سبک های معماری سانتا کروز

سبک‌های معماری سانتا کروز کالیفرنیا به نمادهای تاریخی تبدیل شده‌اند که این منطقه با افتخار از آنها با دقت زیادی محافظت می‌کند. دوران های زیادی بوده است که آثاری پاک نشدنی بر ساختمان ها، خانه ها و بناهای اطراف شهر بر جای گذاشته است. طعم کمی از تمام دوران ها به عنوان یک عنصر غیرقابل انکار از تاریخ طولانی و متنوع شهر باقی مانده است.

سانتا کروز، کالیفرنیا عمدتاً به خاطر یک مأموریت فرانسیسکن و یک پادگان اسپانیایی تأسیس شد. این ماموریت در سال 1791 ساخته شد و پادگان در سال 1793 برپا شد. مأموریت فرانسیسکن به دلیل مشکلات سیل ناشی از رودخانه سان لورنزو به منطقه میشن هیل که هنوز هم در آنجا باقی است، منتقل شد. بنیانگذاران این مأموریت آن را به شیوه ای باروک که عادت کرده بودند طراحی کردند. این پلازا به عنوان کانون مرکزی آن ساخته شده است که تقریباً یک تریپلکس در اطراف میدان تشکیل می دهد. این سبک منادی کسانی است که در سراسر مکزیک و اسپانیا دیده می شوند. این ماموریت اساساً یک سازه خشتی با لایه های عمیق دیوار در داخل است. این طراحی ساده به دلیل استفاده از کارگران هندی فاقد دانش ساختمانی گسترده اتخاذ شد. برج های ناقوس تزئینی و اسکله های عمیق این سازه را تا به امروز احاطه کرده اند.

برخی از اولین سازه‌هایی که در سراسر سانتا کروز ساخته شده‌اند، در خانه به شکل مستطیلی و غیر تزئینی ساخته شده‌اند. از تخته های چوبی برای کنار زدن این خانه های اولیه منطقه استفاده شد. آنها در دوران پیشگامان بسیار محبوب بودند که قدمت آن به سال 1850 باز می‌گردد. خیابان سیلوار هنوز هم خانه‌ای از این دوره زمانی دارد که نمونه‌ای از دوران معماری است.

مطلب پیشنهادی
به بهانه روز دانشجو : دانشجویان معماری از گذشته تا حال!

از سال 1850 تا 1890 خانه‌ها و ساختمان‌های اداری تحولات بسیاری را پشت سر گذاشتند و سبک‌های معماری سانتا کروز تکامل یافتند و دوره‌های مختلف سبک مانند: احیای یونان، احیای گوتیک، ایتالیایی، استیک، ایست‌لیک، رومی، ملکه آن، احیای استعماری و شینگل را جشن گرفتند. یک خانه احیای یونانی منعکس کننده سلیقه تمام آمریکایی ها در ساخت و ساز بود. اگرچه این بنا دارای ستون‌های بزرگی مانند سبک یونانی و ایوان‌های بزرگ بود، این سبک در دوران خود در سراسر کشور دیده می‌شد. احیای گوتیک کلیساها و ساختمان هایی با لبه های بسیار تیز و جزئیات جالب بسیار شبیه سازه های گوتیک در اروپا را به نمایش گذاشت. دوره ایتالیایی به ساختمان‌هایی می‌بالید که بزرگ و دارای پنجره‌های بزرگ و ایوان سرپوشیده در جلو بودند. این سبک نشان دهنده دوره رنسانس در ایتالیا بود. هر دو سبک خانه های استیک و ایست لیک دارای پنجره ها و ایوان ها یا ایوان های بزرگ در فضای باز بودند.

سازه های رومی برای مشاغل بسیار محبوب بودند. ستون های مینیاتوری که به صورت خوشه ای در کنار جبهه های صخره ای قرار گرفته اند از ویژگی های بارز این بناها هستند. ملکه آن یک سازه ویکتوریایی دوست داشتنی است. خانه‌هایی به این سبک با برجک‌هایی در کنار خانه‌ها با دودکش‌های تزیینی و ظاهر کلی آراسته طراحی می‌شدند. احیای استعماری ساختمان ها و خانه هایی را به وجود آورد که مشابه خانه های آمریکایی دوران جنگ انقلاب بود. هنگامی که آنها به سمت غرب برای به دست آوردن قلمروی بیشتر سوق دادند، غرور آمریکایی تجدید شد و تمایل به تقلید از سبک آمریکایی گذشته توسعه یافت. سبک شینگل بسیار شبیه به نامش به خانه‌هایی با زوناهای کم‌رنگی می‌بالید که به جای دیوارپوش، نمای بیرونی خانه را می‌پوشاندند. این خانه‌ها هنوز هم از نظر ظاهری بسیار بزرگ بودند، اما از نظر ظاهری کم‌رنگ بودند و همه نشان‌دهنده سبک‌های معماری سانتا کروز بودند.

مطلب پیشنهادی
چهار عنصر محوطه سازی

برای اینکه یک خانه یا سازه از اهمیت تاریخی در منطقه سانتا کروز برخوردار باشد، معمولاً باید حداقل پنجاه سال قدمت داشته باشد. این مطابق با الزامات ثبت ملی است، حتی اگر به طور ضمنی در ثبت نام ایالت کالیفرنیا ذکر نشده باشد. با این حال، استثنائاتی وجود دارد و اگر تولد شخصیت‌های تاریخی، رویدادهای مهم تاریخی، ساخت‌وسازهای مذهبی یا گورستان‌ها در میان باشد، گاهی اوقات ساختمان را می‌توان تاریخی دانست که هنوز به سن پنجاه سالگی نرسیده است.

Source by Seb Frey

مقاله اصلی
کولر گازی دیواری ۱۸۰۰۰ ایران رادیاتور
مشخصات پکیج شوفاژ دیواری بوتان Bita26

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.