شهرک های مسکن سبز می شوند

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، ساختمان های مسکونی مسئول 21 درصد از مصرف انرژی در آمریکا هستند، در حالی که ساخت و ساز و بهره برداری از ساختمان ها مسئول 50 درصد از گازهای گلخانه ای تولید شده توسط این کشور است. و به گفته ادوارد مازریا، معمار اهل سانتافه، نیومکزیکو، معماران باید پاسخگوی بسیاری باشند.

مازریا یک حرفه پر سود در معماری را رها کرد تا Architecture 2030 را تأسیس کند، یک سازمان غیرانتفاعی که هدف آن به چالش کشیدن صنعت ساخت و ساز برای کاهش انتشار کربن به نصف تا سال 2010 و خنثی شدن کربن تا سال 2030 است. او همچنین در تلاش برای افزایش آگاهی و آگاهی به ایالات متحده سفر می کند. مسئولیت مسئولیت بخش ساختمان در بحران زیست محیطی کنونی. برای این منظور، او یک مقاله سفید آشکار و آموزنده با عنوان “این معمارانه احمقانه است” نوشته است.

مازریا در جنگ صلیبی مسکن سبز خود تنها نیست. متیو برمن و اندرو کوچن، شرکای یک شرکت معماری، خود را سربازان چریکی می دانند که برای یک هدف جهانی می جنگند، یعنی کاهش تأثیر منفی مسکن بر محیط زیست. در سال 2006 آنها برنده مسابقه ای برای طراحی ساخت مسکن ارزان قیمت با انرژی صفر در نیواورلئان ویران شده طوفان شدند. پروژه آنها در حال حاضر در دست ساخت است و شامل خانه ها و آپارتمان هایی است که با پنل های خورشیدی تغذیه می شوند و دارای سیستم های جمع آوری آب باران داخلی هستند. آنها همچنین برای استفاده حداکثری از تهویه طبیعی طراحی شده اند و از مواد پیش ساخته و پایدار ساخته می شوند.

مطلب پیشنهادی
آیا دقت در ساخت مدل ساختمان با استفاده از فناوری سه بعدی قابل انجام است؟

برمن و کوچن علاوه بر پروژه نیواورلئان، خانه‌های سفارشی و کارآمد در مصرف انرژی را برای افراد ثروتمند جامعه طراحی می‌کنند. به عنوان بخشی از کمپین دوستدار محیط زیست، آنها سعی می کنند نحوه درک مشتریان از وضعیت و فضا را تغییر دهند. در حالی که بسیاری از اعضای ثروتمند جامعه ثروت و موفقیت را با تعداد فوت مربعی که دارند نسبت می دهند، برمن و کوچن سعی می کنند آنها را متقاعد کنند که کوچکتر در واقع بهتر است و می توانند مجلل، تجمل و طراحی خوب در یک فضای کوچک داشته باشند. فضا.

ویلفرد وانگ، یکی از معماران رنگارنگ و بحث‌برانگیز آمریکایی، می‌گوید که برای اینکه سازندگان سیاره را نجات دهند، باید ساخت و ساز را متوقف کنند. او معتقد است که معماران به جای طراحی ساختمان‌های جدید، یا تخریب ساختمان‌های موجود و جایگزینی با سازه‌های کاملاً جدید، باید ساختمان‌های موجود را بازسازی کنند تا آنها را در مصرف انرژی کارآمدتر کنند.

در پاسخ به بحران زیست محیطی و انرژی، بسیاری از پروژه های مسکن سبز در سرتاسر جهان پیشنهاد یا اجرا شده است. در لاس وگاس پروژه توسعه راه افسون اخیرا اعلام شد. این پروژه بخشی از برنامه آزمایشی شورای ساختمان سبز ایالات متحده برای معرفی تکنیک های ساختمان سبز و طراحی کارآمد انرژی به منطقه است. بخشی از پروژه به ایجاد زیستگاه لاک پشت صحرایی و حفاظت از رشد بومی بیابان اختصاص خواهد یافت.

بریتانیا اولین پروژه املاک مسکونی کاملا سبز خود را با طرح پیشنهادی در Docklands لندن دارد. این پروژه شامل توربین های بادی، جمع آوری آب باران، باغ های میوه و سبزیجات ارگانیک، پنل های خورشیدی، باشگاه دوچرخه سواری و باشگاه استخر خودرو خواهد بود. اتریش EcoCity یا شهر خورشیدی خاص خود را دارد که از مواد عایق مدرن و پنل های خورشیدی برای کاهش مصرف انرژی و برنامه ریزی شهری منحصر به فرد استفاده می کند که همه امکانات و امکانات شهری را با فاصله پیاده روی از یکدیگر قرار می دهد. استرالیا پروژه مسکن آرورا را دارد که هدف آن ارائه 8000 خانه با مصرف انرژی برای 25000 نفر در 20 سال آینده است. و حتی هند نیز با مجتمع مسکونی ربیع رشمی عباسان کلکته با انرژی خورشیدی وارد عمل شده است.

مطلب پیشنهادی
نرم افزار 3D CAD برای مقامات محلی

بسیاری از مردم بر این باورند که رکود کنونی در بازار مسکن و ساخت و ساز دقیقا همان تقویتی است که طرح‌های مسکن سبز به آن نیاز دارند تا خود را در کانون توجه قرار دهند و مزایای خود را به اطلاع عموم مردم ناامید برسانند. گزارشی از McGraw-Hill Construction و انجمن ملی سازندگان خانه نشان می دهد که انتظار می رود بازار مسکن سبز از 12 میلیارد دلار در سال 2008 به بین 40 تا 70 میلیارد دلار در سال 2012 افزایش یابد. این نشان می دهد که پروژه های مسکن سبز به زودی از روش های ساخت و ساز سنتی پیشی خواهند گرفت. هم در حاشیه محبوبیت و هم در حاشیه سود.

Source by Sandy Cosser

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.