طراحی داخلی هتلداری چیست و چه کسانی از آن استفاده می کنند؟

در صنعت مهمان نوازی، طراحی داخلی عملکرد مشابهی را انجام می دهد. چیدمان لابی یا اتاق مهمان علاوه بر طرح رنگ، نور و انتخاب مبلمان، بر احساس مهمانان و دید آنها به محیط اطراف تأثیر زیادی دارد.

طراحی داخلی مهمان نوازی مکان های مختلفی را پوشش می دهد. در رستوران ها، هتل ها، حتی فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شود. هر جنبه ای از طراحی، از پلان کف گرفته تا رنگ دیوارها و سبک مبلمان، در تأثیرگذاری بر یک لحن یا فضای خاص تفاوت ایجاد می کند. بسته به لحنی که یک کسب‌وکار می‌خواهد تنظیم کند، یک طراح داخلی ممکن است یک الگوی رنگی روشن و پر جنب و جوش همراه با مبلمان مدرن و لهجه‌های تزئینی نوآورانه را انتخاب کند یا ممکن است یک پالت رنگی ملایم‌تر و کم‌رنگ‌تر همراه با مبلمان مخملی و تزئینات دیواری ساده را برای الهام گرفتن انتخاب کند. احساس آرامش و راحتی

در طراحی داخلی مهمان نوازی، نور و پالت رنگ دست به دست هم می دهند. بیشتر طراحان داخلی آموزش دیده اند که بدانند چه نوع نورپردازی را با طرح های رنگی روشن در مقابل نورهایی که ظریف تر هستند، جفت کنند. نور یک مکان ممکن است تحت تأثیر انتخاب مبلمان و معماری واقعی یک ساختمان نیز قرار گیرد. اتاق‌هایی با سقف‌های طاق‌دار ممکن است به وسایل دیواری نیاز داشته باشند که نور را به سمت بالا هدایت کند، در حالی که اتاق‌های کوچک‌تر ممکن است از نور بالا یا چراغ‌های گوشه استفاده کنند. نه تنها نوع و نحوه قرارگیری نور بر فضای یک اتاق یا ساختمان تأثیر می گذارد، بلکه میزان روشنایی نیز مهم است. درخشش ملایم آرامش‌بخش‌تر است در حالی که نورهای روشن یا رنگی احساسات هیجان و انرژی را القا می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
رشد برنامه های مدرک آنلاین در فیلیپین

علاوه بر نور و پالت رنگ، چندین فاکتور دیگر در قلمرو طراحی داخلی مهمان‌نوازی نقش دارند. نوع مبلمان انتخاب شده تعیین می کند که اتاق باید تزئینی تر باشد یا کاربردی و چیدمان مبلمان مذکور نیز در ایجاد فضا نقش دارد. یک پلان طبقه باز که مبلمان به صورت پراکنده در آن قرار می گیرد، فضایی مطبوع و آزاد را القا می کند در حالی که گروه های کوچک مبلمان ممکن است احساس صمیمیت را برانگیزد. هنگام در نظر گرفتن سبک‌های مختلف طراحی داخلی مهمان‌نوازی، عوامل بی‌شماری وجود دارد که باید به آنها فکر کرد، اما مهم‌ترین تصمیمی که باید گرفت این است که چه جوی باید تحت تأثیر قرار گیرد. یک طراح داخلی خوب می‌تواند تمام جنبه‌های طراحی داخلی مهمان‌نوازی را با هم کار کند تا حس منسجمی را ایجاد کند که در یک لحن یا فضای خاص مشترک است.

Source by Steffen Roche

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.