معماری مدرن

معماری مدرن سبکی است که در ساختمان‌هایی یافت می‌شود که فرم ساده‌ای دارند و هیچ سازه‌ای زینتی در آن‌ها وجود ندارد. این سبک معماری برای اولین بار در حدود سال 1900 مطرح شد. در سال 1940، معماری مدرن به عنوان یک سبک بین المللی شناخته شد و به روش غالب برای چندین دهه در قرن بیستم تبدیل شد. معماران مدرن از روش های علمی و تحلیلی برای طراحی استفاده می کنند.

بسیاری از مورخان منشأ این سبک معماری را به انقلاب اجتماعی و سیاسی آن زمان مرتبط می‌دانند، اگرچه برخی دیگر معماری مدرن را عمدتاً ناشی از پیشرفت‌های فنی و مهندسی می‌دانند. در دسترس بودن مصالح جدید مانند آهن، فولاد، بتن و شیشه، تکنیک های جدید ساختمانی را به عنوان بخشی از انقلاب صنعتی به ارمغان آورد. برخی معماری مدرن را واکنشی در برابر سبک ساختمانی باستانی می دانند. مهمتر از همه، به عنوان یک موضوع سلیقه ای پذیرفته شده است.

برای سبک بین المللی، متداول ترین مصالح مورد استفاده شیشه برای نما، فولاد برای تکیه گاه بیرونی و بتن برای کف و تکیه گاه های داخلی است. پلان های طبقات کاربردی و منطقی هستند. اما بسیاری از مردم به سبک مدرن علاقه ندارند. آنها طرح‌های هندسی مستطیل شکل آن را کاملاً غیرانسانی می‌دانند. آنها فکر می کنند این سبک جهانی عقیم، نخبه گرایانه و فاقد معنا است.

معماری مدرن ایده های سنتی در مورد انواع سازه های مناسب برای طراحی معماری را به چالش کشید. تنها ساختمان‌های مهم مدنی، کاخ‌های اشرافی، کلیساها، و مؤسسات عمومی از دیرباز پایه اصلی شیوه‌های معماری بوده‌اند. اما، طراحان مدرنیست استدلال می کردند که معماران باید هر چیزی را که برای جامعه ضروری است طراحی کنند، حتی فروتن ترین ساختمان ها.

مطلب پیشنهادی
آهن فروشی معماری – شامل چه چیزی است؟

معماران شروع به برنامه ریزی مسکن ارزان قیمت، ایستگاه های راه آهن، کارخانه ها، انبارها و فضاهای تجاری کردند. در نیمه اول قرن بیستم، معماران مدرن مبلمان، منسوجات، کاغذ دیواری و همچنین طراحی خانه‌ها را برای ایجاد یک محیط خانگی کاملاً طراحی شده تولید کردند. زیبایی شناسی مورد استفاده معماران مدرن در همه اشکال طراحی، از اثاثیه منزل گرفته تا کشتی های اقیانوس پیما و ماشین های پرنده جدید، عمل می کند.

معماری مدرن در ایالات متحده و اروپا سرچشمه گرفت و در سراسر جهان گسترش یافت. ویژگی‌های مشخصه‌ای که معماری مدرن را ممکن می‌سازد، ساختمان‌ها، حرکات سبک، فناوری و مصالح مدرن بود.

Source by Kristy Annely

مقاله اصلی
خرید پکیج شوفاژ زمینی ایران رادیاتور Z36FF
خرید پکیج شوفاژ دیواری بوتان Perla PRO 32RSi

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.