چگونه از نقض حق نسخه برداری جلوگیری کنیم

حق چاپ، حق ثبت اختراع، علامت تجاری و اسرار تجاری همه راه هایی هستند که افراد می توانند از مالکیت معنوی خود محافظت کنند. با این حال، تفاوت های کلیدی در هر یک از ابزارهای حفاظتی در رابطه با اینکه دقیقاً از چه چیزی محافظت می کنند، وجود دارد.

یکی از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده در پرونده های مالکیت معنوی، کپی رایت است. به گفته دفتر حق چاپ دولت، این اداره از “اثرات نویسندگی اصلی شامل آثار ادبی، نمایشی، موسیقی، و هنری مانند شعر، رمان، فیلم، آهنگ، نرم افزار کامپیوتری و معماری” محافظت می کند. اما از “… حقایق، ایده ها، سیستم ها، یا روش های عملیات” محافظت نمی کند. به زبان عامیانه، شما بیشتر یک “C” را در داخل یک دایره (نماینده حق چاپ) در یک کتاب، روی سی دی، روی بازی های ویدیویی و حتی فیلمنامه ها می بینید.

این شکل از قانون مالکیت معنوی برای محافظت از پدیدآورنده طراحی شده است. مصرف کنندگانی مانند شما ممکن است بدون اینکه بدانند در معرض خطر نقض حق چاپ قرار دارند. به همین دلیل، خوب است در مورد نحوه اجرای قوانین در هنگام استفاده از کار با مهر © مطالعه کنید. توجه به این نکته مهم است که حتی اگر اثری نماد حق چاپ را اعلام نکند، ممکن است همچنان تحت حمایت قانون باشد. Legalzoom ایده پشت کپی رایت را با نوشتن شرح می دهد، “نویسنده یا خالق حقوق اثر را در اختیار دارد و می تواند تصمیم بگیرد که آیا و چگونه دیگران از آثار او استفاده کنند.” به خصوص اگر بخواهید از اثر دارای حق چاپ شخصی برای اهداف سود یا تجاری استفاده کنید، غیرقانونی است. Legalzoom همچنین چند نمونه از نقض حق چاپ را که ممکن است برای مصرف کنندگان بی ضرر به نظر برسد، اما در واقع غیرقانونی هستند، فهرست می کند.

  • دانلود فیلم و موسیقی بدون پرداخت هزینه مناسب برای استفاده

  • ضبط فیلم در تئاتر

  • استفاده از عکس های دیگران برای وبلاگ بدون اجازه

  • کپی کردن نرم افزار بدون دادن اعتبار مناسب

  • ایجاد ویدیو با کلیپ های موسیقی بدون مجوز

  • کپی کردن کتاب، وبلاگ یا پادکست بدون اجازه

  • هر چیزی که در آن کار اصلی شخص دیگری را بدون توافق کپی می کنید

مطلب پیشنهادی
چرا به مهندسی نرم افزار نیاز داریم؟

اگر تا به حال در یوتیوب جستجو کرده باشید، احتمالاً با یک خواننده آماتور مواجه شده اید که یک قطعه کاور از یک آهنگ شناخته شده را اجرا می کند. اگر آن هنرمند آماتور از ترانه سرای اصلی اجازه نگرفت، از نظر فنی نقض حق چاپ است. آیا یک سلبریتی بزرگ از ویدیوی یک خواننده با 10 بازدید شکایت می کند؟ احتمالاً نه، اما او از نظر فنی می توانست. شرکت‌های بزرگ گاهی اوقات نرم‌افزاری را به کار می‌گیرند که می‌تواند اینترنت را با هدف اصلی جستجوی موارد نقض حق چاپ استفاده کند، بنابراین ریسک کردن ایده خوبی نیست.

به منظور جلوگیری از نقض حق نسخه برداری به طور کلی، باید در مورد نحوه استفاده از بیان هنری که خودتان ایجاد نکرده اید خسته باشید. صرف نظر از اینکه نماد حق چاپ را می بینید یا خیر، همیشه باید فرض کنید که اگر بخواهید آزادانه و بدون مجوز یا اعتبار از کار او استفاده کنید، مالک علیه شما اقدام قانونی خواهد کرد.

برخی از هنرمندان یا نویسندگان در واقع مایلند آثار خود را با جهان به اشتراک بگذارند، اما ابتدا این را بخوانید. این نوع توافق نامه ها به صورت مجوزهایی هستند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا با قوانین و مقررات خاص از کار استفاده کنند.

اگر از این قطعه کار برای مقاصد آموزشی استفاده می کنید، نیازی نیست شب ها بیدار بمانید و نگران تصویری باشید که هفته گذشته در نمایش اسلاید خود استفاده کردید. استثنایی به نام “استفاده منصفانه” وجود دارد، که اجازه می دهد آنچه که معمولاً نقض می شود این است که استفاده برای یک منطق غیرتجاری بود.

مطلب پیشنهادی
سبک ترین مواد در جهان

Source by George N Anderson

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.