جورج بزرگ! میراث شگفت انگیز تالار شهر نورویچ

در شمال بازار، تالار شهر نورویچ مشرف به مرکز نوریچ با برج ساعتی است که 185 فوت ارتفاع دارد. تالار شهر که نقطه عطفی از شهر است و تقریباً از همه جای مرکز شهر قابل مشاهده است، میراث شگفت انگیزی دارد که به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد، در حالی که درگیر شلوغی و شلوغی زندگی روزمره است.

پادشاه جورج ششم تالار شهر نورویچ را در سال 1938 افتتاح کرد. این افتتاحیه با حضور بزرگترین گردهمایی ساکنان در تاریخ 1500 ساله نورویچ برگزار شد. ساخت تالار در پاسخ به افزایش وظایف دولتی محلی بود که قبلاً در گیلدهال مجاور انجام می شد، اما فرسوده و نامناسب شده بود. امروزه هنوز هم به عنوان یک نمونه قطعی از معماری بین‌جنگ بریتانیا در نظر گرفته می‌شود.

در اوایل دهه 1930، هدف اصلی ایجاد یک بنای تاریخی ملی بود. معمار رابرت آتکینسون برای نظارت بر ساخت منصوب شد و نقشه های اولیه برای «تالار شهر» جدید را ترسیم کرد. مسابقه ای برای تعیین معمارانی که این ساخت و ساز را اجرا می کنند برگزار شد و از بین 143 اثر، چارلز اچ جیمز و استفان رولند پیرس برای کمک به پروژه انتخاب شدند. پیرس به برنامه ریزی و نظارت بر بازسازی خانه مجمع در سال 1950 ادامه داد و در طول زندگی حرفه ای خود افتخارات و جوایز متعددی را برای معماری خود در سطح ملی و بین المللی کسب کرد.

ساخته شده از دیوارهای آجری جامد، با سنگ Clipsham از Rutland برای پایین ترین طبقه و سنگ Keeton از Stamford برای اکثر کارهای بیرونی، تالار شهر دارای جزئیات هنری و معماری فراوانی است. گفته می شود که آدولف هیتلر سبک معماری ساختمان را به قدری تحسین می کرد که در صورت موفقیت آلمان در اشغال انگلستان، آن را به عنوان مقر بالقوه دولت منطقه ای در نظر گرفت.

مطلب پیشنهادی
Microsoft SQL Server 2008 Web

دیوارهای سالن ورودی طبقه همکف با فهرستی از شهرداران نورویچ که قدمت آن به سال 1403 بازمی‌گردد، حک شده است و همراه با فرود اصلی در طبقه اول با سنگ مرمر ایتالیایی پوشانده شده است. بسیاری از اتاق‌های سبک آرت دکو با چوب ماهون و دیگر چوب‌های غنی پوشیده شده‌اند. در میان جزئیات مختلف تخیلی، دو شیر هرالدیک برنزی، طراحی شده توسط آلفرد هاردیمن، در کناره بیرونی ساختمان قرار دارند. سه در ورودی اصلی نیز برنزی است. این‌ها توسط جیمز وودوارد طراحی شده‌اند و دارای هجده پلاک هستند که تاریخ نوریچ را نشان می‌دهند، از جمله به دار آویختن رابرت کت در سال 1549. دو در بیرونی تجارت‌های مرتبط با شهر، از جمله شکلات، خردل و کفش را نشان می‌دهند. یک پلاک نشانگر ساختمان شهرداری است.

شاید قابل توجه ترین ویژگی های تالار شهر، بالکن باشکوه 365 فوتی – طولانی ترین در انگلستان، و برج ساعت باشکوه باشد. این برج ساعت «Great George» را در خود جای داده است، بزرگترین زنگ ساعت در بریتانیا، که عمیق‌ترین صدای آن را در شرق آنگلیا نیز دارد.

مناطق عمومی در شهرداری در روزهای هفته بین ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز هستند. برای دیدن بیشتر و تجربه برخی از بهترین مناظر نورویچ، مرکز اطلاعات توریستی یک روز صبح در ماه تورها و گشت و گذارهایی را در برج ساعت ترتیب می دهد.

چیزای بیشتری در موردش پیدا کن نورویچ.

Source by Steph Makins

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.