اینیگو جونز و طراحی های معماری و مبلمان او

ایندیگو جونز معمار مشهور قرن هفدهم بود که به دلیل مبلمان و طرح های معماری منحصر به فرد خود شهرت داشت. او به عنوان اولین معمار برجسته انگلیسی عصر مدرن در نظر گرفته شد. او سفرهای مختلفی به اروپا داشت و به عنوان طراح ماسک های دربار نیز شناخته می شد. در ابتدا به نظر می رسید که شغل اصلی او طراحی ماسک بود. او سبک کلاسیک پالادین را به انگلستان معرفی کرد. ساختمان هایی که او در انگلستان ایجاد کرد کاملاً منحصر به فرد بود که او را نه تنها در انگلیس بلکه در کل اروپا مشهور کرد. طرح‌های مبلمان او عمدتاً شامل طرح‌های استعماری حکاکی‌شده‌ای بود و عمدتاً بر حس تناسب ظریف او متکی بود. مصالحی که بیشتر در طراحی مبلمان او استفاده می شد، سنگ مرمر، سنگ و گچ بود، برخلاف دوره های قبلی که مبلمان عمدتاً از چوب ساخته می شد. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد طراحی های او نیز بود. او به ندرت از کارهای چوبی استفاده می کرد و هر زمان که از چوب استفاده می کرد، آن را به گونه ای طراحی می کرد که شبیه به مواد دیگر شود.

طرح های مبلمان Indigo Jones عمدتا در ایتالیا یافت می شود. او انواع مختلفی از قطعات دودکش و درگاه‌ها را ساخت. قطعات دودکش او از سنگ مرمر، سنگ یا بلوط ساخته شده بود. اینها توسط بسیاری از ستون های کلاسیک پشتیبانی می شدند. براکت های کنده کاری شده درست کرد. این ها در کابینت ها و تخت های انگلیسی استفاده می شد. او گل‌های زنگ آویزان را روی حکاکی‌هایش نشان داد. او همچنین قفسه‌ها و کمدهای زیادی ساخت که شکل‌های آن‌ها بسیار سبک‌تر بود. Indigo Jones تغییری در اندازه و شکل پانل ها ارائه کرد. او همچنین طرح های ظریفی برای زیبایی بالای صندلی ها و انتهای بالای پایه های صندلی ایجاد کرد. طراحی های درگاه اینیگو جونز قبلاً کاملاً متفاوت از قطعات دودکش بود.

مطلب پیشنهادی
نمای کلی رندر معماری سه بعدی

تمام طرح های او به جای الهام گرفتن از معماران دیگر، به تنهایی برنامه ریزی و طراحی شدند. فقط طراحی صحنه تئاتر او با کمک بن جانسون که معاصر ویلیام شکسپیر بود انجام شد. او در 21 ژوئن 1652 درگذشت، اما برخی از نقاشی های او نیز در اوایل قرن هجدهم کشف شد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نمای بیرونی او در مقایسه با سایر ساختمان‌های موجود، مخالفت کامل آن‌ها با هر گونه تزیینات فراوان است. او همچنین خطر کارگران را در ایجاد طرح ها کاهش داد. این منجر به اصلاح تدریجی صنایع دستی در طول قرن هفدهم شد. سالن در Raynham Hall، نورفولک، نمونه خوبی از معمار جونز است و طراحی معماری آن با سالن های معاصر ساخته شده توسط صنعتگران ژاکوبین متفاوت است. سقف ها توسط نقاشان برجسته آن دوره نقاشی شده و بسیار غنی و باوقار بودند. جونز نقشه بردار آثار کینگ شد و دانش خود را از معماری کلاسیک معرفی کرد. ساختمان های ویلتشایر طراحی معماری داخلی او را نشان می دهد.

اینیگو جونز نه تنها یک معمار بزرگ بود، بلکه طرح های او منعکس کننده تغییر تدریجی طرح های مبلمان و معماری از طرح های حجیم دوره قرون وسطی به هنرهای هنری دوران مدرن بود. او همچنین اولین معمار بود که معماری رنسانس را از ایتالیا به انگلستان آورد.

Source by Bhargav Dutta

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.