نرم افزار مهندسی CAD

سیستم های نرم افزار مهندسی CAD برای استفاده در جریان های مهندسی مختلف مانند مکانیک، برق، الکترونیک، صنعتی و معماری طراحی و توسعه یافته اند. آنها به طراحان سیستم های مهندسی کمک می کنند تا طرح های مجازی یا طرح اولیه انواع مختلف سیستم های ماشینی را ایجاد کنند و عملکرد آنها را با کمک ابزارهای شبیه سازی پیشرفته آزمایش کنند.

نرم افزار مهندسی تجاری سطح ورودی دارای مدل ساز سه بعدی یا دو بعدی پارامتریک و ویژگی است که استفاده و نصب آن آسان است. نرم افزار Shelling و Booleans ندارد و اسمبلی آن به بیست و پنج جزء محدود شده است. با این حال، این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا مدل های ایجاد شده را ذخیره کرده و آن را با سایر پرسنل به اشتراک بگذارند.

نرم افزار مهندسی پیشرفته از سیستم 3D CAD مدل سازی جامد کاملاً کاربردی با قابلیت پیش نویسی 2 بعدی نیز استفاده می کند. این به طراحان سیستم اجازه می دهد تا شکل مناسبی را به سطح یک شی در درجه اول برای محصولات و وسایل نقلیه ای که نیاز به سطوح حجاری شده و آزاد دارند، بدهند. این نرم افزار دارای مجموعه کاملی از ابزارهای ایجاد سطح مانند شبکه منحنی، n-side، blending، fillet، تقاطع سطح، عملیات بولین خودکار، برش تعاملی سطوح، بازسازی منحنی ها و سطوح و بسیاری موارد دیگر است. این به کاربران اجازه می دهد تا ابعاد طراحی را با استفاده از لغزنده تغییر دهند تا تغییرات حاصل را در زمان واقعی مشاهده کنند. از فرمت های مختلف فایل CAD مانند DWG، LISP، ADS و سایر فرمت های رایج در صنایع پشتیبانی می کند.

مطلب پیشنهادی
چگونه در صنایع مختلف به یک متخصص رندر سه بعدی تبدیل شویم

این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا بردهای مدار چاپی (PCB) طراحی کرده و فایل های CAM را نیز ایجاد کنند. این نرم افزار را می توان برای اتوماسیون طراحی الکترونیکی برای مدیریت اشکال مختلف طراحی مدار مانند طرح آی سی سفارشی، تصویربرداری شماتیک شامل آنالوگ و دیجیتال، زبان های متنی مانند VHDL و Verilog، طرح هیبریدی الکترومکانیکی و منطق برنامه پذیر (FPGA) استفاده کرد.

این نرم افزار قادر است انواع مختلفی از طراحی محصول را بر اساس یک طرح اولیه ایجاد کند. این به کاربران امکان می دهد انواع مختلف مدل ها را آزمایش کنند و طرح خاصی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای سازمان مطابقت دارد.

Source by Josh Riverside

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.