مهندسی CAD

مهندسی CAD به طور گسترده برای طراحی و توسعه محصولات مورد استفاده مصرف کنندگان نهایی یا کالاهای واسطه ای مورد استفاده در سایر محصولات استفاده می شود. CAD به طور گسترده در فرآیند مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد، درست از مرحله مفهوم سازی محصول که در بیشتر مراحل فرآیند تولید را در بر می گیرد.

CAD تقریباً در تمام صنایع مبتنی بر مهندسی مانند معماری، خودروسازی، مصرف‌کننده، الکترونیک، برق، ماشین‌آلات، کشتی‌سازی، هوافضا، هواپیما و ساخت‌وساز استفاده می‌شود. معماران از CAD برای طراحی ساختمان ها استفاده می کنند در حالی که از بسته نرم افزاری برای فعال کردن نقشه ها و طرح ها استفاده می کنند. CAD مهندسان عمران و معماران را به روش‌های مختلفی مانند کمک به آنها در طراحی‌های معماری، برق، سازه و داخلی قادر می‌سازد که فقط به چند مورد اشاره کنیم.

صنایع مهندسی، به ویژه شرکت های مبتنی بر مهندسی مکانیک، از CAD به روش های مختلفی استفاده می کنند. درست از ایجاد نقشه های مهندسی تا مدل سازی سه بعدی، CAD در بیشتر فرآیندهای تولید استفاده می شود. مدل‌سازی سه‌بعدی و بسته‌های حرفه‌ای مهندسی به شرکت‌های مهندسی این امکان را می‌دهد تا محصولات یا اجزای ماشین‌آلات را طراحی کنند، حتی از جزئی‌ترین جزئیات نیز مراقبت کنند. کل فرآیند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و دقت و صحت را تضمین می کند. با افزایش پیچیدگی در بسیاری از صنایع، مفاهیم طراحی انجام شده با استفاده از CAD مستقیماً با استفاده از سیستم‌های تولید به کمک رایانه (CAM) وارد فرآیند تولید می‌شوند. صنایع مهندسی برق و الکترونیک از CAD برای مواردی مانند طراحی PCB و طرح های طرح سیم کشی استفاده می کنند. CAD همچنین برای طراحی طرح کلی یک واحد تولیدی استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی
حوزه های تحصیلی مدرسه طراحی – تمرکز بر طراحی معماری

اگر بخواهیم بگوییم CAD کل فرآیند مهندسی را متحول کرده است، دور از ذهن نخواهد بود. مهندسی CAD امکان چرخش سریع تر محصول را فراهم می کند، در نتیجه هر روز شاهد ورود محصولات جدید بیشتری به بازار هستیم. مهندسی CAD مسئول ظهور رباتیک به بخش تولید است و فرآیندهای مهندسی بیشتر و بیشتر برای افزایش دقت و تولید خودکار می شوند.

Source by Jason Gluckman

مقاله اصلی
قیمت پکیج دیواری بوتان BITA 24
مشخصت فنی مینی کولر آبی سلولزی آبسال AC/CP33K

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.