت آموزشی فقط به آموزش مدرسه محدود نمی شود، بلکه در کشاورزی، داروسازی، معماری، فناوری اطلاعات، کار، صنایع متوسط ​​و کوچک و همچنین مدیریت هتلداری نیز وجود دارد.

مهارت های حرفه ای سفارشی برای همه

کشاورزان کشاورزی به یک سازمان غیردولتی آموزش حرفه‌ای نزدیک می‌شوند، جایی که مهارت‌های استفاده از ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی، حفظ خاک و پردازش، آزمایش و مدیریت کیفیت غذا را به آنها می‌دهند. دانش آموزان می توانند آموزش کارآموزی را دریافت کنند یا دوره های مرتبط با کامپیوتر را در سطح DOEACC ‘O’ بگذرانند. برای کارگران، دولت تخصص در زمینه صنایع دستی را فراهم می کند و آموزش های نظارتی را ارائه می دهد. کارگران صنعتی ممکن است پس از پیگیری یک برنامه آموزش حرفه ای توسعه کارآفرینی به دنبال شغل باشند.

و، کارگران صنعت نساجی می توانند از طریق آموزش های غیرمتمرکز در سطح پایه، برای ارتقای مهارت خود اقدام کنند. زنان جوان می توانند در نگهداری از سبزیجات و میوه ها مهارت کسب کنند و در تجارت های بازاری متخصص شوند. بخش آموزشی نقش عمده ای در انتقال تخصص حرفه ای به اقشار آسیب پذیر و کم سواد جامعه دارد. این گام برای رفع مشکل عظیم بیکاری رایج در کشور ما بسیار مفید است.

دلایل بیکاری

این مشکل در واقع ناشی از نرخ ترک تحصیل از دبیرستان به دلیل تحصیلات ضعیف، کار برای حمایت از درآمد خانواده از سنین پایین و کمبود اطلاعات در مورد بازار کار است. همچنین، آنچه بر مشکلات می افزاید، نداشتن مهارت های مناسب برای ماهیت شغلی است که به دنبال آن هستند. بسیاری از مواقع، افراد پروفایل کاری را می‌پذیرند که به آنها دستمزد روزانه پرداخت می‌کند بدون اینکه تصوری از میزان کل دستمزدی که باید دریافت کنند یا فرصت‌هایی که برای آنها ایده‌آل هستند را داشته باشند.

مطلب پیشنهادی
ویلاهای کو سامویی – توسعه چاونگ سیلا، جزیره کوه سامویی، تایلند

نیاز به برآورده شدن

یک تلاش قابل توجه می تواند طراحی برنامه های مهارتی جوانان باشد که برای آنها پایدار باشد و در عین حال دانش عملی را در اختیار نیازمندان قرار دهد تا کارفرمایان را جذب کند و کارآفرینی را تشویق کند. ضرورت دیگر ایجاد اعتماد در بین جوانان و ایجاد یک پایه قوی برای آنها در دنیای حرفه ای است. با این حال، نیازهای نیروی کار بخش های در حال رشد نیز باید برآورده شود.

آموزش آمادگی برای استخدام

همچنین فرصت هایی از طریق راهنمایی کارآفرینان و ارائه حمایت های مالی از آنها ایجاد می شود. اکنون کاری که موسسات غیرانتفاعی انجام می دهند ایجاد مراکز مهارتی عمومی برای آموزش حرفه ای است. در اینجا، داوطلبان در زمینه آمادگی شغلی و مهارت های نرم برای رشد حرفه ای و شخصی آموزش می بینند. آن‌ها می‌توانند از میان گزینه‌های موجود در دوره‌های خاص انتخاب کنند – انتشارات رومیزی، خرده‌فروشی، Tally، تعمیرات موبایل، سخت‌افزار و شبکه، رانندگی و تعمیر کالاهای سفید.

تا آنجا که به برنامه های کارآفرینی مربوط می شود، آنها اساساً برای زنانی طراحی شده اند که به آنها کمک های مادی و مهارتی برای راه اندازی کسب و کار خود ارائه می شود. به عنوان مثال، برنامه های خیاطی و کارآفرینی زیبایی توسط بسیاری از سازمان های غیردولتی به ماژول آموزشی که اتخاذ می کنند القا می شود.

Source by Akansha K Gupta

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.