4 اشتباه مهلک در تبلیغات گوگل ادز (Google Ads) که پولتان را دور می ریزد

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مطلب، پنج اشتباه رایج در تبلیغات گوگل ادز را که شرکت‌ها مرتکب می‌شوند، بررسی کرده و جزئیاتی در مورد نحوه رفع این اشتباهات در اختیار شما قرار می‌دهیم. پس برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موثر بدون دور ریختن بودجه خود، خیلی سریع اشتباهات خود در گوگل ادز را اصلاح کنید.

4 اشتباه مهلک در تبلیغات گوگل ادز (Google Ads) که پولتان را دور می ریزد

1. تحقیق ضعیف در مورد کلمات کلیدی

تحقیقات ضعیف کلمات کلیدی بر کمپین PPC شما تأثیر می گذارد. اگر کلمات کلیدی ارزشمندی را برای کمپین خود انتخاب نکنید، به تبلیغات کسب و کار خود کمکی نکرده اید.

بسیاری از شرکت‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که از تعداد زیادی کلمات کلیدی کوتاه‌ استفاده می‌کنند که مبلغ پیشنهادی بالایی دارند. کلمات کلیدی کوتاه فقط شامل یک یا دو کلمه هستند. مثل کلمات کلیدی عمومی مانند “بطری آب” و “شورت جین”.

این کلمات کلیدی عمومی هستند، بنابراین طیف گسترده ای از کاربران را جذب می کنند. همچنین رقابت فراوانی برای این کلمات کلیدی، به ویژه از سوی شرکت های بزرگ وجود دارد، بنابراین هزینه هر کلیک (CPC) بالا است.

اگر از کلمات کلیدی کوتاهی استفاده می کنید که CPC بالایی دارند، وقت آن رسیده است که این اشتباه رایج PPC را برطرف کنید.

چگونه این اشتباه Google Ads را برطرف کنیم:

برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغ PPC خود، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید. تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند لیستی از کلمات کلیدی ارزشمند را برای کمپین خود تهیه کنید. شما می توانید چند ایده برای کلمات کلیدی در ذهن داشته باشید تا بتوانید آنها را گسترش دهید و کلمات کلیدی بیشتری پیدا کنید.

2. عدم استفاده از کلمات کلیدی مناسب

هنگامی که کمپین تبلیغاتی گوگل خود را اجرا می کنید و کلمات کلیدی خود را دارید، بسیار مهم است که از شکل مناسب کلمات کلیدی برای هدف تبلیغات خود استفاده کنید.

سه نوع اصلی تطابق کلمات کلیدی وجود دارد:

تطابق گسترده(Broad match): کلمات کلیدی تطابق گسترده بدون توجه به ترتیب کلمات در رشته جستجو نمایش داده می شوند. بنابراین، اگر شخصی با استفاده از کلمه کلیدی «بطری‌های آب عایق‌شده» اقدام به فروش کند، می‌تواند در جستجوی «بطری‌های آب عایق‌شده، بهترین بطری‌های آب عایق‌شده» ظاهر شود. تا زمانی که آن کلمات کلیدی در سرچ کاربر است، تبلیغ مذکور در نتایج ظاهر می شود.
تطابق عبارت(Phrase match): با تطبیق عبارت، کلمه کلیدی “بطری آب عایق بندی شده” باید به همان ترتیب باقی بماند، اما کلمات اضافی را می توان به پرس و جو اضافه کرد. کلمه کلیدی مطابق عبارت “بهترین بطری آب عایق شده” است. تطابق عبارت بر روی کلمه کلیدی اصلی گسترش می یابد و ترتیب آن را تغییر نمی دهد.

مطلب پیشنهادی
تصویر پردازنده هشت هسته‌ای Ryzen 7 7700X لو رفت

مطابقت دقیق (Exact match): همانطور که از نامش استنباط می شود، کلمات کلیدی تطابق دقیق باعث می شود که آگهی شما فقط زمانی در نتایج جستجو ظاهر شود که فردی کلمه کلیدی دقیق شما را تایپ کند. در این مورد، اگر برای «بطری‌های آب عایق‌شده» رتبه‌بندی می‌کردید، تنها زمانی ظاهر می‌شوید که کسی دقیقاً همان عبارت را جستجو کند. اگر شخصی کلمات را نامرتب می نوشت یا کلمات اضافی اضافه می کرد، در نتایج جستجو ظاهر نمی شوید.
گوگل به شما امکان می دهد تبلیغات PPC را با همه این کلمات کلیدی در سه روش اجرا کنید، بنابراین بسیار مهم است که از نوع مناسب کلمه کلیدی در موقعیت مناسب استفاده کنید.

