سرنوشت کودکان مجازی در متاورس تا 50 سال آینده چه خواهد بود؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کودکان مجازی ممکن است در حال حاضر مانند یک جهش بزرگ به نظر برسند، اما ظرف ۵۰ سال آینده فناوری به قدری پیشرفت خواهد کرد که نوزادانی که در متاورس وجود دارند از آنهایی که در دنیای واقعی هستند متمایز نخواهند بود.

با تکامل متاورس، من آینده‌ای را می‌بینم که در آن کودکان مجازی به بخش پذیرفته‌شده جامعه در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته تبدیل می‌شوند.

خانم کمپبل، محقق هوش مصنوعی معتقد است که روزی مردم می‌توانند از دستکش‌هایی با فناوری پیشرفته استفاده کنند که قادر به ارائه بازخورد لمسی برای شبیه‌سازی احساسات فیزیکی هستند.

این دستکش‌ها برای افراد شرایطی فراهم می‌کند که فرزندان دیجیتال خود را در آغوش بگیرند، به آنها غذا بدهند و با آنها بازی کند، گویی که یک کودک واقعی است.

خانم “کمپبل” افزود: ما در حال حاضر در راه ایجاد “نسل تاماگوچی” هستیم که برای والدینشان واقعی خواهند بود.

بر اساس تقاضا، ‌ کودکان هوش مصنوعی با هزینه ماهانه نسبتاً کمی در دسترس خواهند بود.
چنین توسعه‌ای در صورت به وقوع پیوستن، ‌متحول کننده خواهد بود و اگر به درستی مدیریت شود، می‌تواند به ما در حل برخی از مبرم‌ترین مسائل امروزی، از جمله افزایش جمعیت کمک کند.

این کارشناس هوش مصنوعی گفت: کودکان مجازی احتمالاً به لطف یادگیری ماشینی پیشرفته، چهره‌ها و بدن‌های واقعی خواهند داشت و می‌توانند با کمک تجزیه و تحلیل صدا و ردیابی چهره، والدین خود را تشخیص دهند و به آنها پاسخ دهند.

او گفت: والدین می‌توانند در محیط‌های دیجیتالی مانند پارک، استخر یا اتاق نشیمن با آنها تعامل داشته باشند

مطلب پیشنهادی
چگونه تلفن‌های هوشمند اندرویدی را آنبریک کنیم؟

The post سرنوشت کودکان مجازی در متاورس تا 50 سال آینده چه خواهد بود؟ appeared first on لیون تک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.