مدیریت انبار مبتنی بر ابر – آیا برای شما مناسب است؟

فناوری رایانش ابری بسیاری از مدل‌های کسب‌وکار و ابزارهای ارائه ارزش کسب‌وکار را با کارآمدتر متحول کرده است. از آنجایی که شبکه‌ها توان عملیاتی داده خود را افزایش می‌دهند و با ادامه کاهش هزینه‌های قدرت پردازش، مشتریان متوجه می‌شوند که می‌توانند به طور قابل اعتماد برنامه‌ها را از ابر اجرا کنند. داستان‌های موفقیت بزرگ توسط شرکت‌های بزرگ ERP مانند SalesForce.com و SAP، ارائه راه‌حل‌های نرم‌افزار مبتنی بر ابر را در سطح جهانی مشروعیت بخشیده است.

راه‌حل‌های مدیریت انبار (WMS) هیچ تفاوتی با سایر نرم‌افزارهای مهم ماموریتی که هسته اصلی بقای عملیاتی و موفقیت یک شرکت است، ندارد. با توجه به اینکه اکنون تحویل ابری دارای گزینه های معماری متنوعی است (خصوصی، عمومی یا ترکیبی)، معماری برای پشتیبانی از یک سیستم پایدار و قوی اکنون در اکثر مراکز داده وجود دارد.

از منظر WMS، “ابر” اکنون به سازمان های سطح 1 و 2 اجازه می دهد تا به طور مؤثرتری عملکرد زنجیره تامین پیچیده را در سطح جهانی بدون حفظ ردپای تکراری و پرهزینه در محل اجرا کنند. همچنین ممکن است برای سازمان‌های ردیف 3 کوچک‌تر، متنوع‌تر، جغرافیایی و در حال رشدی که مایل به تحقق مدل هزینه میزبانی و مبتنی بر اشتراک هستند، وجود داشته باشد.

کاهش هزینه استقرار

رایج ترین مزیت ذکر شده برای هر استقرار مبتنی بر ابر این است که پیاده سازی ها سریعتر از استقرار سنتی در محل است. جدا از پیکربندی و راه‌اندازی (که باید در هر WMS رخ دهد)، نیروی انسانی فناوری اطلاعات و معماری محاسباتی توسط ارائه‌دهنده راه‌حل در یک مدل میزبان ارائه می‌شوند که به‌طور مداوم مدیریت می‌شود و از این رو بازده سرمایه‌گذاری سریع‌تری را ارائه می‌دهد.

هزینه‌های اولیه استقرار ممکن است زمانی به تعویق بیفتد که مواردی مانند هزینه‌های صدور مجوز در دوره یک قرارداد چند ساله توزیع شده و به عنوان هزینه عملیاتی در مقابل هزینه سرمایه تبدیل شود. علاوه بر این، کاهش هزینه سرمایه می تواند مزایای جریان نقدی را به سازمان ارائه دهد و ریسک سرمایه گذاری را در هنگام استقرار راه حل مدیریت انبار کاهش دهد.

یک مجموعه مهارت متمرکز و نظارت اختصاصی

پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه نیز در یک سرویس کاملاً مدیریت شده و میزبانی شده گنجانده شده است که مجدداً نیاز به منابع IT شرکت برای پشتیبانی از محیط سرور WMS و سیستم های پشتیبان محلی را از بین می برد. اغلب اجرای یک سیستم مدیریت انبار به مجموعه مهارت خاصی نیاز دارد (دانش یک رابط ERP خاص، جداول داده، تراکنش های مهم، تغییرات در داده های SKU محصول و غیره)، که باید توسط مشتری نگهداری شود، که نشان دهنده زمان یا هزینه اضافی است.

مطلب پیشنهادی
هوش تجاری

با استفاده از WMS در فضای ابری، مشتری می‌تواند به Help Desk ارائه‌دهنده راه‌حل که تخصص و دید 24/7 را به نرم‌افزار اختصاص داده است، تکیه کند. ارائه‌دهنده می‌تواند به طور فعال محیط میزبان را نظارت کند، پشتیبان‌گیری و ارتقاء یکپارچه را انجام دهد، پایگاه‌های داده را بررسی کند که قابلیت اطمینان کلی سیستم‌ها را افزایش می‌دهد و زمان چرخه حل مشکل را کاهش می‌دهد.

