انتخاب سیستم HVAC مناسب برای پروژه شما

HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است. این سیستم ها کنترل آب و هوای داخلی را برای ساختمان های مسکونی و تجاری فراهم می کنند. وقتی نوبت به این می رسد، یک اندازه برای همه مناسب نیست. در واقع سیستم های HVAC می توانند بسیار پیچیده باشند. تعیین نوع سیستم مناسب برای خانه یا ساختمان شما بسیار مهم است تا سیستم به طور موثر گرم و خنک شود و همچنین انرژی کارآمد باشد.

سیستم های تهویه مطبوع انواع و کاربردهای زیادی دارند. آنها به دو دسته مرکزی یا محلی طبقه بندی می شوند. سیستم تهویه مطبوع و گرمایش مرکزی گرمایش و سرمایش و تهویه لازم را از یک مکان مرکزی در ساختمان مانند دیگ بخار یا کوره فراهم می کند. با گردش آب یا بخار گرم شده از طریق لوله کشی یا کانال برای دستیابی به گرمایش و سرمایش عمل می کند.

واحدهای تهویه مطبوع مرکزی از یک کمپرسور و یک واحد کندانسور استفاده می کنند که از مبرد یا خنک کننده مانند فریون استفاده می کند. مبرد از طریق لوله مسی به گردش در می آید. مبرد گرما را جذب می کند، تبدیل به بخار می شود، به سمت کمپرسور حرکت می کند و به سمت کویل بیرونی حرکت می کند، جایی که گرما به بیرون منتقل می شود. سپس مبرد از دستگاهی عبور می کند که در آنجا به مایعی با فشار کم و دمای پایین تبدیل می شود و به کویل داخلی باز می گردد. سپس هوای خنک از طریق کانال به گردش در می آید تا خنک کننده سازه باشد.

مطلب پیشنهادی
پمپ های حرارتی معکوس چیست؟

سیستم‌های تهویه مطبوع محلی دستگاه‌هایی هستند که گرمایش و سرمایش را برای مناطق یا اتاق‌های نزدیک فراهم می‌کنند. آنها در کل ساختارها گردش نمی کنند. سیستم‌های تهویه مطبوع محلی ممکن است شامل اجاق‌های چوبی یا گلوله‌ای، سیستم‌های تهویه مطبوع پنجره‌ای و بخاری‌های فضا باشند. قرنیزهای برقی نیز به عنوان سیستم های تهویه مطبوع محلی در نظر گرفته می شوند اگر واحد در یک منطقه نصب شود.

تعیین اینکه کدام سیستم تهویه مطبوع برای شما و نیازهای شما مناسب است باید توسط یک متخصص تهویه مطبوع تعیین شود تا بتوانید حداکثر سود را از سیستم ببرید. یک پیمانکار تهویه مطبوع واجد شرایط و تایید شده نوع واحدی را که برای شما مناسب است تعیین می کند و واحد را در محل مناسب نصب می کند تا نیازهای سرمایش و گرمایش شما را برآورده کند.

Source by George Chappell

The post انتخاب سیستم HVAC مناسب برای پروژه شما appeared first on آرین پادرا صنعت.


مشخصات فنی کولر آبی سلولزی آبسال مدل AC/CP75R
خرید پکیج دیواری لورچ ۲۴۰۰۰ هرما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.