شش خانه ساز و معمار مشهور

معماران اغلب هنرمندان در نظر گرفته می شوند، حتی اگر بیشتر کار درگیر ریاضی باشد. با شروع به عنوان یک ایده و تبدیل شدن به ساختاری جذاب که هنوز هم امروزه تحسین می شود، برخی از خلاقیت ها به عنوان شاهکارهایی در نظر گرفته می شوند که توسط هنرمندی باشکوه طراحی شده اند. معماران و سازندگان خانه های مشهور زیادی در طول تاریخ به دلیل توانایی های هنری خود مورد تقدیر قرار گرفته اند. این شش مورد از معروف ترین آنها هستند:

1. میکل آنژ
میکل آنژ که بیشتر به خاطر آثار مجسمه سازی و نقاشی خود شناخته شده بود، به عنوان یکی از بهترین طراحان نیز شناخته شد. کار او هنوز هم تا به امروز مورد توجه است. او حتی یکی از اولین کسانی بود که سنت را به چالش کشید و سبک متفاوتی را امتحان کرد. در سال 1523، پاپ از میکل آنژ خواست تا کتابخانه ای در بالای صومعه طراحی کند. او با جدا شدن از سبک کلاسیک، کتابخانه Laurentian را ساخت.

2. معمار سنان
زمانی که میکل آنژ در ایتالیا بود، میمار سینان در امپراتوری عثمانی بود و بیش از 300 سازه را طراحی کرد. او اغلب به عنوان تأثیرگذارترین معمار ترک در تاریخ شناخته می شود. معمار سنان شکل مسجد گنبدی را کامل کرد. او در سال 1538 رئیس معماران امپراتوری شد.

3. لوئیس هنری سالیوان
سالیوان که به عنوان “پدر آسمان خراش” شناخته می شود، یکی از اولین معمارانی بود که آسمان خراش ها را طراحی کرد. او شروع به اجرای فولاد برای ساخت سازه های بلندتر کرد. او همچنین شروع به ترکیب عناصر طبیعی و اشکال هندسی کرد. پس از آتش سوزی بزرگ سال 1871 در شیکاگو، سالیوان توانست ساختمان ها را با سبک نوآورانه خود بازسازی کند.

مطلب پیشنهادی
شیفتگی ساخت و ساز و ساختمان

4. آنتونی گائودی
گائودی پس از تصاحب شهر بارسلونا، مشهورترین طراح اسپانیایی است. در سرتاسر شهر، سبک گائودی، ترکیبی عجیب از نئوگوتیک، سوررئالیسم و ​​آوانگارد دیده می شود.

5. ایئو مینگ پی
این معمار مشهور چینی در ایالات متحده تحصیل کرد و به روش های مدرن و سنتی طراحی پیوست – چیزی که او آن را “رویای غیرممکن” می نامد. او همچنین به دلیل کارش در بروتالیسم و ​​استفاده از فرم های برجسته شناخته شده است. اهرام شیشه ای بدنام جلوی موزه لوور پاریس شناخته شده ترین آثار او هستند.

6. فرانک لوید رایت
رایت احتمالاً تحسین شده ترین سازندگان و طراحان خانه است. سالیوان مربی اولیه او بود و رایت شبیه به معلمش، سبک منحصر به فرد خود را توسعه داد. رایت بیشترین هماهنگی را با مدرسه معماری پریری داشت و بنابراین خانه ها و ساختمان های زیادی را با این رویکرد ایجاد کرد. شناخته شده ترین اثر او موزه گوگنهایم در شهر نیویورک است که هر هفته هزاران نفر از ساکنان و گردشگران از آن بازدید می کنند.

از سراسر جهان، سازندگان، معماران و طراحان مبتکر خانه‌ها، انواع مختلفی از ساختمان‌ها را ایجاد و می‌سازند که هنوز هم امروزه شاهد آن هستیم. اینها آثار هنری به حساب می آیند زیرا ما هنوز آنها را تحسین می کنیم. دانش‌آموزان هنوز در کلاس‌های درس خود درباره این افراد یاد می‌گیرند و سعی می‌کنند از آنها تقلید کنند.

Source by Alfred Ardis

مقاله اصلی
حوله خشک کن به زبان ساده
ویژگی های کولر آبی کم مصرف آبسال مدل ACDC 60

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.