یک پیشنهاد مبتنی بر ابر معمولاً با یک توافق نامه در سطح خدمات ارائه می شود که شرایط و ضوابط ارائه ایمن را با توافق نامه های سطح خدمات و عملکرد تضمین شده مشخص می کند. این به عنوان تضمینی برای سازمان عمل می کند و درجه ای از کاهش ریسک را در برابر مواجهه هایی که گاهی اوقات شرکت ها در داخل انجام نداده اند، ارائه می دهد.

دسترسی آسان تر و به اشتراک گذاری اطلاعات

بر خلاف صفحات گسترده یا برنامه های دسکتاپ، راه حل های مبتنی بر ابر کاربر را به میز در دفتر انبار متصل نمی کند. مدیریت موجودی مبتنی بر وب به پرسنل شما در هر مکان و در هر زمان امکان دسترسی به داده‌های هم‌زمان را می‌دهد، چه در جاده با دستگاه تلفن همراه یا دریافت هشدار در سایر مکان‌های انبار.

با WMS مبتنی بر ابر، به اشتراک گذاری اطلاعات و ادغام B2B نیز ساده تر می شود. سیستم‌های کنترل موجودی مبتنی بر ابر که توانایی “فدراسیون” ماژول‌ها را با تامین‌کنندگان پایین‌دستی دارند، امکان مدیریت موجودی محموله، سفارش قطعات به‌طور مستقیم برای ذخیره‌سازی یا پیش چاپ ASN و سایر برچسب‌های بارکد را قبل از ارسال به توزیع اصلی یا مکان های فروشگاه

دسترسی به انتشار و ارتقاء محصول

راه‌حل‌های مبتنی بر ابر همچنین مزیت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری منظم و روال‌های تعمیر و نگهداری را ارائه می‌دهند که 24/7 در دسترس هستند. ارتقاء نسخه های بزرگتر و ماژول های جدید را می توان به طور کامل در محیط های تولید شبیه سازی شده با دسترسی بهتر به محیط های آزمایشی متغیر که ممکن است از پردازنده های مختلف، سیستم عامل ها، ذخیره سازی و پارچه حمل و نقل استفاده کند، آزمایش کرد. همه این فعالیت‌ها را می‌توان به گونه‌ای انجام داد که خدمات روزمره تجاری را قطع نکند.

با دسترسی به بهترین ابزارهای یکپارچه سازی، استقرار مبتنی بر ابر برای ارائه معماری یکپارچه سازی استاندارد و پشتیبانی از نقشه برداری EDI و ارتباطات دو جهته بین چندین شریک مناسب است. همچنین، سازمان‌های کوچک می‌توانند از صرفه‌جویی در مقیاس برای هزینه‌های صدور مجوز در پایگاه‌های داده استفاده کنند، به‌ویژه زمانی که از نسخه‌های اکسپرس به پایگاه‌های داده بزرگ‌تر که از افزایش تقاضای داده پشتیبانی می‌کنند، حرکت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
شاخه های مهندسی برتر در هند

از سایر هزینه های سنتی نیز می توان اجتناب کرد. هزینه‌هایی مانند مدیریت فایروال‌ها و ارائه معماری VPN برای دسترسی به سیستم (و نصب کلاینت‌های VPN بر روی لپ‌تاپ) اکنون توسط ابزارهای وب به‌روزی انجام می‌شود که کارکردهای تک علامت ایمن را ارائه می‌کنند.

همیشه مناسب نیست

راه‌حل‌های مبتنی بر ابر برای همه سازمان‌ها مناسب نیستند، اگرچه دلایل مخالفت با استفاده از صرفه‌جویی در مقیاس و قیمت‌گذاری مبتنی بر اشتراک کمتر قابل دفاع می‌شوند، همانطور که با افزایش پذیرش WMS مبتنی بر ابر سال به سال نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر سازمانی دارای بخش فناوری اطلاعات قوی و تخصص طولانی مدت با WMS باشد و سایر برنامه‌های داخلی را میزبانی کند، هزینه‌های یک سیستم اضافی ممکن است قبلاً توزیع شده باشد و به عنوان یک منطقه نگران کننده تلقی نشود.

