شغل در علوم کامپیوتر با امنیت سایبری و پزشکی قانونی

پزشکی قانونی سایبری به عنوان بخشی از موضوع علم پزشکی قانونی دیجیتال مورد مطالعه قرار می گیرد. این به شواهد قانونی نهفته در رسانه های ذخیره سازی دیجیتال و فضای سایبری مربوط می شود. از زمان ظهور عصر دیجیتال، نیاز به داشتن متخصصان سایبری به طور تصاعدی افزایش یافته است. این اساساً ناشی از انفجار اینترنت در هند است که اخیراً به دلیل حکومت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و رسانه های اجتماعی شاهد بودیم.

تقاضا برای دوره از ب. فنی علوم کامپیوتر با امنیت سایبری و پزشکی قانونی با حملات مداوم در رسانه های اجتماعی و سوء استفاده از آن آغاز شد. بنابراین، یک تهدید سایبری تروریسم برای امنیت اینترنتی کشور ما وجود داشت که برای مقابله با آن مجهز نبود. پس از شروع این تهدید بر امنیت ملی، دولت هند قطعنامه ای را تصویب کرد که معماری حفاظت سایبری خود را در سطح ملی ایجاد کند.

سیاست امنیت سایبری برای حفاظت از داده ها

این سیاست در سال 2011 با هدف حفاظت از دارایی های ملی در برابر حملات سایبری و ارائه حفاظت از اطلاعات شهروندان پیشنهاد شد. همچنین در جهت تقویت تیمی بود که با پاسخ اضطراری کامپیوتری به منظور ممیزی، حفاظت و گسترش آگاهی در مورد این موضوع همراه با تشویق استانداردهای باز برخورد می کرد. تخمین زده می شود که تا پایان سال 2015، هند ممکن است به حدود پنج میلیون متخصص برای مدیریت امنیت سایبری خود برای حمایت از اقتصاد رو به رشد اینترنتی نیاز داشته باشد.

فرصت ها با بخش های مختلف

خود بخش مالی قرار است حدود دو میلیون نفر از جمله افرادی را که برای نفت و گاز، برق، برق، خطوط هوایی، مخابرات و دولت کار می کنند، استخدام کند. بنابراین، دولت مشتاقانه منتظر استخدام چنین متخصصانی برای بخش حکومت الکترونیک و قانون و نظم است. انتظار می‌رود که استخدام گسترده در بازار امنیت اطلاعات هند علیرغم رکود اقتصادی، روند صعودی خود را ادامه دهد.

مطلب پیشنهادی
تاریخچه مختصری از پیش نویس جداول

موضوعاتی که باید پوشش داده شود

بنابراین، یک B. Tech. مدرک علوم کامپیوتر با تخصص در امنیت سایبری و پزشکی قانونی به زودی توسط بسیاری از دانشگاه های هند معرفی می شود. از آنجایی که نیاز به برنامه درسی برای حفاظت از اطلاعات وجود داشت، رؤسای ادارات این دوره را برای پاسخگویی به نیاز استعدادها در موسسات مربوطه معرفی کردند. آنها شروع به تدریس موضوعاتی از جمله مطالعات محیطی، مقدمه ای بر نرم افزارهای متن باز و استانداردهای باز، برنامه نویسی HTML، منطق ریاضی، ساختارهای داده با استفاده از C و گرافیک مهندسی کردند.

علاوه بر این، مقالاتی مانند معماری سیستم های کامپیوتری، مبانی امنیت اطلاعات، طراحی و تحلیل الگوریتم ها، سیستم های مدیریت پایگاه داده و مدل سازی داده ها با دستگاه ها و مدارهای الکترونیکی اضافه شد. همچنین موضوعاتی مانند ریزپردازنده ها و سیستم های تعبیه شده، پایه فناوری ذخیره سازی، فلسفه علم و تئوری اتوماتا و محاسبات به عنوان بخشی از این رشته تدریس می شد.

موضوعات بیشتری به این رشته اضافه شد زیرا در دنیای مجازی امروزی مرتبط بودند.

Source by Akansha K Gupta

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.