علم و مهندسی کامپیوتر چیست؟

پس اول از همه باید بدانیم علم و مهندسی کامپیوتر چیست؟

علوم و مهندسی کامپیوتر (CSE) ترکیبی از دو رشته علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر است.

CSE یک موضوع به طور کلی با سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر است. این شامل موضوعات مختلفی است که به محاسبات مربوط می شود، مانند تجزیه و تحلیل انتزاعی الگوریتم ها، گرامرهای رسمی، و موضوعاتی مانند زبان های برنامه نویسی، طراحی برنامه، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر. این شامل طراحی نرم افزار (کامپایلر، سیستم عامل)، طراحی سخت افزار (رم، CPU و غیره) است. به عبارت دیگر، این مطالعه رایانه‌هایی است که اطلاعاتی درباره سخت‌افزار و سیستم‌های عامل برای مثال ثبت‌ها، هسته‌های چندوظیفه‌ای، گذرگاه‌های داده، گذرگاه‌های آدرس و غیره می‌دهد. این شاخه از مهندسی مطالعه اصول محاسبات است که به فرد کمک می‌کند تا درک کند. چگونه رایانه ها مشکلات را حل می کنند به عنوان یک متخصص کامپیوتر، یک فرد می تواند در بسیاری از محیط ها در دانشگاه، تحقیقات، صنعت، دولت، سازمان های خصوصی و تجاری شغل پیدا کند. نقش مهندس کامپیوتر تجزیه و تحلیل مشکلات برای راه حل ها، فرمول بندی و آزمایش، کار در تیم ها برای توسعه محصول، تجهیزات چند رسانه ای و موارد دیگر است. پس از گذراندن دوره در رشته علوم کامپیوتر، می توان در زمینه های مختلف مانند هوش مصنوعی، طراحی و مهندسی کامپیوتر، معماری کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مهندسی نرم افزار، نظریه کامپیوتر، سیستم های عامل و شبکه ها و نرم افزارهای کاربردی تحقیق کرد.

در CSE، ما اصول مهندسی را مطالعه می کنیم که شامل طراحی، مهندسی، توسعه، یکپارچه سازی و آزمایش یک سیستم کامپیوتری تقریباً در تمام سطوح می شود. این شاخه از مهندسی همچنین شامل حوزه های کاربردی ریاضیات و علوم، تئوری برق و الکترونیک، مهندسی مواد و مبانی برنامه نویسی است. دانشجویان علوم کامپیوتر و مهندسی در طول دوره سال اول مانند سایر دانشجویان مهندسی، با تکنیک های مهندسی پایه آشنا خواهند شد. این تکنیک ها شامل ریاضیات مهندسی، فیزیک و شیمی و طراحی مهندسی می شود. از سال دوم آنها در معرض موضوعات اصلی علوم کامپیوتر مانند برنامه نویسی، ساختارهای داده، منطق دیجیتال، علوم کامپیوتر نظری، الگوریتم ها، شبکه های کامپیوتری، سیستم های عامل، فناوری های وب، پایگاه های داده و معماری کامپیوتر هستند. CSE با اختراع و توسعه نرم افزار و سخت افزار مرتبط است.

مطلب پیشنهادی
برش فوم سیم داغ CNC ویژه برای طراحان کیک و برنامه ریزان رویداد

این واقعاً یک زمینه عالی برای داشتن فرصت هایی در شرکت های نرم افزاری و تحصیلات عالی است. از آنجایی که محاسبات به طور گسترده در تقریباً هر بخش از زندگی اعمال می شود، مشاغل گسترده ای برای دانشجویان CSE ایجاد کرد. در همان زمان تقاضا و کاربرد بیشتر، بودجه تحقیقاتی را زنده نگه داشت و دانشجویان بسیاری را برای انتخاب رشته های عالی جذب کرد.

Source by Kattula Krishna Prasad

مقاله اصلی
انواع رادیاتور
قیمت پکیج شوفاژ زمینی ایران رادیاتور مدل Z60FF

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.