سرعت CSLA در مقابل جایگزین های متن باز

CSLA.NET یک چارچوب توسعه نرم افزاری است که برای مدیریت هزینه ساخت و نگهداری برنامه ها طراحی شده است. با تمرکز بر طراحی مبتنی بر شی، CSLA به تمام اشیاء تجاری ایجاد شده خود عملکرد کاملی را با تمام پلتفرم های دات نت می دهد. CSLA به دلیل تطبیق پذیری و مستندات دقیق آن به طور گسترده ترجیح داده می شود. موانع بزرگ اجرای موفق CSLA با منحنی یادگیری چالش برانگیز و پیچیدگی آن است. این عوامل باعث می شود برخی گزینه های دیگر را در نظر بگیرند.

کسب‌وکارها به دلیل سهولت استفاده از سایر برنامه‌ها و پلتفرم‌های حیاتی به سمت CSLA گرایش دارند. آخرین نسخه CSLA.NET، نسخه 4.3، با Microsoft.NET 4.0، Visual Studio 2010 و Silverlight 5 کار می کند. با افزایش تقاضا برای برنامه های کاربردی تلفن همراه قوی، CSLA 4.3 از دستگاه های تلفن همراه از جمله لینوکس، اندروید و مک نیز پشتیبانی می کند. OSX.

به کنار سودمندی، برخی از منتقدان استدلال می کنند که منحنی یادگیری CSLA آن را برای برخی از نیازهای تجاری نامناسب می کند. در تئوری، کسب و کارهای کوچک نه از زمان و نه بودجه لازم برای یادگیری برنامه یا استخدام کارشناسان برخوردار هستند. تنها مستندات CSLA به شکل کتاب‌های خالق راکفورد لوتکا ارائه می‌شود، و در حالی که این کتاب‌ها بسیار گران نیستند، ممکن است برخی از پیشنهاد یادگیری چارچوب توسعه نرم‌افزار از یک کتاب مخالفت کنند. گزینه جایگزین جستجوی یک مربی در محیط کلاس درس است، اما هزینه – و شاید مهمتر از آن زمان – می تواند مانعی برای ورود باشد. حتی با آموزش، کسب‌وکارها به حداقل یک نفر با دانش تخصصی در مورد مواردی مانند سریال‌سازی، ژنریک‌ها و برنامه‌نویسی با استفاده از کلاس‌های انتزاعی نیاز دارند. اگرچه یادگیری هیچ چارچوب توسعه نرم‌افزاری «آسان» نیست، اما سایر جایگزین‌های منبع باز ممکن است راه‌حل ساده‌تری ارائه دهند. به همین ترتیب، اعتقاد به “نفخ ویژگی” CSLA معمولاً از آنهایی ناشی می شود که بر خلاف کاربردهای گسترده CSLA، نیاز خاصی دارند. برای یک تجارت نوپا با یک پروژه کوچک، قابلیت های قدرتمند CSLA می تواند به عوارض غیر ضروری تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی
علم و مهندسی کامپیوتر چیست؟

سایر کاربران به ناامیدی ناشی از اتکای CSLA به بازتاب در اجرای روش رابط اشاره می کنند. DataPortal CSLA از بازتاب برای شناسایی رفتار ذخیره و بازیابی داده های یک شی استفاده می کند، که می تواند در هنگام اشکال زدایی کد منجر به مشکلاتی شود. به طور خاص، بازتاب زمان کامپایل را در طول زمان اجرا DataPortal نفی می‌کند و خطر استقرار کد باگ را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، مخالفان انعکاس ادعا می کنند که کند است، به خصوص زمانی که با اجرای کد استاتیک مقایسه می شود.

لوتکا نسخه اولیه CSLA.NET را در سال 1998 توسعه داد و سابقه طولانی اصلاح آن در حال حاضر وضعیت “آلفا و امگا” چارچوب های توسعه نرم افزار منبع باز را به آن بخشیده است. برای برخی، قابلیت های فراگیر آن به دلیل محدودیت بودجه و زمان، به دانش بسیار پیچیده ای برای استفاده کارآمد نیاز دارد. کسانی که تخصص یا بودجه لازم برای استفاده کامل از پیشنهادات CSLA.NET را ندارند باید جایگزین منبع باز با تمرکز محدودتری را در نظر بگیرند. با این حال، برای شرکت‌هایی که ابزاری برای استفاده کامل دارند، یکی از انتخاب‌های برتر بازار برای چارچوب‌های توسعه منبع باز.NET است.

Source by Chandra Heitzman

مقاله اصلی
بررسی قیمت پکیج شوفاژ دیواری بوتان Perla PRO 32RSi
کولر آبی آبسال مدل AC 40

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.