10 نشانه که شما برنامه نویس خوبی نمی شوید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر تردید دارید که استعداد برنامه نویسی دارید یا خیرف 10 نشانه زیر را مرور کنید؛ در صورتی که این علائم را در خود میبینید، هرگز به برنامه نویسی فکر نکنید.

10 نشانه که شما برنامه نویس خوبی نمی شوید

1 | عدم کنجکاوی
اگر در مورد کامپیوتر و نحوه کار فناوری کنجکاوی نداشته باشید، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید بود.

یک نیاز اساسی برای یادگیری علاقه فعال به چیزی است که یاد می گیرید. اگر ذهن کنجکاو در مورد فناوری ندارید، انرژی لازم برای اصرار در یادگیری دانش گسترده و عمیق مورد نیاز برای یک برنامه نویس موفق را نخواهید داشت.

2 | عدم استقلال و تدبیر

اگر توانایی حل مشکلات را برای خود ایجاد نکنید، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید بود.

بدون شک، برای اینکه یک توسعه دهنده موفق باشید، باید به توانایی خود در یادگیری اطمینان داشته باشید. این در واقع یک مهارت اساسی زندگی است – اگر بالای 18 سال سن دارید، هیچ کس موظف نیست چیزی به شما بیاموزد. این واقعیت است. این به شما بستگی دارد که اطلاعات و کمکی را که برای یادگیری آنچه برایتان مهم است، بیابید.

3 | عدم پشتکار در مواجهه با مشکل
اگر در مواجهه با مشکلات به راحتی تسلیم شوید، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید شد.

ماهیت برنامه نویسی حل مشکلات است. دلیل اختراع کامپیوترها به همین دلیل است! هر زمان که کار بر روی یک برنامه را شروع می کنید، با کوهی از مشکلات روبرو خواهید شد. و هنگامی که مشکلی را حل کردید، تقریباً همیشه مشکل دیگری درست پشت آن وجود دارد. شما در حال پیشرفت هستید، اما همیشه مشکلات جدیدی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی
پشت پرده فروش فیلترشکن ها از درگاه های رسمی بانکی چیست؟

4 | عدم احساس موفقیت در غلبه بر مشکل
اگر بعد از حل یک مشکل احساس هیجان و موفقیت نکنید، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید بود.

مربوط به موضوع قبلی، تسلیم شدن خیلی آسان، فقدان «احساسات خوب» پس از حل موفقیت آمیز مشکل است. هنگامی که رفع اشکالات و مشکلات تبدیل به تردمیلی می شود که به نظر می رسد هرگز تمام نمی شود، با هیجانی که برای غلبه بر یک مشکل ایجاد می شود ارتباط خود را از دست می دهید.

5 | نسبت به یادگیری و درک بی تاب است

اگر در مورد یادگیری بی حوصله هستید و انتظار دارید سریع و بدون زحمت بر همه چیز مسلط شوید، هرگز واقعاً در برنامه نویسی موفق نخواهید شد.

ما به عنوان انسان موجوداتی محدود هستیم. حتی با وجود اینکه دنیای ما سریعتر و سریعتر حرکت می کند و رایانه ها عامل اصلی آن هستند، ما فقط می توانیم با سرعتی که می توانیم حرکت کنیم. مغز ما با سرعت خاصی کار می‌کند و بسته به گذشته، باورها، حالات عاطفی، سلامتی‌مان… همه ما اطلاعات را با سرعت‌های متفاوتی یاد می‌گیریم و ادغام می‌کنیم.

6 | بی حوصلگی/خستگی از فکر کردن

اگر در تفکر خود تنبل باشید و تفکر متمرکز و متمرکز را یک کار طاقت فرسا ببینید، هرگز واقعاً در برنامه نویسی موفق نخواهید بود.

برنامه نویسی یک فعالیت فکری است. ما به عنوان انسان واقعاً در فکر کردن خوب هستیم، اما واقعیت این است که اگرچه به طور طبیعی تمام روز را صرف انجام آن می‌کنیم، اما در تفکر تنبل هستیم. اگر به آن عادت ندارید، توانایی حفظ تلاش متمرکز و متمرکز روی یک مشکل واحد در یک دوره زمانی دشوار است.

7 | ناتوانی در فکر کردن برای خود

اگر از دیگران انتظار دارید که به جای شما فکر کنند و تمایلی به بررسی جزئیات وضعیت خود ندارید، هرگز یک برنامه نویس واقعا موفق نخواهید بود.

مطلب پیشنهادی
تئوری خنده داری به نام واردات خودرو | طرحی که مردم را مسخره کرده است

وقتی چیزی جدید یاد می گیرید، به راحتی احساس می کنید که دانش و تجربه کافی برای داشتن نظرات خود را ندارید. ابتکار عمل یا انجام/گفتن چیز اشتباه خطرناک به نظر می رسد.

8 | تفکر سفت و سخت، محدود و/یا بی نظم
اگر در تفکر خود سفت و سخت هستید و در سازماندهی کدهای خود مشکل دارید – و در نتیجه افکارتان منظم و متمرکز است، هرگز در برنامه نویسی موفق نخواهید بود.

دو افراط وجود دارد که من گاهی اوقات در دانش آموزان می بینم. اولی رویکردی سخت و محدود به تفکر است. این نگرش از کمک امتناع می کند و علیرغم بازخورد، تغییر نمی کند. چیزها فقط از یک منظر دیده می شوند و پیشنهادات نادیده گرفته می شوند.

9 | نیاز به پاسخ “درست” به جای تشخیص طیفی از پاسخ های “خوب” و “بد”
اگر هدف نهایی برنامه نویسی را یافتن راه حل مناسب و نه طیفی از راه حل ها بدانید، هرگز به عنوان یک برنامه نویس موفق نخواهید شد.

هنگامی که دانش آموزان شروع به یادگیری مهارت ها یا برنامه نویسی می کنند، اغلب می خواهند بدانند که آیا کاری که انجام داده اند “درست” است یا خیر. پاسخ همیشه «بستگی دارد» است.

10 | عدم توجه دقیق به جزئیات
اگر جزئیات را نادیده بگیرید، و چیزهای کوچک را نادیده بگیرید، هرگز یک برنامه نویس واقعا موفق نخواهید بود.

کامپیوترها ماشین های دقیقی هستند. وقتی نوبت به برنامه نویسی یک کامپیوتر می رسد، باید دستورات لازم را دقیقاً به روشی که یک کامپیوتر انتظار دارد ارائه دهید. اگر این کار را نکنید، هیچ چیز درست نمی شود. حد وسطی وجود ندارد که در آن همه چیز بیشتر کار کند – یا می کند یا نمی کند.

مطلب پیشنهادی
نسخه اندروید بازی Apex Legends Mobile هم‌اکنون در دسترس است

The post 10 نشانه که شما برنامه نویس خوبی نمی شوید appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.