در موارد دیگر، شبکه‌های داخلی و ارائه‌دهنده خدمات هنوز برای ارائه نوع پهنای باند اختصاصی مورد نیاز اسکنرهای فرکانس رادیویی و سیستم‌های صوتی برای ارائه پاسخ فرعی مورد نیاز کارگر متحرک مناسب نیستند. اکثر راه‌حل‌های Wi-Fi، زمانی که به درستی با استفاده از نظرسنجی سایت حرفه‌ای به عنوان راهنما نصب شوند، بیش از پوشش و پهنای باند کافی را در انبار ارائه می‌دهند. مهمتر از آن پهنای باند اینترنت و کیفیت خدمات در دسترس کاربر است. تأخیر، لرزش و وقفه ممکن است درخواست های داده از دستگاه های RF را کاهش دهد و بر بهره وری کارگران تأثیر بگذارد. لوله داده ای که از اسکن RF در انبار پشتیبانی می کند باید اختصاص داده شده و نظارت شود تا از سقوط و پاسخ های آهسته جلوگیری شود.

رعایت معیارها

با توجه به موارد فوق، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به WMS مبتنی بر ابر در نظر گرفت:

 • آیا در هر زمان و هر مکانی نیاز به دسترسی به موقعیت های موجودی خود دارید؟
 • آیا سازمانی به سرعت در حال رشد هستید که در یک منطقه جغرافیایی گسترده گسترش می یابد؟
 • آیا کسب و کار شما فصلی است یا دوره های کم یا کم استفاده ای را پشت سر می گذارد که می توانید از یک مدل قیمت گذاری ماهانه انعطاف پذیر بهره مند شوید؟
 • آیا به عنوان یک سازمان توانایی های IT محدودی دارید و ترجیح می دهید برای پشتیبانی از محیط مدیریت انبار خود در منابع رایانه ای اضافی سرمایه گذاری نکنید؟
 • آیا پیش بینی می کنید که نیازهای انبارداری شما ممکن است در برخی موارد موقتی باشد و نیاز به مهاجرت از یک انبار منطقی یا مکان فیزیکی به دیگری داشته باشد؟
 • آیا کسب و کار شما به جریان نقدینگی حساس است و تأمین مالی را در قالب هزینه های عملیاتی ترجیح می دهد؟
 • آیا مجموعه متنوعی از گروه‌های کاربری دارید که باید مجموعه یکسانی از داده‌های موجودی را بین چندین مکان مشاهده کنند؟
 • آیا باید معیارهای نوع داشبورد و KPIها را در سایر عوامل شکل مانند تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های تبلت ببینید؟
 • آیا در سطح توزیع یا خرده فروشی به موجودی با مدیریت فروشنده، مدیریت مشتری (محموله) یا فرآیند مواد برگشتی (RMA) نیاز دارید؟
 • آیا شما عملیاتی را اجرا می کنید که می تواند بدون اسکنرهای فرکانس رادیویی و زیرساخت های بی سیم به خوبی انجام شود. مبتنی بر کاغذ؟
 • آیا فروشندگان یا تامین کنندگان دیگری دارید که ممکن است از WMS شما برای تهیه سفارشات خرید، چاپ برچسب کارتن و ایجاد ASN به منظور افزایش دید و استانداردسازی زنجیره تامین استفاده کنند؟
 • آیا الزامات امنیت داده‌ای دارید که فراتر از آن چیزی است که می‌توانید بپردازید یا به صورت محلی در محل ارائه دهید؟ (مراکز داده استانداردهای امنیتی سختگیرانه ای را ارائه می دهند که معیارهای دولتی را برآورده می کند)؟
 • آیا مهم است که فروشنده فناوری شما مسئول 100 درصد ارتقاء، نگهداری و پشتیبانی 24 ساعته باشد؟
 • آیا الزامات آموزشی متنوع یا مداومی برای کارکنان انبار دارید که ممکن است با تحویل مبتنی بر وب در چندین مکان ساده شود؟ (گواهینامه ها، الزامات ایمنی و تضمین کیفیت را می توان در فرآیندهای مدیریت انبار برای تحقق سیاست های بیمه و ایمنی گنجانده شود)؟
مطلب پیشنهادی
بهترین معمار در اودایپور

اگر به هر یک از موارد فوق “بله” پاسخ دادید، ممکن است کاندیدای خوبی برای یک سیستم مدیریت انبار مبتنی بر ابر باشید و باید شروع به کار بر روی یک پرونده تجاری کنید که هزینه‌های تجهیزات داخلی، صدور مجوز اولیه و مقایسه هزینه‌های تجهیزات داخلی را با هم مقایسه می‌کند. منابع IT برای هزینه های ماهانه توزیع شده یک راه حل WMS مبتنی بر ابر.

Source by Irvin Kovar

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.