چگونه کامپیوتر/لپ تاپ ویندوزی خود را تمیز و بهینه کنید

مواقعی وجود دارد که ممکن است احساس کنید رایانه شما کند کار می کند، بارگیری صفحات وب خیلی طول می کشد و پس از مدتی پوشه باز می شود. همه اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد رایانه شخصی شما با چیزی دست و پنجه نرم می کند که معمولاً اتفاق نمی افتد. این موارد می تواند برای هر رایانه شخصی جدیدی نیز اتفاق بیفتد اگر چند ماه از آن استفاده شده باشد. رایانه شخصی خود را به خاطر این موارد سرزنش نکنید، این احتمال وجود دارد که موارد یا فایل های ناخواسته زیادی جمع آوری کرده باشد، به همین دلیل پردازش درخواست شما زمان زیادی را می گیرد. اکنون زمان بهینه سازی رایانه شخصی است.

اگرچه این روزها بهینه سازهای رایانه های شخصی زیادی در اینترنت در دسترس هستند و اکثر آنها نرم افزارهای پولی هستند، اما واقعاً نیازی به پرداخت هزینه برای آن نرم افزارها ندارید، می توانید بهینه سازی رایانه شخصی را خودتان بدون پرداخت هزینه انجام دهید. تمیز کردن رایانه شخصی خود بدون هیچ گونه دانش فنی بسیار آسان است. شما فقط باید چند کار ذکر شده در زیر را انجام دهید و کامپیوتر شما به حالت عادی خود باز خواهد گشت، فقط با چند کلیک.

برنامه های غیر ضروری را حذف کنید: به کنترل پنل و برنامه ها و ویژگی ها بروید و لیستی از نرم افزارهای نصب شده در حال حاضر روی رایانه شخصی شما ظاهر می شود. به لیست دقت کنید و هر برنامه ای را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید. با این کار مقداری فضای دیسک در هارد دیسک شما آزاد می شود که می توانید از آن برای ذخیره فایل های مهم استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
اجاره لپ تاپ به عنوان سودمندترین گجت برجسته می شود

پاکسازی دیسک: روی دکمه Start سپس Accessories سپس System Tools کلیک کنید و به دنبال Disk Cleanup Utility بگردید. این ابزار کوچک به حذف موارد ناخواسته و فایل های موقت اینترنتی از رایانه شما کمک می کند، همچنین مقداری فضای دیسک را برای شما آزاد می کند.

بهینه سازی موارد راه اندازی: اگر رایانه شما زمان زیادی را برای شروع به بررسی موارد راه اندازی می پردازد. Window+R را فشار دهید تا کادر اجرا باز شود، دستور MSCONFIG را تایپ کرده و به تب startup بروید. همه موارد راه‌اندازی را با دقت بررسی کنید و برنامه‌های ناخواسته را در هنگام راه‌اندازی غیرفعال کنید.

بهینه سازی هارد دیسک: روی دکمه Start سپس Accessories و سپس System Tools کلیک کنید و به دنبال Disk Defragmenter Utility بگردید. این ممکن است برای جابجایی فایل‌ها و بهینه‌سازی درایو دیسک شما کمی طول بکشد.

به روز رسانی ویندوز: مطمئن شوید که Windows Updates روشن است و رایانه شما مرتباً به‌روزرسانی‌های جدید را بررسی می‌کند. این کار بسیاری از مشکلات امنیتی رایانه شما را برطرف می کند و همچنین رایانه شما را به روز نگه می دارد. رایانه شما باید حداقل یک بار در هفته بتواند به‌روزرسانی‌های جدید را بررسی کند.

اسکن آنتی ویروس: مطمئن شوید که از یک محافظ آنتی ویروس معروف استفاده می کنید و همچنین به طور مرتب با تعاریف ویروس به روز می شود. بسیاری از نرم افزارهای آنتی ویروس خوب امروزه ابزار PC Optimizer را برای بهینه سازی کامپیوتر شما در زمان به زمان تعبیه کرده اند. شما باید حداقل هفته ای یکبار یک اسکن کامل از کامپیوتر خود انجام دهید.

مطلب پیشنهادی
کامپیوترهای لپ تاپ مکینتاش - تغییر مدل به معنای یک معامله است!

به غیر از موارد فوق، اگر رم رایانه شما کم است، می توانید حافظه مجازی رایانه خود را نیز افزایش دهید، این ممکن است بر عملکرد رایانه شما نیز تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است بهینه سازی رجیستری ویندوز را در نظر داشته باشید، اما به یاد داشته باشید که ویرایش نادرست آیتم رجیستری ممکن است به سیستم عامل آسیب برساند، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، از یک بهینه ساز کامپیوتر یا ابزار پاک کننده رجیستری خوب استفاده کنید.Source by Baxy Singh
رادیاتور پنلی
تعریف رایانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.