بسیاری از شرکت‌ها اشتباه می‌کنند و از نوع اشتباه کلمات کلیدی برای موقعیت‌های خاص استفاده می‌کنند. آنها در نهایت از یک کلمه کلیدی گسترده استفاده می کنند، اما نرخ تبدیل کلیک به مشتری یا ایمپرشن به کلیک مورد نظر خود را دریافت نمی کنند. چرا که آنها کلمات کلیدی مناسب را با اهداف تبلیغاتی خود مطابقت نمی دهند.

چگونه این اشتباه تبلیغات گوگل را برطرف کنیم:

بهترین راه برای رفع این مشکل این است که اهداف تبلیغاتی خود را بدانید. وقتی هدف تبلیغ خود را بدانید، می توانید نوع کلمه کلیدی مناسبی را برای کمپین خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال معرفی و تاثیرگذاری برند هستید، استفاده از نوع کلمات کلیدی تطابق گسترده بهترین گزینه شما است. از آنجایی که ترتیب عبارت مهم نیست، به ده ها هزار نفر دسترسی خواهید داشت که نسخه های مختلف کلمه کلیدی شما را جستجو می کنند. اگر هدف شما این باشد، این کلمات کلیدی به شما کمک می کنند تا تاثیرات خود را به دست آورید.

بهترین راه برای رفع این مشکل این است که اهداف تبلیغاتی خود را بدانید. وقتی هدف تبلیغ خود را بدانید، می توانید نوع کلمه کلیدی مناسبی را برای کمپین خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال معرفی و تاثیرگذاری برند هستید، کلمات کلیدی مطابقت گسترده بهترین گزینه شما هستند. از آنجایی که ترتیب عبارت مهم نیست، به ده ها نفر دسترسی خواهید داشت که نسخه های مختلف کلمه کلیدی شما را جستجو می کنند. اگر هدف شما این باشد، این کلمات کلیدی به شما کمک می کنند تا تاثیرات خود را به دست آورید.

از سوی دیگر، کمپین های متمرکز بر تبدیل ایمپرشن به کلیک و مشتری باید از تطابق عبارت و تطابق دقیق استفاده کنند. این موارد به شما کمک می کند تا به کاربرانی برسید که کلمات کلیدی دقیق مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کنند. این بهترین گزینه برای کمک به شما برای کسب تبدیل بیشتر است.

مطلب پیشنهادی
وزیر ارتباطات: اینترنت پرسرعت حق مردم است

وقتی مسیر کمپین خود را می دانید، می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید که برای کمپین شما مناسب تر است.

3. عدم وجود پسوند تبلیغات

افزونه‌های تبلیغاتی به افزایش عملکرد کمپین شما کمک می‌کنند. بسیاری از کسب‌وکارها از استفاده از این افزونه‌های تبلیغاتی غفلت می‌کنند، علی‌رغم این واقعیت که این افزونه‌ها منجر به تعامل بیشتر با تبلیغ PPC شما می‌شوند. افزونه‌های تبلیغاتی اطلاعات بیشتری را ارائه می‌کنند که می‌تواند عامل محرکی برای کلیک کردن مخاطبان بر روی تبلیغ شما باشد.

در اینجا چند افزونه تبلیغاتی ارائه شده توسط گوگل آورده شده است:

