شارژر باتری لپ تاپ

باتری های لپ تاپ معمولا در دو نوع هستند – نیکل کادمیوم و نیکل هیدرید فلز. مهم است که باتری های کاملاً جدید را در چرخه های چهارده تا شانزده ساعت شارژ کنید. باتری ها باید قبل از شارژ مجدد خنک شوند زیرا شارژ بیش از حد عمر آنها را کوتاه می کند.

قیمت شارژر باتری لپ تاپ از 200 تا 300 دلار متغیر است و معمولاً دارای یک دوره گارانتی دوازده ماهه است. دسترسی آماده به شارژرها مهم است زیرا نیکل کادمیوم ممکن است از “نقص حافظه” رنج ببرد. اگر باتری ها قبل از شارژ مجدد به طور کامل تخلیه نشوند، ممکن است یک کاربر لپ تاپ با این مشکل مواجه شود. یک باتری نیکل کادمیوم فقط پس از اتمام کامل باید شارژ شود، در غیر این صورت باتری “فکر می کند” فقط پنجاه درصد ظرفیت اصلی خود را دارد و فقط از نیمی از پتانسیل خود استفاده می کند، بنابراین محدودیت زمانی لپ تاپ افزایش می یابد.

کاربر می تواند باتری لپ تاپ را به دو روش شارژ کند. ابتدا، هر زمان که رایانه شخصی از برق AC استفاده می کند، جریان کمی از الکتریسیته به باتری می رسد که به آن شارژ قطره ای می گویند. این شارژ پس از جدا شدن لپ تاپ به طور خودکار باتری ها را شارژ می کند. یکی دیگر از روش های شارژ باتری، شارژر خارجی باتری است. باتری ها در شارژر نصب می شوند و سپس شارژر به یک پریز برق استاندارد وصل می شود. برخی از شارژرهایی که در بازار موجود هستند پیشنهاد می‌کنند باتری‌ها را در هفت ساعت شارژ کنند، اما ممکن است برای همیشه به باتری‌ها آسیب برساند. باتری‌های نیکل کادمیوم احتمالاً خود تخلیه می‌شوند، به این معنی که ممکن است در صورت عدم استفاده، قدرت خود را از دست بدهند. شارژرهای باتری این مشکل را با ارائه یک شارژ کوچک به باتری حل می کنند که باتری را کاملاً شارژ نگه می دارد.

مطلب پیشنهادی
چگونه باتری لپ تاپ را سالم نگه داریم و طول عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟

باتری های نیکل کادمیوم زمانی که به طور کامل دشارژ می شوند و سپس شارژ می شوند کارایی بیشتری دارند. اگر از باتری به صورت تکه تکه استفاده می شود، گهگاه تخلیه کامل باتری قبل از شارژ مجدد، کارایی باتری را افزایش می دهد. برخی از شارژرهای باتری این کار را به صورت خودکار انجام می دهند، اما ترک لپ تاپ در طول شب و شارژ مجدد باتری در صبح نیز می تواند به طور موثر باتری را تقویت کند.Source by Richard Romando
قیمت پکیج شوفاژ زمینی ایران رادیاتور مدل Z60FF
خرید رادیاتور پنلی بارلی ۱۲۰ سانتی متری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.