توسعه ERP منبع باز

ERP یا Enterprise Resource Planning یک راه حل نرم افزاری است که از تمامی فرآیندهای تجاری پشتیبانی و نظارت می کند. به عبارت دیگر، ERP یک نیاز اساسی برای هر شرکت تجاری است. در حالی که در شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های بزرگ، پیاده‌سازی یک سیستم ERP کاری پرهزینه و زمان‌بر است، سناریو در مورد شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کاملاً متفاوت است. از آنجایی که پیاده سازی نرم افزار ERP سنگین یک گزینه گران است، اکثر شرکت های کوچک و متوسط ​​توسعه ERP منبع باز را انتخاب می کنند.

ERP منبع باز عملکردهایی را ارائه می دهد که به خوبی حفظ شده است، که می تواند از تمام فرآیندهای کسب و کار داخلی پشتیبانی و کمک کند. راه حل منبع باز ERP با رابط کاربری آسان برای درک و استفاده آسان به صورت رایگان ساخته شده است. به همین دلیل است که شرکت های کوچک و متوسط ​​به این گزینه روی می آورند. آنها به سادگی می توانند نرم افزار را دانلود کرده و آن را بر اساس خواسته ها و نیازهای خود سفارشی کنند. آنها همچنین با اسناد گسترده و پشتیبانی از توسعه دهندگان ماهر ارائه می شوند. مزایای استفاده از منبع باز ERP در زیر آورده شده است:

  • هیچ هزینه ای برای صدور مجوز وجود ندارد
  • ERP منبع باز دارای ویژگی های غنی است
  • با مدل داده سالم همراه شده است
  • این توسط جامعه توسعه پرانرژی پشتیبانی می شود
  • ERP منبع باز به روز رسانی های مکرر و پشتیبانی گسترده را دریافت می کند
  • مقیاس پذیر است
  • دارای معماری باز انعطاف پذیر است
  • هزینه مالکیت آن بسیار پایین است
مطلب پیشنهادی
مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان در تهران

در زیر بهترین ابزارهای منبع باز ERP آورده شده است:

Openbravo: Openbravo یکی از قدرتمندترین راه حل های منبع باز ERP است که پشتیبانی بیشتری را از شبکه شریک بزرگ، به ویژه از کشورهای اروپایی ارائه می دهد. این راه حل یک رابط کاربری مدرن پر زرق و برق ارائه می دهد که USP اصلی این سیستم است. این ابزار همچنین یک ماژول تولید را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از راه حل ERP ارائه می دهد. حسابداری، انبار، مدیریت، فروش و نقطه فروش را ارائه می دهد.

Compiere: Compiere یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین راه حل های منبع باز ERP است که تقریباً بیش از یک میلیون بار دانلود شده است. این راه حل ERP توسط یک شبکه قوی از توسعه دهندگان و شرکا پشتیبانی می شود. به همین دلیل، بسیاری این سیستم را به عنوان آینده راه حل ERP در نظر می گیرند تا شما و شرکت شما را به سطح بعدی برساند. این راه حل از نقاط فروش، مدیریت انبار، حسابداری، مدیریت پروژه و تجارت الکترونیک پشتیبانی می کند.

ادمپایر: Adempire یک پروژه اسپین آف از Compiere است. این راه حل ERP برای رساندن Compiere به ارتفاعات جدید ساخته شده است. این راه حل همراه با ارائه تمام ویژگی هایی که Compiere انجام می دهد، یک رابط کاربری رایگان مبتنی بر وب و یک ماژول تولیدی را نیز ارائه می دهد.

کتاب های پست: Postbook پروژه خواهر OpenMFG است که ابزار نرم افزاری تولید محور است. حسابداری، راه حل CRM، ماژول خرید یکپارچه و مدیریت انبار را ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی
اهمیت برنامه ریزی شغلی

Opentaps: Opentaps بر پایه Apache OFBiz ساخته شده است. در کل این راه حل ERP CRM، نقطه فروش، مدیریت انبار، فروشگاه آنلاین و حسابداری را به طور همزمان ارائه می دهد. Opentaps در مقایسه با سایر راه حل های منبع باز ERP نسبتاً جدید است، اما در حال حاضر پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازیگر بزرگ در این زمینه و آینده درخشانی را نشان می دهد.

Source by Tinni Ganguly

مقاله اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.