افزونه‌های موقعیت مکانی: افزونه‌های مکان به شما این امکان را می‌دهند که آدرس کسب‌وکارتان را در آگهی خود وارد کنید. این امر باعث می شود تا مخاطبان شما به راحتی بدانند که در کجا قرار دارید و آیا در منطقه تبلیغاتی هدف جغرافیایی آنها قرار دارید یا خیر. همچنین به هدایت مستقیم کاربران به کسب و کار شما کمک می کند زیرا آنها می توانند آدرس شما را به راحتی پیدا کرده و آن را در دستگاه های GPS خود وارد کنند.
افزونه‌های پیوند سایت: این افزونه‌ها به شما امکان می‌دهند پیوندهای اضافی را به صفحه خود اضافه کنید. می‌توانید کاربران را بر اساس علایقشان به صفحات محصول یا خدمات خاصی هدایت کنید. این یک راه عالی برای کسب تبدیل است زیرا شما کاربرها را مستقیماً به صفحه خود هدایت می کنید.
برنامه‌های افزودنی تماس: برنامه‌های افزودنی تماس به شما امکان می‌دهند شماره تلفن کسب‌وکارتان را در آگهی خود وارد کنید. وقتی کاربران یک کسب و کار محلی را در تلفن های خود جستجو می کنند، وقتی شماره تلفن در آگهی شما ذکر شده است، تماس با کسب و کار شما آسان است.
افزونه های Callout: افزونه callout به شما امکان می دهد عناصر توصیفی درباره کسب و کار خود اضافه کنید. می‌توانید عباراتی مانند «مشتری‌مدار»، «ارسال سریع»، «محصولات دست‌ساز» را بگنجانید. این عناصر توصیفی بینش کاربران را در مورد کسب و کار شما بیشتر می کند و افراد را ترغیب می کند تا روی تبلیغ شما کلیک کنند.
قطعات ساختاریافته: قطعات ساختاریافته به شما امکان می دهد اطلاعاتی درباره محصولات یا خدمات اضافه کنید. می‌توانید اطلاعاتی را اضافه کنید که خدمات مختلفی را که می‌خواهید برجسته کنید یا بهترین محصولاتتان را توصیف می‌کند. این یک راه عالی برای جذب افراد در زمانی است که محصول یا خدمات مورد نیاز آنها را ارائه می دهید.

مطلب پیشنهادی
Sony VAIO VPCF1290X - لپ تاپ قابل تنظیم

نحوه رفع این اشتباه Google Ads: این یک راه حل ساده است — کافیست افزونه های تبلیغاتی را به کمپین خود اضافه کنید. شما به سادگی باید به حساب Google Ads خود بروید و بخشی را پیدا کنید که در آن می توانید برنامه های افزودنی اضافه کنید. این یک راه حل ساده و آسان است که نتایج بهتری را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

4. ایجاد تنها یک نسخه تبلیغاتی

اولین تبلیغی که ایجاد می کنید بهترین نسخه تبلیغ شما نخواهد بود. برخی از شرکت ها این اشتباه را مرتکب می شوند که فقط یک نسخه از تبلیغات خود را ایجاد می کنند و به آن پایبند می مانند. مسئله اصلی اینجاست که لزوماً اولین تبلیغ بهترین تبلیغ نیست.

مهم است که نسخه های مختلف تبلیغ خود را آزمایش کنید تا ببینید کدام نسخه بهترین نتایج را به همراه دارد. ممکن است فکر کنید که یک نسخه از تبلیغ شما بیشترین موفقیت را در پی خواهد داشت، اما آزمایش تبلیغات شما ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که این، نسخه دیگری است که افراد را به صفحه شما سوق می دهد.

هنگامی که تبلیغات خود را آزمایش نمی کنید، به کمپین خود کمک نمی کنید تا نیازهای مخاطبان خود را برآورده کند. علاقه‌مندی‌های مخاطبان شما در طول زمان تغییر می‌کند، بنابراین ضروری است که دائماً تبلیغ خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا نسخه جدیدتر و بهتری وجود دارد که به شما کمک می‌کند کاربران و تبدیل‌های بیشتری کسب کنید.

نحوه رفع این اشتباه گوگل ادز: چندین نسخه از تبلیغات گوگل خود را ایجاد کنید. عناصر مختلف را تغییر دهید، مانند عناوین، عکس‌ها، قرار دادن کلمات و موارد دیگر. هر بار که تبلیغ خود را آزمایش می کنید، تغییرات کوچکی ایجاد کنید تا بتوانید نتایج کمپین خود را به دقت اندازه گیری کنید.

آزمایش یک عنصر در یک زمان، نتایج شما را خالص نگه می دارد و به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا عناصر بر کمپین تبلیغاتی شما تأثیر مثبت یا منفی دارند. این به شما بینش بهتری در مورد نحوه ایجاد تبلیغ ایده آل برای مخاطبان خود می دهد.

The post 4 اشتباه مهلک در تبلیغات گوگل ادز (Google Ads) که پولتان را دور می ریزد appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.