انقلاب هنر پاپ

پاپ آرت یک جنبش هنری بود که در اواسط دهه 1950 در بریتانیا و در اواخر دهه 1950 برای ایالات متحده ظهور کرد. هنرمندان بریتانیایی محصول گروه مستقل (IG) بودند که در سال 1952 تشکیل شد. اعضا در برابر تعهد موسسه به هنر، طراحی و معماری مدرنیستی مقاومت کردند. با این حال، این آمریکایی ها بودند که واقعاً باعث افزایش آگاهی و موفقیت در جنبش پاپ آرت شدند.

پاپ آرت از کالاهای بصری فرهنگ عامه در جنبش هنرهای زیبا استفاده کرد. لارنس آلووی، منتقد انگلیسی، اصطلاح «پاپ» را به عنوان هنری به کار برد که از اشیاء، مواد و فناوری‌های فرهنگ انبوه استفاده می‌کرد تا بازدهی جامعه صنعتی را به نمایش بگذارد. با مضامین و تکنیک های برگرفته از فرهنگ توده ای عمومی مشخص می شد. مانند کتاب های مصور، بسته بندی، تبلیغات، تلویزیون و فیلم.

هنر پاپ در یک زمان حیاتی در جامعه، پس از جنگ جهانی دوم، که شاهد رشد اقتصادی عظیمی بود، تکامل یافت. این آغاز دستکاری تجاری، افراد مشهور و نمایشگاه گرایی بود. می خواست هنر را به زندگی روزمره مردم بازگرداند و با اشیاء ساده روزمره کار می کرد.

در حدود سال 1962 پاپ آرت خود را به عنوان یک هنر شناخته شده جدی تثبیت کرد. پایان مدرنیسم و ​​آغاز دوران پست مدرن بود. این شکاف بین هنرهای زیبا را با رسانه ها و هنرهای تجاری تبلیغاتی ادغام کرد. شکافی که صدها سال برجسته بود. پاپ آرت خیلی زود به یکی از بزرگترین جنبش های قرن بیستم تبدیل شد. زیبا، صیقلی و پر زرق و برق بود، حتی اگر با بودجه کم تولید انبوه شد. تغییرات جامعه را کاملاً نشان داد.

مطلب پیشنهادی
مراحل مختلف خدمات معماری

اندی وارهول یکی از بزرگترین هنرمندان پاپ آمریکایی بود. این نقاشی های وارهول بود که او را تا این حد در سراسر جهان مشهور کرد. نقاشی او از قوطی های سوپ کمبل که به صورت تجاری مورد استفاده قرار می گرفت بسیار مشهور شده است. و همچنین چاپ او از مرلین مونرو که بینش خود وارهول در مورد شهرت آمریکا را به تصویر می‌کشد.

Source by Louise Gandolfi

مقاله اصلی
قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور ECO22FF
خرید رادیاتور پنلی بارلی ۱۲۰ سانتی متری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.