زمان عرضه کارت های گرافیک جدید انویدیا و AMD

زمان مطالعه: 2 دقیقه

انویدیا ممکن است به زودی کارت گرافیک های Ada Lovelace خود را عرضه کند و به نظر می رسد که AMD به دنبال معرفی معماری بعدی خود است.

بیشتر بدانید | بهترین کارتهای گرافیک برای استخراج بیت کوین و اتریوم

زمان عرضه کارت های گرافیک جدید انویدیا و AMD

ظاهراً روزهای پایانی عصر تکنلوژی RDNA 2 و Ampere است، زیرا هر دو شرکت AMD و Nvidia به دنبال پیشرفت در نسل بعدی فناوری کارت گرافیک هستند. با توجه به اینکه انویدیا احتمالاً RTX 4090 را در ماه اکتبر امسال عرضه می‌کند و مدل‌های دیگری نیز در پیش خواهد داشت، طبیعی به نظر می‌رسد که تیم قرمز یعنی AMD مایل به عقب ماندن نباشد و این احتمال وجود دارد که این غول فناوری بتواند به زودی پس از عرضه لاولیس، معماری RDNA 3 خود را معرفی کند.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که AMD در حال حاضر تولید محصولات Navi خود را آغاز کرده است و به دنبال تحویل آنها به شرکا در ماه آگوست است. با این وجود یک شایعه بزرگ در خصوص زمان عرضه RDNA 3 شرکت AMD در اکتبر وجود دارد.
اگرچه نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی کیفیتی بسیار بالا را ارائه می کنند، اما این موضوع باعث توقف تلاش های دو رقیب اصلی این حوزه برای بهتر کردن کیفیت محصولات خود نشده است. انویدیا قرار است یک GTX جدید منتشر کند، در حالی که AMD به تازگی کارت گرافیک های RX 6X50 را به روز رسانی کرده است. حتی در حالی که صنعت به سمت جلو حرکت می کند و نیازی به تکاپوی بیشتر این دو شرکت فعال در حوزه ساخت کارت های گرافیک نیست، به نظر می رسد هر دو شرکت مشتاق هستند تا آنجا که می توانند از این شرایط جدید بهره ببرند، به خصوص که به نظر می رسد تقاضا و قیمت ها کاهش یافته است.

مطلب پیشنهادی
شروع ثبت نام جاماندگان یارانه از امروز 31 اردیبهشت 1401

در این رقابت، اینتل کمی عقب افتاده است و رقابت اصلی بین انویدیا و AMD است.

The post زمان عرضه کارت های گرافیک جدید انویدیا و AMD appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.