زمان تعویض گوشی هوشمند کی است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند به درستی نمی دانند چه زمانی باید گوشی همراه خود را تعویض کنند و یک گوشی جدید بخرند. در ادامه به زمان درست ترک گوشی قدیمی و خرید یک گوشی جدید اشاره می کنیم.

1. نمی توانید به آخرین سیستم عامل ارتقا دهید.
اگر سازنده دستگاه شما اجازه ارتقا سیستم عامل گوشی تان به جدیدترین نسحه را نداد. به عنوان مثال، دستگاهی با پردازنده 32 بیتی نمی تواند سیستم عامل 64 بیتی را اجرا کند. این دقیقاً در مورد iOS 11 مصداق پیدا کرد چرا که یک سیستم عامل 64 بیتی است که نمی توان آن را روی دستگاه های قدیمی iOS مانند iPad 4 یا iPhone 5 نصب کرد. هنگام خرید یک گوشی اندروید کاملاً جدید، مطمئن شوید که آخرین نسخه سیستم عامل اندروید را اجرا می کند و یا امکان بروزرسانی دارد.

2. دیگر نمی توانید وصله های امنیتی را نصب کنید.
دارندگان گوشی های هوشمندی که زیاد به وای فای وصل می شوند و یا فایل از اینترنت دانلود می کنند نیاز دارند تا به دقت به مسائل امنیتی توجه کنند. بنابراین، مهم است که خود را در معرض نقص های امنیتی قرار ندهید. اگر نمی توانید به یک سیستم عامل جدید ارتقا دهید، حداقل در نسخه سیستم عاملی که وصله های امنیتی فعلی را دریافت می کند، بمانید. اگر دیگر قادر به دریافت بسته های امنیتی جدید برای گوشی خود نبودید، وقت عوض کردن گوشی است.

3. سازنده شما از دستگاه شما پشتیبانی نمی کند.
اگرچه اپل تمایل دارد به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای مدت طولانی‌تری پشتیبانی کند، اما اگر دستگاه شما بیش از پنج سال از عمر آن گذشته باشد، تقریباً یک گوشی قدیمی در اختیار دارید که به سختی می توان پشتیبانی امنیتی برای آن پیدا کرد. وب سایت اپل را بررسی کنید تا ببینید آیا دستگاه شما منسوخ شده است یا خیر. این دستگاه‌ها می‌توانند آنقدر قدیمی باشند که با ترافیک شبکه و به‌روزترین پروتکل‌ها رمزگذاری نشود. این ممکن است اطلاعات حساس شما را در معرض هکرها قرار دهد.

مطلب پیشنهادی
مکانیک‌آل؛ آکادمی مهندسی مکانیک

4. گوشی شما به شدت کند است.
حتی پس از بازنشانی کامل دستگاه، دستگاه شما به طرز وحشتناکی پاسخگو نیست. شما در حال باز کردن برنامه‌ها یا فشار دادن دکمه‌ها هستید و به نظر می‌رسد که در حال اجرای ویندوز 95 هستید!.اپل اخیرا اذعان کرده است که سرعت گوشی ها به واسطه باتری های قدیمی روی آنها کاهش پیدا می کند. اما اگر دستگاه شما پس از تعویض باتری همچنان کند است، زمان آن رسیده است که گوشی خود را ارتقا دهید.

5. به نظر می رسد برنامه ها بیشتر در دستگاه شما خراب می شوند.
اگر برنامه‌های بزرگ‌تر مرتباً در گوشی شما هنگ می کنند یا اجرا نمی شوند و در گوشی دیگران این اتفاق نمی افتد احتمالًاً مشکل از گوشی شماست. دو نوع حافظه مختلف در دستگاه ها وجود دارد. یکی برای ذخیره سازی (به عنوان مثال، تمام فایل های عکس شما)، و دیگری، به نام RAM، برای اجرای سیستم عامل و برنامه های شما (به عنوان مثال، زمانی که عکس های خود را مرور می کنید). در حافظه رم، بودجه بندی های مختلفی برای موارد متفاوت در نظر گرفته می شود و در دستگاه های ارزان قیمت، این تخصیص حافظه برای اجرای برنامه ها می تواند بسیار پایین باشد در نتیجه اجرای برنامه ها با دردسر بیشتری همراه خواهد بود.

6. باتری شما فقط چند ساعت دوام می آورد.
اگر با هر بار شارژ باتری تنها چند دقیقه یا 1-2 ساعت قادر به استفاده از گوشی هستید، ابتدا به فکر تعویض باتری باشید و اگر با تعویض باتری نیز تغییری در نگه داشتن شارژ ایجاد نشد، به فکر تعویض گوشی باشید.

مطلب پیشنهادی
ادعای وزیر ارتباطات درباره رشد 30 پله‌ای سرعت اینترنت ایران

7. شما VR/AR می خواهید.
واقعیت مجازی و واقعیت افزوده موضوعات داغ در فناوری هستند. ببینید آیا دستگاه شما با هدست واقعیت مجازی سازگار است یا خیر. اگر اینطور نیست، این لیست مفید از گوشی های هوشمند سازگار با واقعیت مجازی را برای ارتقای بعدی خود بررسی کنید. واقعیت افزوده، جایی که اشیاء و اطلاعات دیجیتال در محیط شما قرار می‌گیرند، فقط در جدیدترین دستگاه‌ها در دسترس است.

The post زمان تعویض گوشی هوشمند کی است؟ appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.