اقدام شگفت انگیز بانک ملی در پرداخت خسارت مالباختگان صندوق امانات شعبه دانشگاه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک ملی در توضیح چگونگی پرداخت خسارت به مالباختگان صندوق امانات به سرقت رفته در شعبه دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد که بخش پایانی این توضیحات شگفت انگیز و حتی شائبه برانگیز است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، حسن مونسان، عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران اظهار کرد: حدود هزار صندوق در شعبه دانشگاه وجود داشت که از این تعداد بالغ بر ۲۵۰ صندوق به اجاره مردم در آمده بود.
وی در ادامه گفت: با وجود اخبار ضد و نقیضی که در این خصوص منتشر شده آمار رسمی بانک ملی ایران حاکی از آن است که ۱۶۲ صندوق در این سرقت تخلیه شده است.
مونسان درباره احتمال وارد شدن خسارات دیگر به شعبه مذکور نیز توضیح داد: خوشبختانه به خزانه بانک دستبردی وارد نشده اما تجهیزات فنی و امنیتی دچار خسارت شده اند. همچنین برای رفع این خسارات گروه های فنی این بانک از همان لحظات ابتدای بروز حادثه، نسبت به رفع خسارات اقدام کردند که مشکلات برخی از سیستم ها به صورت کلی رفع شده و بعضی نیز در روزهای آتی برطرف خواهد شد.
مونسان در خصوص برکناری دو مدیر شعبه دانشگاه بانک ملی ایران تصریح کرد: مدیران شعبه دانشگاه در این شعبه مسئولیت داشتند و به دلیل کوتاهی های صورت گرفته در زمینه نظارت در زمان تعطیلات عزل شدند. ضمن اینکه موضوع احتمال قصور آنها در حال بررسی است که در صورت احراز به آن رسیدگی خواهد شد.
وی همچنین درباره روند جبران خسارت مالباختگان نیز اظهار کرد: مباحث ضد و نقیضی در این خصوص در رسانه ها وجود دارد که بسیاری از آنها اظهارات شخصی افراد است، در این بین بر اساس اعلام رسمی بانک ملی ایران خسارت مالباختگان به صورت کامل پرداخت خواهد شد.
مونسان ادامه داد: بانک از محتویات صندوق‌های اجاره‌ای مطلع نیست، از این رو با نظارت قضایی مشتریان مالباخته نسبت به تکمیل فرم های خود اظهاری درباره اموال خود در صندوق امانات اقدام کردند و در ادامه نیز پرداخت خسارت با نظارت قضایی صورت خواهد گرفت که حقی از مردم ضایع نشود.

مطلب پیشنهادی
کامپیوترهای لپ تاپ کوچک چیست؟

اینکه بانک مدعی این است که از محتوی صندوق امانات مطلع نیست قابل تامل است چرا که معمولاً در چنین صندوق هایی ارزش کالا یا وجه نقد و یا هر مورد دیگری که قرار است در صندوق امانات نگهداری شود، در ابتدا ثبت می شود و اگر اینگونه نباشد، صندوق امانات می تواند به محلی برای نگهداری مواد مخدر و اشیا مسروقه تبدیل شود و ادعای بانک ملی در اینکه از محتوی صندوق امانات مطلع نبوده تعجب برانگیز است.

این تعجب و تامل زمانی بیشتر می شود که بدانیم از ابتدای سال 1401، نگهداری بیش از 10 هزار دلار نزد هر شخص حقیقی جرم محسوب می شود و مصداق قاچاق خواهد داشت. برخی مالباختگان معتقدند بانک ملی به طور کامل از ارزش به امانت گذاشته شده در صندوق امانات مطلع بوده و اکنون با قصد دارد با گرفتن اقرار از صاحبین صندوق ها که بعضاً بیش از 10 هزار دلار در این صندوق ها نگهداری می کردند، اموال آنها را به نام قاچاق و با حکم قضائی مصادره کند.

هر چه که هست باید منتظر ماند و دید سرنوشت این پرونده عجیب به کجا خواهد انجامید و آیا مالباختگان به اموال سرقت شده خود خواهند رسید یا خیر؟

The post اقدام شگفت انگیز بانک ملی در پرداخت خسارت مالباختگان صندوق امانات شعبه دانشگاه appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.