انتخاب یک مینی لپ تاپ – یک چک لیست

لپ‌تاپ‌های کوچک برای دانش‌آموزان، مسافران و تقریباً هر کسی که یک لپ‌تاپ سبک و قابل حمل می‌خواهد مناسب است. هنگامی که تشخیص دادید که یک لپ‌تاپ کوچک، که به عنوان نت بوک نیز شناخته می‌شود، با نیازهای شما مطابقت دارد، باید تصمیم بگیرید که کدام مدل برای شما مناسب است. در حالی که همه آنها ویژگی های مشترکی دارند. اندازه صفحه نمایش بین 8.9 تا 10.2 اینچ، وزن سبک و ضریب فرم کوچک، تفاوت هایی وجود دارد.

اندازه صفحه نمایش: اکثر لپ‌تاپ‌های مینی صفحه‌نمایش 8.9 یا 10.2 اینچی دارند.

حرفه ای: مزیت صفحه نمایش بزرگتر این است که خوانایی را افزایش می دهد.

باهم: افزایش اندازه صفحه نمایش وزن لپ تاپ را افزایش می دهد و به طور بالقوه عمر باتری را کاهش می دهد. همچنین اندازه کلی لپ تاپ را افزایش می دهد.

هارد دیسک (ذخیره): لپ‌تاپ‌های کوچک با یک درایو حالت جامد که از تراشه‌های حافظه استفاده می‌کند یا یک هارد دیسک سنتی با صفحات و هد خواندن/نوشتن در دسترس هستند.

حرفه ای: درایوهای حالت جامد معمولاً سریع‌تر هستند، زیرا هد خواندن/نوشتن برای حرکت وجود ندارد و احتمال خرابی کمتری دارد، دوباره به دلیل نبود قطعات متحرک.

منفی: درایوهای حالت جامد برای لپ‌تاپ‌ها در حال حاضر در اندازه‌های بین 8 تا 64 گیگابایت موجود هستند. این در مقایسه با هارد دیسک استاندارد 160 گیگابایتی کوچک است.

اگر یک لپ‌تاپ کوچک با درایو حالت جامد انتخاب می‌کنید، می‌توانید از یک درایو USB خارجی برای ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری اضافی استفاده کنید.

سیستم عامل: ویندوز XP یا لینوکس

حرفه ای: مزیت لینوکس این است که به فضای کمتری روی هارد دیسک نیاز دارد و سریعتر است.

مطلب پیشنهادی
مزایا و معایب استفاده از لپ تاپ با صفحه کلید با نور پس زمینه

منفی: برنامه های طراحی شده برای ویندوز که اکثر برنامه های موجود در بازار مصرف هستند، روی لینوکس اجرا نمی شوند.

در حالی که برنامه‌هایی مانند OpenOffice، یک مجموعه رایگان آفیس مشابه مایکروسافت آفیس، دارای نسخه‌های لینوکس هستند، مگر اینکه کاربر فنی باشید که دوست دارید موارد را تغییر دهید تا کار کنند، بهتر است یک لپ‌تاپ کوچک با مایکروسافت XP نصب شده بخرید.

باتری: 4 سلولی یا 6 سلولی

حرفه ای: باتری های 6 سلولی معمولاً عمر باتری بیشتری نسبت به باتری های 4 سلولی دارند.

منفی: باتری های 6 سلولی کمی بیشتر وزن دارند و گران تر هستند.

مگر اینکه می خواهید لپ تاپ خود را همیشه به برق متصل نگه دارید یا بودجه شما نمی تواند بیشتر از این طولانی شود، یک لپ تاپ کوچک با باتری 6 سلولی انتخاب کنید.

هنگامی که لپ تاپی با اندازه صفحه نمایش، هارد دیسک، سیستم عامل و باتری دلخواه خود پیدا کردید، مهم است که تعیین کنید آیا لپ تاپ مینی با Wireless N جدیدتر را ترجیح می دهید و آیا بلوتوث یکپارچه برای شما مهم است یا خیر. به خاطر داشته باشید که Wireless N با Wireless B/G سازگار است. اگر لپ تاپ مورد نظر شما دارای بلوتوث یکپارچه نیست، توجه داشته باشید که آداپتورهای بلوتوث ارزان قیمت به طور گسترده در دسترس هستند. آخرین تصمیم رنگ است. برخی از مدل‌های مینی لپ‌تاپ در رنگ‌های مختلف مانند مشکی، آبی، صورتی، سبز، قرمز و غیره موجود هستند.Source by John Kessler
مشخصات فنی کولر آبی سلولزی انرژی مدل EC 0350
کولر گازی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.